Ей, Тулупи, протестирате ли?

Почваме да се разбираме. Да, подхода е грешен. Да държим Борисов е грешен подход..


Не забравяй, че и Левски не е бил светец, но е поставял отечеството и свободата на първо място, ако живееше в днешно време нямаше да е такъв ми се струва.
Е чакахме 30 години от криза в криза влизахме и кво?
Повечето хора искат нещата да се случат тук и в този живот затова и избягаха на запад да мият бабешки задници, чинии и да ги третират като втора ръка хора, с малки изключения които успяха да се уредят с по-добър живот.
Явно нещо бъркаме в подхода.
 
Почваме да се разбираме. Да, подхода е грешен. Да държим Борисов е грешен подход..
Пак мантрата с Борисов.
С риска да се повторя за 1851-ви път, ами няма алтернатива, какъв е смисъла да замениш мутра с други мутри?
"Ама ето Радев ще направи партия, той ще промени нещата" - дрън дрън та пляс
"Мишоци пак с ваще Опорки, стоите си в къщи като сте овчедушни" - дрън дрън та пляс
Повтаряме, повтаряме все едно и също.
 
С риска да се повторя за 1851-ви път, ами няма алтернатива, какъв е смисъла да замениш мутра с други мутри?
Много просто. Ако не си поискаш от една жена отговорът винаги е НЕ.
 
Пак мантрата с Борисов.
С риска да се повторя за 1851-ви път, ами няма алтернатива, какъв е смисъла да замениш мутра с други мутри?
"Ама ето Радев ще направи партия, той ще промени нещата" - дрън дрън та пляс
"Мишоци пак с ваще Опорки, стоите си в къщи като сте овчедушни" - дрън дрън та пляс
Повтаряме, повтаряме все едно и също.
Това е като да чакаш да спечелиш от ротативки, ама да отказваш да дръпнеш ръчката.
 
Причината Боци да се дърпа толкова с оставката е, че основен механизъм на ГЕРБ за кражби е бюджетния излишък (който се усвоява в края на годината).

Обяснявам:
- по данни на НСИ имаме БВП = 118.669 млрд. лв (или 60.7 млрд. евро) за 2019г.
- излишъка за 2019г. е 2.1%, което е 2,37 млрд. лв (винаги се залага да има излишък)
- какво става с този излишък в края на годината - ами харчи се по различни направления, къде смислени, къде не толкова.

Най-често бюджетния излишък се пренасочва към държавните дружества (НЕК, Булгаргаз, Булгартрансгаз, Напоителни системи и т.н.). Оттам вече тези пари могат да се разпределят почти безконтролно към правилните хора и фирми. Които пък след това пълнят партийни черни каси и нощни шкафчета.

Тази година, когато икономиката на цял свят потъна, ние все още сме на плюс...

"Към края на юли 2020 г. бюджетът на България се очаква да има излишък от 1,72 млрд. лв." - източник


izlishak.png
 
О, не, не, надценяваш аудиторията. И аз пробвах с диаграми, графики, статистика и данни, не става.... Тука се работи с твърдения и лозунги!



Причината Боци да се дърпа толкова с оставката е, че основен механизъм на ГЕРБ за кражби е бюджетния излишък (който се усвоява в края на годината).

Обяснявам:
- по данни на НСИ имаме БВП = 118.669 млрд. лв (или 60.7 млрд. евро) за 2019г.
- излишъка за 2019г. е 2.1%, което е 2,37 млрд. лв (винаги се залага да има излишък)
- какво става с този излишък в края на годината - ами харчи се по различни направления, къде смислени, къде не толкова.

Най-често бюджетния излишък се пренасочва към държавните дружества (НЕК, Булгаргаз, Булгартрансгаз, Напоителни системи и т.н.). Оттам вече тези пари могат да се разпределят почти безконтролно към правилните хора и фирми. Които пък след това пълнят партийни черни каси и нощни шкафчета.


Виж файлът 19777
 
Да държим Борисов е грешен подход..
Ако мнозинството от хората не го иска, има избори след няколко месеца и може да го прати да почива. Аз няма да гласувам за ГЕРБ и никога не съм гласувал, както е видно от мненията ми във форума през годините, но в никакъв случай не бих жертвал демокрацията, за да се смени властта с 2-3 месеца по-рано. Ако тези протести бяха преди една година щях да съм с две ръце ЗА и да ги подкрепям като единствен изход. Сега обаче виждам една жалка пиеса, в която няколко души взимат пари от укриващ се убиец, за да убедят още 2-3 хиляди случайни граждани да правят простотии.

В този ред на мисли, biaaro, колко ти е хонорарът от Дубай? Знам, че старите чанти си е просто откачена и го прави безплатно, но ти не си и няма да живееш един месец в тая тема за без пари и да отклоняваш майсторски разговора от Дубаеца всеки път, когато някой го спомене по какъвто и да е повод.
 
Повтаряме, повтаряме все едно и също.
И ще продължим да се повтаряме, щото имаме коренно различна концепция за живота изобщо.

Ние казваме - дай да изгоним крадливите муцуни от собствената ни къщичка. Вие обаче казвате: ''о, не - сакън! Ще дойдат по-крадливите и ще крадат повече''.
Да си седим на задниците и да търпим безобразия е национална черта. Да ги оправдаваме дори, е още по-типично за Ганьо Балкански.
 
Знам, че старите чанти си е просто откачена и го прави безплатно,
Тестиса ме надценява. Поласкана съм, г-н ташак. :)
 
Това е като да чакаш да спечелиш от ротативки, ама да отказваш да дръпнеш ръчката.
Сравнението е много точно, то от ротативните знаеш колко се печели;)
Много просто. Ако не си поискаш от една жена отговорът винаги е НЕ.
Не винаги, някой си искат и без да ги питаш, тук искат да ни клатят без да сме си поискали

Причината Боци да се дърпа толкова с оставката е, че основен механизъм на ГЕРБ за кражби е бюджетния излишък (който се усвоява в края на годината).
Аха ето, защо комунягите бързат толкова искат те да го лапнат:)
 
И ще продължим да се повтаряме, щото имаме коренно различна концепция за живота изобщо.

Ние казваме - дай да изгоним крадливите муцуни от собствената ни къщичка. Вие обаче казвате: ''о, не - сакън! Ще дойдат по-крадливите и ще крадат повече''.
Да си седим на задниците и да търпим безобразия е национална черта. Да ги оправдаваме дори, е още по-типично за Ганьо Балкански.
Пропусна МУТРИТЕ ВЪН!
Ама то по правилно е МУТРИТЕ ВЪН, ДА ЖИВЕЯТ МУТРИТЕ!
 
Ако мнозинството от хората не го иска, има избори след няколко месеца и може да го прати да почива. Аз няма да гласувам за ГЕРБ и никога не съм гласувал, както е видно от мненията ми във форума през годините, но в никакъв случай не бих жертвал демокрацията, за да се смени властта с 2-3 месеца по-рано. Ако тези протести бяха преди една година щях да съм с две ръце ЗА и да ги подкрепям като единствен изход. Сега обаче виждам една жалка пиеса, в която няколко души взимат пари от укриващ се убиец, за да убедят още 2-3 хиляди случайни граждани да правят простотии.

В този ред на мисли, biaaro, колко ти е хонорарът от Дубай? Знам, че старите чанти си е просто откачена и го прави безплатно, но ти не си и няма да живееш един месец в тая тема за без пари и да отклоняваш майсторски разговора от Дубаеца всеки път, когато някой го спомене по какъвто и да е повод.
Има нужда от катаклизъм. Врагът да се поразбута, притесни, да бъде изненадан и да не го оставиш на спокойствие да изпълни плана си.

Няма как да чакаме още 7-8 месеца, след което да отидем послушно с наведени глави като овчици да гласуваме и да чакаме различен резултат от обичайното.
 
Абе каква демокрация бълнувате?!
Във всяка цивилизована и демократична страна в такива ситуации летят павета, горят коли, жени пищят и мъже се държат за пукнатите глави.
 
Абе каква демокрация бълнувате?!
Във всяка цивилизована и демократична страна в такива ситуации летят павета, горят коли, жени пищят и мъже се държат за пукнатите глави.


А във всяка нецивилизована летят куршуми.
Стигнах до извода, че комунягите нямат интерес за момента от размирици и гражданска война понеже последствията са много непредвидими, но ако се наложи и до там ще стигнат щото 10 години на сухо вече са много.
 
Последно редактирано:
Ами то след комунизма качествен ремонт на пътища няма, същото е и с ремонтите на коли, и с това, че ни продават уреди с предварително заложена повреда, че всичко вече нарочно не се прави толкова здраво, че ни тровят с некачествени храни, това е и в световен мащаб. Да фирмите си правят далавери, това е на всички нива и повсеместно, нали има гаранция и неустойки, просто ще ги глобяват и връщат докато не си свършат качествено работата .

Сега ще кажеш еее добрия стар комунизъм, ама тогава и коли нямаше и толкова пътища нямаше.
 
Последно редактирано:
Сега ще кажеш еее добрия стар комунизъм, ама тогава и коли нямаше и толкова пътища нямаше.
Ще ти се да кажа това, но не съм толкова плоска откъм главата. :)

Ще кажа: Ееее, в Европа, където не се крадат поголовно парите от ЕС за подобряване на инфраструктурата, пътищата не се ремонтират на всеки 20 минути. ;)
 
Сестро, тестисът има нужда от член. Пълен.
Сестро, човек не може да импровизира с ашлашки език в политически спор вече. Аман от грамар-нацисти, значи. :) Знам, че първата дума в първото изречение трябваше да се членува. Много неща не знам, но членуването ми е идеално ясно. Просто смятам, че стриктното му спазване в разговорната реч внася ненужна помпозност и префърцуненост. :)
 
Ще ти се да кажа това, но не съм толкова плоска откъм главата. :)

Ще кажа: Ееее, в Европа, където не се крадат поголовно парите от ЕС за подобряване на инфраструктурата, пътищата не се ремонтират на всеки 20 минути. ;)
Е ама ние не сме европа, ние сме границата на европа, заднио двор;)
При нас и КОлата не е кОла, Милката шоколада не е милка, изобщо за нас някой работи се произвеждат специално като за нас, даже и немското масло не е с немско качество изобщо всичко немско е китайско.
Добре краде се, некачествени ремонти, нали затова са гаранциите за пътищата и ремонтите специално, как да се контролират по друг начин, като са крадливи и некадърници.
 

Горе