Еконт - Революция в градските пратки

От: Еконт - Революция в градските пратки

Срока на доставка и цената и са не просто фактори, а едни от основните фактори. Все повече клиенти търсят ниска цена на доставката или по-възможност безплатна. А за срока да не говорим, че е бил за вчера.


А за чакането чужбина както каза колегата по-евтино няма да намерят. То ако става дума там плащат и предварително, но тук няма шанс за това. Правил съм експеримент: Плащане по банков път + безплатна доставка. За 14 дни имаше 0 поръчки. При наложен платеж тогава средната цена на доставката ми беше 4.00-4.50 лв
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

zoomaniak, съгласен съм с последното ти мнение. Обаче постоянните ти клиенти знаят, че ако продукта им трябва на 10-ти ще си го поръчат на 6-ти (примерно). И в тази система всичко е ОК. Обаче не всички работят с постоянни клиенти. Понякога просто продукта не го позволява. И като разчиташ на нови клиенти, а те искат утре. Пращаш им го за утре.

Това е УТОПИЯ - нереален бизнес - в един момент ще те притиснат - натиснат 100 поръчки на ден и пак НЯМА да можеш да се справиш. Или като дете мечтател - тип АМАЗОН ще наемеш още персонал да ти изпият печалбата, дето е през 10-30% надценка и от 3 до 33% отстъпка от едровата цена.

БЪРЗАЦИТЕ - клиенти са опасни - вредители са. Въпрос на време е да те съсипят. Никой в България не е готов освен лудите от Е-маг защото базата с продукти е в СКЛАД на СПИДИ в едно село :) и като генерираш 20 - 50 000 фактура падаш на 1 лв на пратка - метафорично казано.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Срока на доставка и цената и са не просто фактори, а едни от основните фактори. Все повече клиенти търсят ниска цена на доставката или по-възможност безплатна. А за срока да не говорим, че е бил за вчера.


А за чакането чужбина както каза колегата по-евтино няма да намерят. То ако става дума там плащат и предварително, но тук няма шанс за това. Правил съм експеримент: Плащане по банков път + безплатна доставка. За 14 дни имаше 0 поръчки. При наложен платеж тогава средната цена на доставката ми беше 4.00-4.50 лв

Ние нямаме експерименти - имаме ПРАВИЛА в екипа и Фирмата и Офлайн магазините ни - 3 на брой в София.

Идва поръчка от НОВ клиент за 500 лв................. рискова поръчка - обемни продукти и тежки продукти - пресметнат разход в една посока за наша сметка 40 лв и ако се откаже пратката още 40 лв. Ако стоката се увреди - още 420 лв ебливи разправии със застрахователи.

ЗА КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ да изпращам на доверие такава ПОРЪЧКА.

Пращам На пощата съобщение с точни правила и изисквания - чакам капаро - не искат да капарират - отменям поръчката.

За какво да увеличавам загубите от върнати пратки от 1% на 10% да не съм ЛУД.

В 90% от такива поръчки те се отменят - аз търся хора в другите 10% и ги правя ЛОЯЛНИ.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

А допускал ли си, че точно защото разсъждаваш така и защото натоварваш схемата с пращане по поща на инструкции и още чакане, то именно за това 90% от подобни поръчки ти ги отказват?!
Питам, тъй като при мен средната, да не кажа долна граница е със сходни стойности на поръчка и съм сигурен, че ако и аз действам като теб ще имам същите резултати. И отново повтарям, че е подразбиращо се колко зависи от нишата, но въпреки това...
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

А допускал ли си, че точно защото разсъждаваш така и защото натоварваш схемата с пращане по поща на инструкции и още чакане, то именно за това 90% от подобни поръчки ти ги отказват?!
Питам, тъй като при мен средната, да не кажа долна граница е със сходни стойности на поръчка и съм сигурен, че ако и аз действам като теб ще имам същите резултати. И отново повтарям, че е подразбиращо се колко зависи от нишата, но въпреки това...

Ние - АЗ развивам ЛОЯЛНА програма - и още от самото начало така сме почнали и вярваме в ЛОЯЛНАТА програма. А и имаме и 3 офлайн магазини - но само 1 е вързан с Онлайн бизнеса и поръчките. Средният оборот - усреднен се увеличава винаги и след всяка отчетена седмица.

Ние търсим определен тип хора с които да работи. 3-10% е провал - 90% имам успеваемост. Имаме клиенти с над 300 поръчки вече. Лесно било така казват те...
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Ние търсим определен тип хора с които да работи. 3-10% е провал - 90% имам успеваемост. Имаме клиенти с над 300 поръчки вече. Лесно било така казват те...

За мен е странно това "търсим определен тип хора", това, че търсите не усложнява ли комуникацията?
За да установите точно какъв тип е клиента усложнявате самия процес на поръчкаита, сложете една анкетна карта която клиента да попълва за да сте сигурни за типът на 100%, явно работите в нисконкурентна нисша и разчитате предимно на офлайн магазините.
Интересно какво му е лесното при филтрирането на клиенти?
Да не работите на едро предимно?
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Здравейте колеги,

да върна малко темата към Еконт.

Днес ходих да подпиша договора. Имам фирма за разпространение на флаери и искам да видя дали ще могат да се съчетаят нещата.

Искат да се подпише записна заповед за 100 лв. за да си покрият евентуални загуби причинени от куриера. (Ако се закъснее с доставката например)

От 15ти тръгва рекламата по телевизията за клиентите, като първите 500 ще получат безплатно по 10 лв за тест.

Куриерите могат и да не приемат поръчки освен веднъж на 6 месеца за да са активни иначе договора се прекратява автоматично.

Отрицателни коментари за куриера няма да се показват, а само положителните. Но от Еконт са надъхани да проверяват всеки с отрицателен коментар и да го гонят за да не си изгонят клиентите.

Куриера прибира 70% от сумата без ДДС.

За да ти преведат пари трябва да си направил доставки за минимум 10 лв.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Записна заповед само за 100 лв, много малко ми се струва, ами ако някой си тръгне с пратки за над 1000 лв, нещо не мога да им схвана системата.
И още нещо ми е интересно, отиваш като на интервю за работа така ли или просто изявяваш желание плащаш 100 лв и си в играта, мисълта ми е куцо и сакато ли взимат или имат някакви критерии и как се гарантира това, че ако си пратя стоката по смарт куриер за голяма сума, той няма да изчезне с нея?
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Казаха, че те компенсират клиента като останалите 900 лв. ще си ги търсят от куриера със съд и полиция. Искат хора със смартфони, това е единственото изискване. Било им писнало да търсят градски куриери и искали да опитат нещо ново.

Платформата им е интересна и ако набере скорост може да се използва за благотворотелни каузи.

Например регистрират се 100 куриера с банковата сметка на SOS детски селища и когато имат възможност носят пратка, а парите отиват при децата.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Платформата им е интересна и ако набере скорост може да се използва за благотворотелни каузи.

Например регистрират се 100 куриера с банковата сметка на SOS детски селища и когато имат възможност носят пратка, а парите отиват при децата.
Ти в България ли живееш?
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Само да вметна, че със Запис НА заповед можеш да получиш посещение от съдия изпълнител и той да си вземе (почти) каквото си поиска от теб и да каже, че струва 100 лв.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

В България имаме добре развиващо се доброволчество.

Ама разбира се. Толкова малко време работим срещу заплащане, и толкова много взимаме, че спокойно след като зашием пачки за старини, можем да се отдадем на благотворителни каузи.
Като едни билгейтсове сме.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Парите не движат света, света се движи от чувствата, защото чувствата движат хората.

Чувството да помогнеш на човек/животно в нужда е по-ценно от парите. Бедните хора са по-склонни да помогат, защото лесно се поставят на мястото на нуждаещия се. Точно богатите по рядко подават ръка и е хубаво че все пак има хора и сред тях.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Парите не движат света, света се движи от чувствата, защото чувствата движат хората.

Чувството да помогнеш на човек/животно в нужда е по-ценно от парите. Бедните хора са по-склонни да помогат, защото лесно се поставят на мястото на нуждаещия се. Точно богатите по рядко подават ръка и е хубаво че все пак има хора и сред тях.

Мен в момента ме движи чуството, че към края на месеца парите винаги ги няма и трябва да искам от тук и так на заем. Също така ме побутва и другото чуство, че взимам пари по-малко от лимита за издръжка на един човек. И третото, че съм на работа 6 дни в седмицата и нямам 1 ден кога да ида да се напия.

Чуството на удовлетвореност след като съм помогнал на някой за момента е заменено от съпричастност на ниво разум и навята тъга.
 
От: Еконт - Революция в градските пратки

Е щом е от врата на врата става дилър - куриер - наркоман... Няма бъдеще...

Сега се замислих над това което си написал...
Става Пешо примерно смарт куриер отива до адрес дават му плик с нещо си да го занесе еди къде си, а вътре изненада която може да му докара няколкогодишен престой на "уютно" място пълно със "свестни" хора спонсорирано от държавата:)
 

Горе