Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

pa_lta

Well-Known Member
Преди малко повече от един месец от офис на Еконт се праща пратка до Великобритания - в БГ никакви ядове, стига до партньора им Hermes в UK на 02.11.2015г и после - бяла тишина. Операторите на Еконт отговарят заучено - "не можем да Ви дадем повече инфо освен това, което виждате по проследяването - пратката е някъде (не пише къде) в UK, можем да предадем да ви се обадят или ако искате да Ви свържем с международния ни отдел" и след положителен отговор от моя страна - линията прекъсва. При молба за номер, който аз да набера на въпросния отдел ми се отговаря - не може да бъде предоставен такъв. И това почти цял месец (едва ли има смисъл да посочвам, че нито с мен като получател, нито с изпращача някой се е свързал). Опитах и с въпросните Hermes да се свържа и те отказаха да ми дадат инфо и ме пратиха при партньора им - Еконт, който логично носи отговорност за пратката.
Въпроса е какво да правя - да завеждам рекламация и да чакам от к*рва запис - 100% ще извъртят нещата какво е имало в пратката и колко е струвала, независимо от фактурите, които могат да им бъдат предоставени, да ги съдя за 1000 лв. ми се струва смешно - разходи за адвокати, такси и т.н., "Господарите" - хм, при всички случаи има и други като мен, но не съм сигурен в резултата, КЗП не съм сигурен как ще погледнат на нещата и колко присърце биха ги взели???
Иначе явно имат сериозни търкания с Hermes, че от 15.11 спряха да приемат пратки за доста държави в това число и UK.

П.П. Защо пратих с тях ли - това е въпрос за 1000 лв. иначе исках да видя от 3 компании как ще се получат нещата - е, ми видях - другите дойдоха почти безпроблемно, а уж най-голямата куриерска компания в БГ се издъни.
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Аз имах проблем DHL, нещо подобно се случи, започнаха да наглеят и да затварят телефони. Решението беше да намеря имейла на централата им за европа в Брюксел мисля, че беше и навряха българския клон в миша дупка, върнаха ми стоката лично шефовете. Опиши проблема, дай го на преводач и се опитай да намериш имейл на централен офис на Хермес. Опиши всичко с подробности как се правят на Мишки и би трябвало да ти решат въпроса. Българите се съмнявам да ти го решат.
 
  • Like
Реакции: KA7
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Благодаря, НО според мен становището на Hermes по въпроса е резонно - т.е. имам взаимоотношения с техен партньор и следователно да се оправям с него.
Но не пречи да опитам и така.
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Аз преди 2 г. някъде получих няколко пратки чрез Еконт от УК и ми дадоха жсм на човек от централата им в Русе, който отговаряше пряко за УК. имах малко нерви, но общо взето всичко беше ок. Мисля, че пазя някъде номера, ще потърся сега ..
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Все си мисля, че ако пратката е в УК и е в офис на хермес те би трябвало да носят отговорноста - ако Еконт е изпратил праткат и тя е напуснала границите на БГ, и след това е в депо на хермес в УК трябва тия Бледите смотаняци да ти ресолвнат проблем, а и в случая имаш по-голям шанс да ги стреснеш, а дори и обещетение да вземеш ( щом имаш и фактури )
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Все си мисля, че ако пратката е в УК и е в офис на хермес те би трябвало да носят отговорноста - ако Еконт е изпратил праткат и тя е напуснала границите на БГ, и след това е в депо на хермес в УК трябва тия Бледите смотаняци да ти ресолвнат проблем, а и в случая имаш по-голям шанс да ги стреснеш, а дори и обещетение да вземеш ( щом имаш и фактури )
Аз като чета читавите сайтове за ревюта какво пишат и за Hermes - и тях не ги бива хич, но както предложи 12-ти ще им пиша определено.
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Аз съм имал 2-3 пъти проблеми с куриерски компаний в УК, гаранция няма никъде, звъниш здраво и не ги оставяш да стъпят на земята, с мек тон няма да стане и не се оставяй да те прехвърлят на еконт, ако пратката е в ук те са отговорни
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Благодаря, НО според мен становището на Hermes по въпроса е резонно - т.е. имам взаимоотношения с техен партньор и следователно да се оправям с него.
Но не пречи да опитам и така.

Пратката вече е в Англия, би трябвало да е в системата на Хермес. И се предполага, че можеш да се обърнеш директно към тях. А че това е работа на Еконт да я издирват, така е, но очевидно не си я вършат.
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

Колега, имайки предвид, че ти имаш взаимоотношения, а предполагам за тях - и документ, не с друг, а именно с Еконт, то най-адекватно решение според мен е връзка с централата на Еконт. Седни и опиши проблема с детайли (дата, име, товарителница, адреси), прати го на имейла на централата на Еконт, а утре от 8 сабахлем и "запали" телефоните, но с учтив, делови тон... Успех!
 
От: Еконт ме запалиха с пратка за почти 1 хилка - съвет?

[video=youtube;ZRgdm5SnQzA]https://www.youtube.com/watch?v=ZRgdm5SnQzA[/video]

[video=youtube;75KWKo7aQ0Y]https://www.youtube.com/watch?v=75KWKo7aQ0Y[/video]

Някъде по веригата из подобен сортировачен център може да е минала, от там насетне обаче… кой знае.

Принципно Gabieli могат също да доставят UK-to-BG и то през някакъв офис в Пловдив, с custom-quote към него номер за цена.


За рекламациите в Еконт – отдел „Качество“. Каквото решат, поразследват и т.н. в рамките на 14 дни от предоставените тонове proofs, това ще е. Възможно е да се случи и до преглед на камерите в офисът, където е била подадена пратката с цел какво точно е имало в нея и дали си отговаря на истината.
 
Последно редактирано:
Аз също не бих ползвал отново еконт за пратки в чужбина. На 01.03.2017 пратката е предадена в офис на еконт, на 02.03.2017 е пристигнала в Солун, Гърция. А трябва да се достави до адрес в друг град. От тогава пратката не е мърдала от там, поне според тракинга. От еконт казват, че не са успели да намерят клиента на адреса. Клиента казва, че не са го търсили. На кой да вярваш и защо изобщо да се занимаваш със спредитори който нямат интерес да си свършат работата?
 

Горе