Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

black_tulip

Member
Имам едно питане към хората с повече опит в монетизирането на сайт:

В сайт/сайтове Х има Адсенс, Е-таргет и Изиадс. От последните съм крайно недоволен - разликата между Е-таргет-а и Изиадса е поне 5 пъти (от изиадса парите са поне 5 пъти по-малко от етаргет) и след като приключи този месец мисля да ги махна. Адсенс не коментирам, защото от тях съм доволен. Спестявам си въпроси от рода на добре ли са разположени рекламните карета, какви са цветовете и т н т - приемаме факта, че са разположени сравнително добре.

И не стига, че парите от Изиадса са в пъти по-малко ами и съобщение ми изпратили че има 10% данък за незнам какво си - е тъпо ми стана.

Та ако някой знае някаква удачна алтернатива да има още от едно место да има приходи - ще му бъда благодарен да сподели едно мнение. Ако ли не - ще си направя банери между сайтовете пак ще е по-добре от нищо. Аднау нямам на сайтовете.

Предварително благодаря за помощта
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Имам едно питане към хората с повече опит в монетизирането на сайт:

В сайт/сайтове Х има Адсенс, Е-таргет и Изиадс. От последните съм крайно недоволен - разликата между Е-таргет-а и Изиадса е поне 5 пъти (от изиадса парите са поне 5 пъти по-малко от етаргет) и след като приключи този месец мисля да ги махна. Адсенс не коментирам, защото от тях съм доволен. Спестявам си въпроси от рода на добре ли са разположени рекламните карета, какви са цветовете и т н т - приемаме факта, че са разположени сравнително добре.

И не стига, че парите от Изиадса са в пъти по-малко ами и съобщение ми изпратили че има 10% данък за незнам какво си - е тъпо ми стана.

Та ако някой знае някаква удачна алтернатива да има още от едно место да има приходи - ще му бъда благодарен да сподели едно мнение. Ако ли не - ще си направя банери между сайтовете пак ще е по-добре от нищо. Аднау нямам на сайтовете.

Предварително благодаря за помощта
Опитай програмата от подписа ми. Вече 2 месеца съм с нея и съм доволен.
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Не съм ги пробвал още. Мисля, че искаха точно под публикация да се сложи рекламата а там ми е едната гугълска, която се клика добре. На Аднау колко мога да сложа на страница - пак ли макс 3 броя?

Отлично знам че е относително, но на 15-тина хиляди уникални на ден горе долу за какви пари говорим?
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Не съм ги пробвал още. Мисля, че искаха точно под публикация да се сложи рекламата а там ми е едната гугълска, която се клика добре. На Аднау колко мога да сложа на страница - пак ли макс 3 броя?

Отлично знам че е относително, но на 15-тина хиляди уникални на ден горе долу за какви пари говорим?
Не съм чувал за такова условия да е под публикацията - моите не са там. Макс не мога да ти кажа, понеже аз така или иначе имам 2 банера. 15хиляди дневни, средно 15-20$
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

И не стига, че парите от Изиадса са в пъти по-малко ами и съобщение ми изпратили че има 10% данък за незнам какво си - е тъпо ми стана.
Съвсем нормално са ти удържали 10% данък който дължат физически лица на държавата. Освен това трябва да си вземеш служебна бележка и да включиш прихода в годишната си данъчна декларация.
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Adnow и на мене ми поставиха условия къде да била рекламата, затова не ги сложих.
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Не знам кой ти е сайта и как си разположил рекламите, но за България EasyAds е най-добрата мрежа. Средния клик е по 10 стотинки, а в последно време пуснаха доста добри реклами и CTR скочи яко поне при мен. Иначе за AdNow няма ограничения за реклами, но плащат по 2-3 цента на клик ;)
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Ами спорен е въпроса за Изиадса. Януари беше добре, защото дадохме зор на някои от сайтовете, но за инфо сумата от Адсенс - Х Евро, сумата от Е-таргет - Х лвеа, Сумата от Изиадс - Х/3 лв (като Х е едно и също число).

Нямам нищо против - различни фирми са и плащането е различно, но лично мен не ме устройва много. Как ли не съм ги въртял - и размери, и цветове, и подчертаване - и не. Не ми допада идеята за месец да не мога макар и с малко да не събера сумата за изплащане. Е да - 20-тина лева не стигнаха, но сумите от другите 2 са в пъти повече, и затова търся алтернатива. :)
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Позволих си да погледна сайта в подписа ви. Jarida-та е готинa и аз я харесвам много - могат да се слагат банери на доста места, но опитайте да смените местата на Above Article Banner Area с някоя от сайдбара в дясно - дали е Е-таргет или на Гошко няма значение.

След 24 часа погледнете кои приходи на тази позиция са повече. Почти съм сигурен кои ще са повече. Но ако бъркам , бирата ще е от мен ;) Така става ли :)
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Пробвал съм всякакви варианти, Етаргет няма как да бият Изиадс, при положение, че плащат наполовина :)
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

При мен е обратното. Аз съм само с 3 изиадски на страница, но виждам че може и ще ги направя и аз 6 :) - щом не правят проблеми. Ще видя тогава как са нещата. А и друго забелязах - като са повече от 3 когато има благотворителни не всичките са такива - горе-долу 3 а 3, което е ок. Възможно най-бързо ще коригирам нещата и при мен. Но ще видя и Аднау как са.

Защото все пак трябва и пари да се изкарват по някакъв начин :)
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

При мен е обратното. Аз съм само с 3 изиадски на страница, но виждам че може и ще ги направя и аз 6 :) - щом не правят проблеми. Ще видя тогава как са нещата. А и друго забелязах - като са повече от 3 когато има благотворителни не всичките са такива - горе-долу 3 а 3, което е ок. Възможно най-бързо ще коригирам нещата и при мен. Но ще видя и Аднау как са.

Защото все пак трябва и пари да се изкарват по някакъв начин :)

какви благотворителни реклами пускат изиадс?
 
От: Едно питане към специалистите по изкарване на пари ;)

Късно вечер или по друго време излизат например кучета водачи за слепи хора, нещо за БЧК излизаше по едно време, такива подобни. Там парите са доста по-различни, но ако ти се занимава чети в условията им. :)
 

Горе