Ей, Тулупи, протестирате ли?

Уникална компилация от някаква кабеларка, която не съм виждал, но казва абсолютно всичко по темата.

 
Иначе, викаш не цитираш "жълти" медии, каквото и да стои зад тази квалификация. Ми, хайде, като сме казали А, да кажем и Б. Цифрите ти са неверни. ;)



Повече тук:


п.с. Има ли конкретно разследване на даренията тетка Цачева? Ако имаше, би било по-обективно.


Знам какво съм писала в темата - на теб ти се губи нюансът и контекстът на казаното.
Това, което съм заявила е, че повече няма да подкрепям партии, които преди изборите се обявяват за алтернатива на гроб, а след влизане в парламента им стават патерица. Казала съм, че Кури и БСП със сигурност няма да постъпят така, затова ако се наложи (няма друг избор) ще гласувам за тях.
Да, правила съм го 3 пъти вече. Не съм горда от факта, но действаме спрямо обстоятелствата.

Ако на следващите избори има политическа сила, инициирана или подкрепена от Радев, вотът ми отива директно там, да е ясно. :)

Ако трябва и "В" ще ти кажа. Иначе имам грешка, защото не съм написал, че въпросните суми са за медийни изяви по договори, но пък от линка си личи.

https://clubz.bg/47138-polovin_milion_leva_v_mediite_napravili_rumen_radev_prezident

За цялата кампания на който и да е било няма да намериш реално цифри в интернет. И какво да гледам сега? Ти си ми дала линк към съвсем друг казус. Не знаех изобщо, че е продължил да събира Радев дарения след изборите.
 
Предлагам да се инвестира в нов затворнически комплекс (от затворен тип, разбира се).

И като земем властта след някой и друг ден - арести, задържания, съд, плюс политическа чистка и пълна лустрация.

Политическите затворници да делят крило със серийните изнасилвачи.

(успахте се, никой не бъмпва...)
 
Не знаех изобщо, че е продължил да събира Радев дарения след изборите.
А знаем ли, че останалите кандидати са спрели да събират?
Сам казваш, че няма да намерим точни цифри в нета. Е, няма да намерим и обективна информация в цялост. Очерняме един, а за другите не се казва нищо.
От материалите, които линкваш се внушаваше, че кампанията на Радев е била най-скъпа, а се оказва, че далеч не е така. Знаеш ли кое е по-важното в случая? Това, че кампанията на тетката-травестит е платена с джобните на баце, както той възприема държавния бюджет (парите от нашите данъци), а тази на Радев - не.
Без значение кои са му дарителите, на него по никакъв начин не му личи да е зависим. Можем ли да кажем същото за предишния? Колко пари струваше неговата кампания и от къде са дошли? Нека не забравяме, че Рошко има офшорки в Кипър, а Радев - не. Рошко има закупени имоти в Гърция, надвишаващи декларираните от него доходи, а Радев - не.
Айде да спрем с черния PR, щото не хваща. Фактите говорят, че към момента Радев се ползва с най-голямо доверие сред българския народ.
 
А знаем ли, че останалите кандидати са спрели да събират?
Сам казваш, че няма да намерим точни цифри в нета. Е, няма да намерим и обективна информация в цялост. Очерняме един, а за другите не се казва нищо.
От материалите, които линкваш се внушаваше, че кампанията на Радев е била най-скъпа, а се оказва, че далеч не е така. Знаеш ли кое е по-важното в случая? Това, че кампанията на тетката-травестит е платена с джобните на баце, както той възприема държавния бюджет (парите от нашите данъци), а тази на Радев - не.
Без значение кои са му дарителите, на него по никакъв начин не му личи да е зависим. Можем ли да кажем същото за предишния? Колко пари струваше неговата кампания и от къде са дошли? Нека не забравяме, че Рошко има офшорки в Кипър, а Радев - не. Рошко има закупени имоти в Гърция, надвишаващи декларираните от него доходи, а Радев - не.
Айде да спрем с черния PR, щото не хваща. Фактите говорят, че към момента Радев се ползва с най-голямо доверие сред българския народ.

Ако мислиш да пишеш каквото ти е удобно, просто няма смисъл от дискусия. Най-скъпа е в медиите! Това е официална информация. Не е от на Бабикян сайтовете. Още снощи го уточнихме, че независимите кандидати спонсорират кампаниите си с дарения на физически лица. В случая от богатите безработни. На предишния предполагам, че е от партията му. Официално от черните каси на "БСП" са го спонсорирали с 500 к само там, а цялата му кампания може да минава и 1 млн. В случая не ме интересуват другите. Баба ти Цецка няма как да управлява държавата. А пилота няма как да е независим от социалистическата партия и олигархията им. Вие или сте много заблудени, че тази марионетка мисли за народа, или просто така ви е изгодно.
 
Ако мислиш да пишеш каквото ти е удобно, просто няма смисъл от дискусия. Най-скъпа е в медиите! Това е официална информация. Не е от на Бабикян сайтовете. Още снощи го уточнихме, че независимите кандидати спонсорират кампаниите си с дарения на физически лица. В случая от богатите безработни. На предишния предполагам, че е от партията му. Официално от черните каси на "БСП" са го спонсорирали с 500 к само там, а цялата му кампания може да минава и 1 млн. В случая не ме интересуват другите. Баба ти Цецка няма как да управлява държавата. А пилота няма как да е независим от социалистическата партия и олигархията им. Вие или сте много заблудени, че тази марионетка мисли за народа, или просто така ви е изгодно.
Забелязвам, че имаш някакъв личен проблем с личността на българския президент, избран от над 2 милиона българи и подкрепян от много повече в момента.
Надявам се скоро да го решиш. ;)
 
Ако мислиш да пишеш каквото ти е удобно, просто няма смисъл от дискусия. Най-скъпа е в медиите! Това е официална информация. Не е от на Бабикян сайтовете. Още снощи го уточнихме, че независимите кандидати спонсорират кампаниите си с дарения на физически лица. В случая от богатите безработни. На предишния предполагам, че е от партията му. Официално от черните каси на "БСП" са го спонсорирали с 500 к само там, а цялата му кампания може да минава и 1 млн. В случая не ме интересуват другите. Баба ти Цецка няма как да управлява държавата. А пилота няма как да е независим от социалистическата партия и олигархията им. Вие или сте много заблудени, че тази марионетка мисли за народа, или просто така ви е изгодно.
Ок, Радев е марионетка.

Заради тоя "факт" да спрем да събаряме Бойко ли предлагаш?

Не мога да хвана каква аджеба ти е тезата по настоящата тема.
 
Нещо ново, което не съм го очаквал изобщо. Щом тези излизат с тази декларация, нещата отиват към добро! Винаги съм ги мислил за служебно назначени от тулупа. Щом и тези минаха към престъпниците, значи нещо интересно ще се случи.

От Acoциaциятa нa индycтpиaлния ĸaпитaл в Бългapия /АИКБ/ огласиха позиция, с която дават да се разбере, че се изправят срещу премиера Бойко Борисов и застават на страната на протестиращите. Едрият бизнес за първи път говори за корупция, рекет и нагласени обществени поръчки. Това на практика е първата работодателска организация, която реагира негативно срещу управлението на страната.

И незрящите в България виждат как политическото напрежение в страната нараства с всеки ден. Преобладаващо е мнението, че развитието на България в последните години не се осъществява с необходимите темпове и дистанцията спрямо другите страни в преход в ЕС се увеличава. Основни вътрешни задържащи фактори са:

- Проблемна бизнес среда, особено по отношение на малкия и среден бизнес, където се трудят близо 3/4 от наетите и който създава над 2/3 от брутната добавена стойност. Мерките, съгласувани с правителството в рамките на тристранния диалог, или се изпълняват мудно и половинчато, или както е в мнозинството от случаите – изобщо не се изпълняват;

- Недостатъчна прозрачност и контрол върху обществените поръчки. Усещането е, че те са лобистко-партизирани и се използват политически за захранване на поредица от "обръчи";

- Корупцията се усеща повсеместно и ежедневно;

- Електронното управлението закъснява отчайващо;

- Ключовите за всяко производство енергоносители се ценообразуват по непазарен, лобистки, национално-предателски начин;

- Качеството на законодателството и законотворчеството е ниско, а приложението на законите е избирателно.

- Списъкът може значително да се продължи, но най-обезпокоителното е, че все по-често в него се включват и нови злокобни практики:

- Рекет през държавната машина с цел отнемане на бизнес;

Сплашване чрез законно-охранителните структури с цел политическо послушание.
Расте усещането за липса на правова държава и сигурност на частната собственост. Повод за това дават не само известните от медиите случаи, в т. ч. "Хиполенд", а и законопроекти като този за заграбване на "спящите акции" и чрез тях – заграбване на "будните предприятия", или нововъведенията в Наредба Н-18, чрез които определени лица биха получили достъп в реално време (чрез информационните системи на предприятията) до ноу-хау, всички технологични и търговски тайни на частни предприятия, без никаква полза за фиска, съпроводено с огромни ненужни разходи за бизнеса, и поставяйки с непрецизни дефиниции всички в ситуация "винаги виновен" и т.н., и т.н.

Това са причините за незадоволителния размер на инвестициите през последните години (потвърждава се и от данните на НСИ за разходите за придобиване на ДМА, както и от данните на БНБ за ПЧИ в България). Връзката е пряка – липсата на върховенство на правото и сигурност за собствеността, лошото регулиране и корупцията водят до ниско равнище на инвестициите и оттам – до по-ниски ръстове на БВП и жизненото равнище и увеличаване на разликата (изоставане) спрямо другите бивши соцстрани. И в материален, и в духовен план.

Истината трябва да се каже на висок глас – при такива условия за работа значима част от българския бизнес напуска страната така, както направи и значима част от населението. Да, производствените разходи в ЕС и САЩ са по-високи, но законността е гарантирана. Така България отново губи – и данъци, и предприемачески талант, и бъдеще.

Бизнесът и всички негови представители, служители и работници имат равни и неотменими граждански права и отговорности, включително правото на протест и задължението за опазване на социалния мир. Каквато и да била намеса в бизнеса от страна на държавни и правоохранителни органи по повод свободната воля за политически избор и политическо действие на собственици или служители е престъпление, което следва да се разследва и наказва. За пълнота следва да добавим – в България се съгласихме преди 30 години, че трябва да приключим с партийното строителство по месторабота, което означава не само да няма партийни организации по месторабота, но и да няма контролиран вот, както и забрани за протести или принудително извеждане на протест на наетите работници. В предприятията се работи. Гражданско и партийно действие се прави извън предприятията, съответно държавните органи нямат място в предприятията по повод на политически изяви на свързани с тях лица.
 
Не мога да хвана каква аджеба ти е тезата по настоящата тема.
Никой не може.
Той е "колебаещ се", защото такива са интелигентните хора. Виж само колко колебливо нарича най-уважавания български политик "подлога" и "марионетка". ;)
 
896-504-bojko-borisov-izbori.jpg
 
Здравко е другата Енигма в темата. Никой не знае по каква причина ни пуска снимки на говедото, но е факт, че с тях, поне у мен предизвиква ГЕРБ - гастроезофагиална рефлуксна болест.
 
Ок, Радев е марионетка.

Заради тоя "факт" да спрем да събаряме Бойко ли предлагаш?

Не мога да хвана каква аджеба ти е тезата по настоящата тема.

Мисля, че на няколко пъти си казах мнението. Които и да управляват, народа трябва да е коректив на властта, но с точни, ясни и конкретни искания за по-добър живот. Това "мутри вън" е за такива, които вярват във пепеляшка. Всяка партия е обвързана с кръг олигарси, а много често депутати от всички цветове са задкулисно собственици в множество фирми. Схемите за точене на средствата от България и евро пари са измислени много отдавна. Ще дойдат пък други да ги използват. Наясно съм, че излязоха и хора на протест заради ниския стандарт на живот, но ядрото са партийно обвързани (БСП, Възраждане, Да България) и НПО-та приближени до тях. Те търсят замяна, а не промяна. Вън също чакат мутри, а като младите и умните нямат партия, то няма как и да управляват. И като паднат "ГЕРБ" от власт, пак ще ми е същото мнението. Докато нивото на доверие и обвързаност във водещите партии и вождовете им е голямо, то ще сме все оправени...
 
Мисля, че на няколко пъти си казах мнението. Които и да управляват, народа трябва да е коректив на властта, но с точни, ясни и конкретни искания за по-добър живот. Това "мутри вън" е за такива, които вярват във пепеляшка. Всяка партия е обвързана с кръг олигарси, а много често депутати от всички цветове са задкулисно собственици в множество фирми. Схемите за точене на средствата от България и евро пари са измислени много отдавна. Ще дойдат пък други да ги използват. Наясно съм, че излязоха и хора на протест заради ниския стандарт на живот, но ядрото са партийно обвързани (БСП, Възраждане, Да България) и НПО-та приближени до тях. Те търсят замяна, а не промяна. Вън също чакат мутри, а като младите и умните нямат партия, то няма как и да управляват. И като паднат "ГЕРБ" от власт, пак ще ми е същото мнението. Докато нивото на доверие и обвързаност във водещите партии и вождовете им е голямо, то ще сме все оправени...
Кое от всичките изречения е позицията ти и какво предлагаш да се направи на практика вместо или в допълнение на случващото се?

Иначе то ясно, че интелектуалец лесно влиза в категорията "колеблив мислител".
Ама това горе на повечето тук ни е ясно и не си правим особени илюзии.
Въпросът е какво е възможно и практично да се направи към дадения момент?
 
Кое от всичките изречения е позицията ти и какво предлагаш да се направи на практика вместо или в допълнение на случващото се?

Иначе то ясно, че интелектуалец лесно влиза в категорията "колеблив мислител".
Ама това горе на повечето тук ни е ясно и не си правим особени илюзии.
Въпросът е какво е възможно и практично да се направи към дадения момент?

Човека ти го написадокато няма партия на младите, ама не онова подобие - ДеБъ, зад които просто стои друг олигархичен кръг, ами истинска партия на младите, образованите, хората от високите технологии, от бизнеса, нещата няма да се оправят.

Ама не тоя бизнес тип “аз имам баничарница и магазин на село, карам G класа н-та ръка на газ и имам бицепс 40 санта направен със стероиди и татус върху него череп и калашник и да се помисля за голямота работа”. Говорим за истинския бизнес - enterprice, производства, иновации, високи технологии.

Зад всяка партия в момента стои олигархичен кръг. Всеки от тези кръгове е с различен модел на “крадене”. Едните крадат през обществени поръчки, другите крадат директно през комисионни, през заменки, през други такива далавери и не градят нищо.

За момента избора е между тия двата модела.

Кой от двата си избираш и кой от двата, като обикновен гражданин е по-изгоден за теб? Ако приемем, че не си част от нито един от тях?

Докато не се появи истинска партия на интелигенцията, истинско дясно,
 
Човека ти го написадокато няма партия на младите, ама не онова подобие - ДеБъ, зад които просто стои друг олигархичен кръг, ами истинска партия на младите, образованите, хората от високите технологии, от бизнеса, нещата няма да се оправят.

Ама не тоя бизнес тип “аз имам баничарница и магазин на село, карам G класа н-та ръка на газ и имам бицепс 40 санта направен със стероиди и татус върху него череп и калашник и да се помисля за голямота работа”. Говорим за истинския бизнес - enterprice, производства, иновации, високи технологии.

Зад всяка партия в момента стои олигархичен кръг. Всеки от тези кръгове е с различен модел на “крадене”. Едните крадат през обществени поръчки, другите крадат директно през комисионни, през заменки, през други такива далавери и не градят нищо.

За момента избора е между тия двата модела.

Кой от двата си избираш и кой от двата, като обикновен гражданин е по-изгоден за теб? Ако приемем, че не си част от нито един от тях?

Докато не се появи истинска партия на интелигенцията, истинско дясно,
Бих гласувал за партия с млади хора, именно щото ще ги движи наивитетът за известен период от време.

А ДЯСНО вече коментирахме, че НЯМА.
А и в момента е нерелевантно такова деление, понеже сме в, и зависим от ЕУ, което се ръководи от ЛЕВИТЕ сили.
И аз чакам нещата да се обърнат, ама не се знае дали ще доживеем - статистико-исторически, местата се завъртат на всеки 40-50 години.
 
Сидеров, Симеонов, Каракачанов - видяхме ги колко са десни.
Големите националисти се оказаха резервни подлоги на Доган, Пеевски и ДПС.

В БСП има един уж много "десен" - професор Забравихмуимето, любимец на биаро.
 
Бих гласувал за партия с млади хора, именно щото ще ги движи наивитетът за известен период от време.

А ДЯСНО вече коментирахме, че НЯМА.
А и в момента е нерелевантно такова деление, понеже сме в, и зависим от ЕУ, което се ръководи от ЛЕВИТЕ сили.
И аз чакам нещата да се обърнат, ама не се знае дали ще доживеем - статистико-исторически, местата се завъртат на всеки 40-50 години.

Факт, за съжаление в САЩ от 100+ години има дви леви партии - либерална и консервативна. В ЕС нещата вървят по подобен сценарий. И все пак, все още може да вирее строго центристка партия, което пак е нещо.

Тия “десни” като Сидеров, Симеонов, Каракачанката и подобни хич не ги гледай. Те са едни обикновени популисти, нямат нищо общо с лявото и дясното.
 
Кое от всичките изречения е позицията ти и какво предлагаш да се направи на практика вместо или в допълнение на случващото се?

Иначе то ясно, че интелектуалец лесно влиза в категорията "колеблив мислител".
Ама това горе на повечето тук ни е ясно и не си правим особени илюзии.
Въпросът е какво е възможно и практично да се направи към дадения момент?

Едно е сигурно - в нищо не се колебая! Две мафии се борят за властта. Едните са вътре - другите вън в изчакване да грабнат кокала. Ще го повтарям докато е нужно - алтернатива на мафията няма. Народа е между тях, и то тотално разединен. Изречението "които и да управляват трябва да сме единни срещу тях, с ясни искания за да живеем по-добре". Кое не разбра? И аз да питам. Кога за последно си виждал стойностни протести? За цени на комунални услуги, за пенсии, горива, минимални заплати и много други примери. Все неща, от които всеки ще бъде облагодетелстван по някакъв начин. "Мутри вън" от един послушко и шепа олигарси, които до вчера хапваха от "постната пица" изкарват народа по площадите с движеща сила $.
 
И ти като си застанал на страната на едната мафия много помагаш...

Едно е сигурно - в нищо не се колебая! Две мафии се борят за властта. Едните са вътре - другите вън в изчакване да грабнат кокала. Ще го повтарям докато е нужно - алтернатива на мафията няма. Народа е между тях, и то тотално разединен. Изречението "които и да управляват трябва да сме единни срещу тях, с ясни искания за да живеем по-добре". Кое не разбра? И аз да питам. Кога за последно си виждал стойностни протести? За цени на комунални услуги, за пенсии, горива, минимални заплати и много други примери. Все неща, от които всеки ще бъде облагодетелстван по някакъв начин. "Мутри вън" от един послушко и шепа олигарси, които до вчера хапваха от "постната пица" изкарват народа по площадите с движеща сила $.
 

Горе