Енигмата Бойко

Смърди не ами, смърди и то яко! Тука с един куршум ще ударят два и повече заека тея.... А за щетите. Голяма част от щетите по къщите ще ги покрият фирмите за скраб, ако ги пуснат да разчистят (един метър релса е към 80 кг.), а инфраструктурата би трябвало да се покрие от застраховките. За останалото може да се погрижи дарителската кампания. То така и ще се случи всъщност. Останалите милиони кой ще ги прибере?

Да и аз четох точно това по рано.
За мен е още по чуден медийният чадър за целият проблем защото от доста места излиза инфо, че това е саботаж. Експерти викат туко така няма как да гръмне отнеме време, също интересно е деформацията на цистерните и т.н. Собственика какво каза мистериозен взрив - ще се опитат да изкарат скоростта, да замаскирате нещо друго какво е - дали някой е крал джилязо или нещо друго по сериозно, не знам. Добре, че иска външни експерти за одит, много мирише там и самият факт, че все още ги държат в бедствено положение ... скоро време ще разберем какво ще стане.
 
@blackout8, Ти па на какъв се направи, бе?! Запознат ли си с термина ''публичен диспут''? Всички дискусии в един форум са публични и всеки, който има възможност да ги чете може да се включи в разговора. Ако водиш интимен диалог го правиш на ЛС. Ако спорът се води в публична тема, всеки може да чете и задава въпроси.
Колкото до информацията - не искам да ми смилаш нищо, но след като твърдиш, че изнесените факти не са верни, следва да посочиш коректните, нали? Наплескал си един ферман, в който си си нарисувал перфектния автопортрет - аз режа до кокал, аз съм мега, хипер якия експерт по финанси и други бълвочи, нямащи отношение към спора.
Не можеш да водиш нормална дискусия, щото фърчиш с егото напред. Изложи факти, вместо да ми се фръцкаш като пуберка в мола.
Ох горката тя, дори не може да концептуализира какво съм писал - пий си едно кафе и пак чети какво съм писал.
Ти пишеш публичен диспут, случайно да имам диспут с теб?

Ти ми влизаш ребрум и даваш мнението си от висока инстанция, как съм празнословил - щото съм отговорил на въпрос на колега, каква ми е правдата! Не случайно съм казал, че съм краен - сложиш нарочно тази дума, да свети като лампичка за такива като теб, че нещата които ще пиша, няма да са срещани в разговорите на масовката.
Следва да посоча конкретните факти, когато някой с който водя диспут, и това не си ти, ми ги поиска! Толкова ли не зацепваш от елементарна логика - човека пише ББ теглил 16 милиарда, аз питам дай факти, той не дава и осъзнава, че спекулира и не ме е питал да му дам контра аргумент. Това спрямо нашият диспут с него е равно на затваряне на темата, и това го виждаме с неговият следващ въпрос! Въпрос, на който коректно съм отговорил, спрямо моите виждания, които не веднъж съм писал във форума! Също така не веднъж съм и писал за тези 16 милиарда ...

За напред, когато не си наясно с информацията не влизай ребрум и си кажи, че не знаеш инфото - ще ти вляза в положението и ще ти дам!
 
Последно редактирано:
Смърди не ами, смърди и то яко! Тука с един куршум ще ударят два и повече заека тея.... А за щетите. Голяма част от щетите по къщите ще ги покрият фирмите за скраб, ако ги пуснат да разчистят (един метър релса е към 80 кг.), а инфраструктурата би трябвало да се покрие от застраховките. За останалото може да се погрижи дарителската кампания. То така и ще се случи всъщност. Останалите милиони кой ще ги прибере?
Това, което го описа е много на дребно - в смисъл да вземат няколко милиони. Тук има жертви, има голям играч, който е изряден, има застрахователи в добавка и медиите отразяват всичко т.е. имаме и социален отзвук. Или това е най-циничният и малоумен начин да гепиш някой друг милион, или това е целенасочена цялостна смяна на фокуса на населението или нещо друго - влизаме вече в конспирациите, затова ще спра тук. Просто не го виждам такъв инцидент да се направят с цел гепане на някой друг милион. Силно се надявам да допуснат паралелното разследване на собственика и инфото да излезе бързо. Тук има много интереси и най-големите са на фирмата и застрахователите, затова се надявам скоро време да се разнищи всичко и да видим този чадър защо е бил.
 
Не казвам, че са го инсценирали, казвам, че ще свият едни 20 000 000 милиона, което никак не е дребно. Пука им за жертвите на тях, не виждаш ли, че всеки се мъчи да извлече доброто от лошото, кой пари, кой политически дивиденти. Отиде Боци, извади едни пари, даде ги на хората.... След няколко месеца, като го няма кой ще дава на хората е въпроса, ако ме разбираш... Бъчварова що изгони кмета на селото, сега се сещам.... Смърди, та се не трае! Ама овцата съпричастна, цъка есемеси и верва....

Инсценирано беше в цеховете за утилизация, че да кажат, че са унищожили едни бомби, дето не са ги унищожили и сега ги гледаме в складовете на ИДИЛ по телевизията. Вера ги даваха....


Това, което го описа е много на дребно - в смисъл да вземат няколко милиони. Тук има жертви, има голям играч, който е изряден, има застрахователи в добавка и медиите отразяват всичко т.е. имаме и социален отзвук. Или това е най-циничният и малоумен начин да гепиш някой друг милион, или това е целенасочена цялостна смяна на фокуса на населението или нещо друго - влизаме вече в конспирациите, затова ще спра тук. Просто не го виждам такъв инцидент да се направят с цел гепане на някой друг милион. Силно се надявам да допуснат паралелното разследване на собственика и инфото да излезе бързо. Тук има много интереси и най-големите са на фирмата и застрахователите, затова се надявам скоро време да се разнищи всичко и да видим този чадър защо е бил.
 
Да, в съседите преди две години също имаше терористиен акт, щото газ не може да се взриви :) То май не е гърмял пропан-бутан, ами нещо друго, дето нее се сещам сега какво беше, така или иначе няма да разберем истината :)


@biaaro
Това, четох вчера - http://bultimes.com/beshe-li-traged...huzhbina-za-da-ne-vidyat-istinata-za-hitrino/
Не съм наясно с материята, но някой неща са логични.
 
Сега те разбрах, абе 20 милки не знам дали ще вземат - нали трябва и нещо да възстановят - така, че няма да е 100% цап царап, но ясно е на къде духа вятъра.
Да и сега цацата вместо да се активизира и да направи провека по старият случай какво прави .... :)
На мен ми мирише на инсценирвока в Хитрино, да не кажа друго ... спекулирам, но нещата почнаха да миришат скоро време се надявам да разберем.
 
Виж сега, може да си световен шампион по финанси, но словото не е силната ти страна. Не използвай сложни думички, като ''коцептуализира'', за да се изкараш много ерудиран. Не оспорвам нивото на знанията ти в областта на финансите - може да са огромни, може да са никакви. Това, което дразни е, че за пореден път заявяваш високомерно ''това не е така'' без да си направиш труда да дадеш аргументи в защита на собствената си теза. Ти се изживяваш като последна инстанция, не аз.

Следва да посоча конкретните факти, когато някой с който водя диспут, и това не си ти, ми ги поиска! Толкова ли не зацепваш от елементарна логика - човека пише ББ теглил 16 милиарда, аз питам дай факти, той не дава и осъзнава, че спекулира и не ме е питал да му дам контра аргумент.

Напротив, попита те:
Като ме коментираш, кажи си твоята правда]

След този въпрос ти изля ненужните: ''аз съм, аз искам, винаги съм казвал - бля, бля..''

Колкото до намесата ми в спора - имам право да се включа, както и всеки друг, когато темата е публична. Свий малко перките и се аргументирай, когато се държиш високомерно. В противен случай звучиш и изглеждаш като поредния кух всезнайко, който излиза с аргумента ''Това не може да бъде, защото да бъде не може това''. :)
 
Ти сега комплекси ли избиваш, щото използвам различни думи от масово срещаните? Всеки, който използва "сложни думи" го прави за да се изкарва ерудиран ли? Малко повърхностно мислене, не мислиш ли?

Когато ме цитираш и се опитваш да докажеш несъстоятелност в моята теза, няма да е лошо да хванеш за начало контекста на въпроса и самата дума - правда! Правда е истина, човека ме пита каква е моята правда т.е. моята истина(каква асоциация между моята истина и 16 милиарда само ти си знаеш - ако искаше да пита за факти, щеше да каже дай ми факти, че не съм прав, а не да дам нещо мое) в контекста, на писанията му по-горе за оправия на България!

Имаш право да се включваш в тема колкото искаш, но да ми даваш наклон що не съм ти отговорил за тези 16 милиарда, след като не аз защитавам темата ... е малоумно. Колегата сам не ме пита и приключи темата, ти явно не си разбрала и се правиш на интересна. Никой не ме е питал да давам факти, а ти влизаш и ми сипваш какъв съм бил и не съм бил. Надявам се вече да си разбрала какво ти казвам. Вместо да продължаваш да дълбаеш, що не кажеш бях в грешка, би ли дал информация дали са изтеглени 16 милиарда да или не?
 
Последно редактирано:
@biaaro
Това, четох вчера - http://bultimes.com/beshe-li-traged...huzhbina-za-da-ne-vidyat-istinata-za-hitrino/
Не съм наясно с материята, но някой неща са логични.
Толкоз ли си прост, че сам споделяш линкове към руските спамилки?
Във фейсбук има толкоз много железничарски групи, вземи влез и прочети мненията им за да не се излагаш, атентат го изкара и невъзможно да избухне :D
А всъщност има изтичане на газ и след това взрив, не се е взривила самата цистерна. Но това не го пише в руските спамилки.
 
Толкоз ли си прост, че сам споделяш линкове към руските спамилки?
Във фейсбук има толкоз много железничарски групи, вземи влез и прочети мненията им за да не се излагаш, атентат го изкара и невъзможно да избухне :D
А всъщност има изтичане на газ и след това взрив, не се е взривила самата цистерна. Но това не го пише в руските спамилки.
Съгласен съм с теб, съвсем изключих, че е спамилка.
Само, че за да има взрив то нищо не трябва остане от цистерната.
 
Щото ти го сложи :D
Добре бе сбърках, че дадох грешният линк.
 
Щото ти го сложи :D
Добре бе сбърках, че дадох грешният линк.
Сори, не се сдържах.
Ако някой се чуди за Терминал 3 да разгледа профила на руската курва от линка по-горе и до час ще си е стегнал багажа :D
 
Ти сега комплекси ли избиваш, щото използвам различни думи от масово срещаните? Всеки, който използва "сложни думи" го прави за да се изкарва ерудиран ли? Малко повърхностно мислене, не мислиш ли?

Когато ме цитираш и се опитваш да докажеш несъстоятелност в моята теза, няма да е лошо да хванеш за начало контекста на въпроса и самата дума - правда! Правда е истина, човека ме пита каква е моята правда т.е. моята истина(каква асоциация между моята истина и 16 милиарда само ти си знаеш - ако искаше да пита за факти, щеше да каже дай ми факти, че не съм прав, а не да дам нещо мое) в контекста, на писанията му по-горе за оправия на България!

Имаш право да се включваш в тема колкото искаш, но да ми даваш наклон що не съм ти отговорил за тези 16 милиарда, след като не аз защитавам темата ... е малоумно. Колегата сам не ме пита и приключи темата, ти явно не си разбрала и се правиш на интересна. Никой не ме е питал да давам факти, а ти влизаш и ми сипваш какъв съм бил и не съм бил. Надявам се вече да си разбрала какво ти казвам. Вместо да продължаваш да дълбаеш, що не кажеш бях в грешка, би ли дал информация дали са изтеглени 16 милиарда да или не?
Пак изписа един ферман, с който се държиш високомерно, вместо да отговориш на всички (не само на мен) защо смяташ, че масово разпространяваната цифра ''16 милиарда'' не е точна. Така е коректно, приятелю - казваш ''това не е вярно'' и посочваш защо смяташ така. Никой не те кара да пишеш фермани - пусни линк към твоя източник. Само това е достатъчно. :)
Комплекси не избивам, а още по-малко ти давам наклон. Ако не беше толкова високомерен, щеше да приемеш въпроса ми по съвсем различен начин. Съжалявам, че упрека ми в празнословие е жегнал егото ти, но това беше истината, макар че нямах намерение да изострям спора. :)
 
дублиран пост
 
Последно редактирано:
дубъл
 
Последно редактирано:
Съжалявам за дублирания пост. Явно повредата е в моя телевизор, но нито ми даде пускане на коментар, нито сега ми позволява редакция. Нека админ изчисти дублиращите се постове, защото аз не мога да редактирам.
 
@nandibandi Викаш ми за високомерие, при положение че никой не ме е питал НИЩO - ей това не разбирам.

Имах 1 заден въпрос и човека получи отговор и темата се измести. Щеше да беше права, че съм високомерен, ако беше ме питал и аз да му дърпам фермани. Но щом аз съм високомерен след като не съм отговорил на въпрос, който никой не ме е питал. То твоето влизане в ребрум и да ми сипваш неща какво е, след това и да ми обясняваш, че съм бил високомерен и съм се правил на не знам и аз какъв ... то по твоята логика това е висша форма на лицемерие. И в добавка да ми кажеш да беше приел по съвсем различен начин въпросът ти ... как да го приема въпросът по различно в светлината на тази хронология?

Не си ме жегнала ни най-малко, просто се опитвам да хвана логиката ти ....

Иначе по темата, явно не си намерила информацията, ето ти я:
http://www.minfin.bg/bg/statistics/1#2015
Избери Декември 2015 и виж Декември 2014 колко е бил дълга, има я съпоставката, ако искаш избери си по месеци ...
В края на Фев 2015 казаха за 16 мил. така че виж колко е общият дълг към Фев - бил е 10,65 мил. евра, а в края на годината е бил 11,6. Та сега се пита с колко милиарда е набъбнал дългът?
Това което масата не разбира, че гласуваха 16 милиарда кредтина линия за 3 години напред, като за 2015 мисля че таван на дълга беше около 6 милиарда(трябва да проверя). Така, че няма как да теглим 16 милиарда при таван от 6. А за цялата година дълга нараства с 2 милиарда лева.
Над 80% от тези 16 милиарда е за рефинансиране на дълг, т.е. ако имаш 100к ипотека и вземеш решение да теглиш 120к рефинансиращи кредити в идните 3 години се пита с колко ще увеличиш дълга?

Всичко това можех да напиша на колегата, ако беше ме питал, но уви не ме пита - а ти реши, че е високомерно, все още не мога да разбера логиката ти и влизането в ребрум, но все ми е тази ... аз приключих по темата.
 

Горе