Едно ново начало

От: Едно ново начало

За сега съм се спрял на домейн от Godaddy, защото търся нещо евтино, хостинга може би ще е фрее, ако имате други предложения или мнения ще съм доволен да ги чуя.
 
От: Едно ново начало

Може да погледнеш и тук за домейн и хостинг novahost.bg а колкото до готовите системи когато си вземеш хостинга в ц панела има почти всички cms и можеш да разгледаш демо на системата и инсталацията е доста лесна от там.
 
От: Едно ново начало

Благодаря.Други предложения и мнения? За сега се колебая между GoDaddy & Host.bg
Какво мислите за smart-designs
 
Последно редактирано:
От: Едно ново начало

Кво има да се колебаеш - зимаш откъдето е най-изгодно.
Някъде ако закупиш хост за 1 година ти дават и безплатен домейн
Благодаря.Други предложения и мнения? За сега се колебая между GoDaddy & Host.bg
Какво мислите за smart-designs
 
От: Едно ново начало

Вашата заявка за домейн е успешно изпратена.

Домейн: ipdesigns.org
Вашата заявка е в процес на обработка.
Нашите администратори ще прегледат заявката и ще ви изпратят потвърдително писмо че домейна е регистриран успешно заедно с инструкции как да използвате самата услуга.
Активацията на регистрирания от вас домейн може да отнеме до 12 часа.

Остана само хостинг, предложения?
 
От: Едно ново начало

Наскоро съфорумец откри безплатна инициатива за хостинг ( линк тук ), може да се пробваш с него, човека е точен и мисля, че ще ти свърши работа. Хостингът си има всичко необходимо.

Когато си направиш регистрация ще те пита дали имаш вече домейн, ти ще напишеш закупения от теб домейн и ще ти дадат после DNS настройки. Влизаш в godaddy и там ще намериш именно такова поле с настройки DNS. Пишеш ги и след няколко часа ще имаш готов хостинг и домейн. След това отваряш filezilla, пишеш логина и пароланта на хостинга и влизаш да си настройваш блога. Ще трябва да се инсталира wordpress (ако на това си се спрял), после да си настройш темата, абе има си заигравка, щом като не си се занимавал, но аз също съм започнал така, с пробване, грешки и реинсталация, но става, не е трудно.

П.П. Не знам дали този хост, който ти предложих има автоматично инсталиране на WP, но ти препоръчвам да се опиташ сам, един път направено нещо ново си остава като знание.

Относно безплатните теми за портфолио, виж ТУК има доста избор.
 
Последно редактирано:
От: Едно ново начало

Благодаря! Сега ще разгледам, днес ще взема хоста и най-вероятно ще си избера и темплейт.Къде в GoDaddy е това поле? Не го виждам.. :)
 
Последно редактирано:
От: Едно ново начало

Благодаря. Трябва ми малко помощ с тия DNS сървъри и подкарването на хоста.. :(
 
От: Едно ново начало

Сайтът е почти готов! Остава само да сложа вътре проекти и да се оптимизира.Лошото е, че си нямам и на идея как става оптимизацията.Може ли малко помощ? :)
Благодаря.
 

Горе