Едно ново начало

SandWraith

New Member
От доста време насам си мислех да си направя портфолио и да го популяризирам, та уж да привличам повече клиенти.Занимавам се с уеб дизайн от година насам.Знам, че това не е за хвалене, но няма смисъл да го крия.Често са ми казвали, че едно хубаво портфолио привлича повече клиенти отколкото 5-6 разхвърляни картинки.HMTL-а и CSS-a долу-горе ги оправям, но мисля като за начало да ползвам готов темплейт или да дам на някой да ми кодира мой дизайн.Моля ви да не ме нападате, знам че в интернет има 5000 теми за тези неща, но аз искам да чуя вашите съвети и мнения.Като за начало ви моля да ми препоръчате следните неща:

  • Добър и надежден хостинг и домейн и как се управлява това чудо
  • Сайт за готови безплатни темплейти
  • Трябва ли да си направя блог и как да печеля от него? ( линк ако може )

Благодаря ви предварително за отделеното внимание! Надявам се не изглежда, че чакам всичко на готово..
За сега се спрях на смс хостинг, но не съм сигурен, а относно темплейтите намирам само някакви, каквито съм правил 2 седмици след като съм отворил фотошоп.
За блога знам, че ми трябват уникални статии и афилиейт програма, но за второто не съм 100% сигурен.

Извинявам се ако съм объркал графата!
 
От: Едно ново начало

Здрасти колега. Много добре си решил да си направиш портфолио и да го развиваш. Наистина не е майтап, че ще навържеш повече клиенти. Така да започнем от хостинга. Да се управлява един хостинг и един домейн не е трудно, защото на теб ти трябва да качиш един малък сайт. Бих ти препоръчал да си вземеш и двете от едина компания, така няма да се наложи да настройваш ДНС на домейн. Аз ползвам услугите на Суперхостинг с най-малкият план за портфолиото ми и домейна също ми е от там.

За темплейти бих те посъветвал да търсиш Wordpress такива. Това е система, която след 2-3 видеа в Youtube ще можеш и сам да се оправиш. Също в всеки уродпрес има вградена блог система и всичко е направено много лесно за правене. Според мен за 2-3 дни с гледането на няколко урока ще си направиш сайт. В блога ще те посъветвам да пишеш за дизайна и новите технологии и скрито да каниш клиентите да поръчват при тебе. Например ако завършиш някой хубав проект може да го опишеш да покажеш повече снимки и как е протекла процедурата на изработка и така... Такъв личен блог според мен не е хубаво да предлагаш афелиит или други. Дори аз бих избягал от каквито и да е реклами, все пак ще печелиш от това което предлагаш.

Ето ти няколко линкчета към безплатни теми за Wordpress :
1.http://wordpress.org/themes/search.php?q=portfolio
2.http://www.1001freewpthemes.com/?s=portfolio
3.http://www.designrazzi.com/2013/free-wordpress-themes/

p.p Забравих да ти кажа при търсенето на тема, почти задължително избери респонсив, много се харесва на клиенти.
 
От: Едно ново начало

Благодаря ти за изчерпателния отговор.Тук обаче идва проблемът, че се оправям по-добре с HTMl/CSS темплейти.Опитах веднъж да редактирам един готов темплейт чрез едитора и честно казано ми беше доста трудно да схвана кое, какво е. :/
Сега ще разгледам плановете в суперхостинг и темплейтите.
Очаквам още по темата, благодаря ви!

П.п. Домейна на суперхостинг е доста скъп. :( Трябва ми нещо доста евтинко, което да ми върши работа просто, но да не .biz .free и тем подобни.
 
От: Едно ново начало

домейните са от 15 лв нагоре
прави си сайта докато дойде някоя промоция в чужд регистратор за домейн от 1-3$

хостинг - има и по 3-4 лв/месечно

по-добре ползвай безплатен
най-добрия вариант е blogger
темплейти - страшно голямо разнообразие

ако ще търсиш безплатни HTMl/CSS ползвай google защото ще трябва да претърсиш доста сайтове - почваш подред - 1,2,3 и така докато намериш някой хубав
aко ползваш такъв темплейт, ще ти трябва и хостинг..
за безплатен препоръчвам - 1FREEHOSTING.COM
имам един сайт на него от няколко месеца и мисля, че е ок

незнам дали в godaddy още предлагат .info домейни по долар парчето
 
От: Едно ново начало

Гледах услугите на смсхостинг, там домейн е 9лв./година, а хостинг 5лв./месец.Някой има ли опит с тях?
Иначе благодаря за предложението, може би ще се ориентирам към него.
За тема ще се поразровя.Други мнения?
 
От: Едно ново начало

Извинявам се предварително, че се намествам така в темата, но също се интересувам от въпроса. Какво ви е мнението за платените WP темплейти от Themeforest, струват ли си парите, наистина или да заложа на безплатното?

ПС: Погледни directhost, плановете им почват от 2.50 на месец, по-евтино от това, няма на къде :)
 
От: Едно ново начало

Тоест? Това лошо ли е? Сега ще погледна и Directhost, други предложения?
Благодаря ви!

П.п. Мисля да си взема безплатен хостинг, но домейна искам да е евтин.Не ми се дават 30-40лв.
 
От: Едно ново начало

не е лошо, но ако може да си вземеш директно от тях ще ти излезе по-евтино
 
От: Едно ново начало

Ще изчакам още малко мнения и ще реша, но за сега съм твърдо за смс хостинг.
Други предложения?
 
От: Едно ново начало

С тези си думи ще откажеш повечето тук да ти помогнат :)
По-добре си вземи от директхост.
Аз пък имам свободно време и мога да ти помогна с инсталирането и настройването на WP-са
Ще изчакам още малко мнения и ще реша, но за сега съм твърдо за смс хостинг.
Други предложения?
 
От: Едно ново начало

Ами домейна там ми идва по-скъп, а пък по горе казаха, че е по-добре от едно място. Благодаря, @uphero ! Други мнения?
 
От: Едно ново начало

Добра е офертата, а относно това как да си управлявам домейна и хоста?
 
От: Едно ново начало

Е виж ако има кой да ти настрой това с ДНС или можеш сам (не е трудно) няма абсолютно никакво значение къде е хоста, къде домейна. Виж в Годади има евтини домейни, винаги има промоции. За хост щом искаш евтин вземи споделения на директхоста. Също така ако искаш блог трябва уордпресс или блогер.
 
От: Едно ново начало

хоста и домейна може да са на различни места
може да пишеш на поддръжката и те ще ти помогнат да ги свържеш (трябва да с енаправят две неща - в хостинг акаунта да добавиш домейна, а в профила на домейна да попълниш два реда с информация която ще ти дадат като регнеш хостинга)

след като ги свържеш ще си направиш "ftp акаунт"
след това теглиш ftp клиент - примерно filezilla в тази програма въвеждаш данните на твоя ftp акаунт, натискаш едно бутонче и се свързваш с хоста
качваш файловете и готово

в хостинг панела повече няма да влизаш много често (след като си направиш ftp акаунт, мейл и т.н.) повече няма да влизаш в него - особено ако сайта е статичен (html/css)
няма какво да ги управялваш - те си работят
след някой ден ако правиш промени по сайта или качваш картинки за портфолиото - стартираш filezilla, свързваш се със хоста (като въведеш потр. име и парола на твоя ftp акаунт) и качваш каквото ще качваш
 
От: Едно ново начало

Filezilla имам, но какво представлява този ftp акаунт?

п.п Ще се радвам ако дадете предложение за име на сайта, защото повечето са заети и съм доста затруднен.
 
Последно редактирано:
От: Едно ново начало

но какво представлява този ftp акаунт?

като регистрираш хостинг акаунт (би трябвало) ще получш данните за този фтп акаунт - сървър, потребителско име и парола
с тях ще се свързваш със хостинга чрез Filezilla за да си качваш файловете
 
От: Едно ново начало

п.п Ще се радвам ако дадете предложение за име на сайта, защото повечето са заети и съм доста затруднен.

Защо не името ти? Или примерно SandWraith.net?
Идеята на Filezilla е да качва файлове от твоят компютър в хард диска на твоя хостинг, като отваря дирекна връзка помежду ви. При имейла, който идва в началото от хостинга те ти дават IP адрес, порт, потребителско име и парола и така можеш да качваш файлове на хостинга и да сваляш файлове от хостинга на твоя компютър. Почти всеки хостинг разполага с "Fantastico" панел. Ето един урок на Български за това как се инсталира Wordpress и плъгини за него чрез Fantastico. Урокът е от Манол Трендафилов :)
 
От: Едно ново начало

Благодаря ви.Мислех си името да е с ключова дума свързана с дизайни.. Примерно www.****-designs/design.net/com/info Или да е нещо по-интересно и загадъчно.
Ако имате други предложения или полезни съвети ще съм ви благодарен да ги споделите.
 

Горе