Езикови сертификати на Cambridge

harkon

New Member
  1. Какво е мнението ви за тях?
  2. Бихте ли платили, за да придобиете такъв сертификат? Под плащане се разбира плащане на изпит и евентуално курс за него.
  3. Смятате ли, че сертификат от посочените би ви помогнал по какъвто и да е начин?
  4. Смятате ли, че такъв сертификат достоверно отразява знанията за съответните нива?
  5. Възможно ли е да се фалшифицира такъв сертификат?


cefr-diagram.jpg
 
Последно редактирано:
От: Езикови сертификати на Cambridge

Зависи за какво ти трябва :)
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Жена ми има, advanced. Изпитът беше няколкостотин лв. в Бритиш консил, като самият изпит знам, че имаше някаква групова простотия, разиграване на сценка от двама човека с непознат партньор. Ако ти се падне някой калъф го душиш. Знам, че с тоя сертификат имаш право да преподаваш. Това е всичко, което знам :)
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Кат каза да се пофалим ;)

2. Да, бих и съм. Имам CAE
3. Сертификатът- може би, зависи за каква цел ще го ползваш. Това, което научаваш е по-важно
4. Малко по-взискателни са от необходимото
5. Може, защо да не може. Зависи пред кого трябва да го представяш. Но няма да е лесно, защити някакви имаше

redrum, жена ти сигурно има Proficiency. С advanced само май не става
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Жена ми има, advanced. Изпитът беше няколкостотин лв. в Бритиш консил, като самият изпит знам, че имаше някаква групова простотия, разиграване на сценка от двама човека с непознат партньор. Ако ти се падне някой калъф го душиш. Знам, че с тоя сертификат имаш право да преподаваш. Това е всичко, което знам :)

Браво на нея. Ето какво представлява устният на CAE:

[video=youtube;DcBGCylJG2U]https://www.youtube.com/watch?v=DcBGCylJG2U[/video]
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

За какво ти е това чудо?
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

За какво ти е това чудо?

Аз ти задавам въпрос, а ти ми отговаряш със същия въпрос. Най-малкото, като атестация за езикови познания пред евентуален бъдещ работодател ще ми трябва.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Не е с непознат, а с някой от хората които се явяват с теб на изпита. При мен беше приятел от групата, в която учихме заедно. Питат те - за кво искаш да говориш и почвате да говорите - ние избрахме футбол. Изобщо не знам къде се признава и колко е валиден. Плащаше се, но това беше преди 15-ина години, сега не знам каква е таксата и да в Бритиш консул се прави.
Те с фалшиви дипломи се пръкнаха какви ли не обществени фигури, та и това не мисля, че е проблем, но всеки с достатъчно добро ниво може да го вземе и без глупости.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Не е с непознат, а с някой от хората които се явяват с теб на изпита
Е добре, ако не познаваш никой, значи с непознат. Идеята ми беше, че ако той се издъни си заминаваш и ти.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Бъркаш - ако той се издъни, ти изпъкваш и печелиш. :) Гледат как се изразяваш и можеш ли да съставяш правилно изречения, да отговаряш на въпроси - не става с глобиш инглиш.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Заслужава си сертификата, но за жалост в България никой няма да го отрази (работодател).
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Това не е така. Ако беше вярно, оценката на изпита нямаше да е обективна.
Е така ми разправяше жената, ако ме е излъгала ще я шамаря :lol:
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

ако той се издъни, ти изпъкваш и печелиш. :)

И това не е така. Ако той не може да ти зададе въпрос, ти няма как да изпъкнеш с отговор. Това разбира се не означава, че изпитващият не може да ти зададе въпрос впоследствие.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Заслужава си сертификата, но за жалост в България никой няма да го отрази (работодател).

В България има и чуждестранни работодатели. За кой сертификат говориш?
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Бил ли си на изпита или не? Ако не си, по-добре слушай какво ти казвам, а недей да се правиш на остроумен. Ако другия не може да ти зададе въпроса коректно, водещия му помага или го задава директно той.
И още нещо - няма нужда някой да ти го признава. Сериозните работодатели, които наистина търсят кадри с добър английски, сами си провеждат тестове и интервюта. На всичкото отгоре техните тестове са обикновено бъкани с термини от тяхната област и е доста трудно без подготовка. А сертификатите са просто, за да ти ги сложат в досието.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Тук сме защитници на тезата, че е най-добре сам да си си работодател. Ако искаш за престиж и социален статус, завърши английска филология и след това запиши phd :p
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Бил ли си на изпита или не? Ако не си, по-добре слушай какво ти казвам, а недей да се правиш на остроумен. Ако другия не може да ти зададе въпроса коректно, водещия му помага или го задава директно той.

Бил съм на изпит преди 7 години, така че няма с какво да се направиш на важен пред мен. :)
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Тук сме защитници на тезата, че е най-добре сам да си си работодател. Ако искаш за престиж и социален статус, завърши английска филология и след това запиши phd :p

Аз съм защитник на тезата, че и двете неща са важни. Това те прави "по-гъвкав" в живота.
 

Горе