Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

uni-web

Well-Known Member
Значи от години говоря, че покрива е за ремонт тъй-като съм на последния етаж и ме касае най-много!

И сега ми заявяват да правим ремонт на покрива, те намерили фирма и всичко било готово, но трябвало освен събраните пари (като всеки месец се дават по 10 лева от семейство) 5000 лева, трябвало да съберем по още 600 лева на семейство.

Естествено не се съгласих, а след малко разяснения се оказа, че въпросната фирма е на синът на кумата на касиерката от блока. Та след малко смятане се оказва, че трябва да заплатим за ремонт на покрива стойността от общо 11600 лева.

Реших да питам гошко дали е актуална офертата и попаднах на следните цени за ремонт на покриви. След пак едни бързи сметки по цените на случайната фирма от гошко се оказва че дори и да сложа покрива 400 квадрата то ремонта не би струвал повече от 3400 лева на най-евтиният вариант и 4200 на най-скъпият вариант.

Къде според вас ще отиде остатъка от сумата?
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Това лято се опитаха да ми приложат същия номер в нашия блок. Идеята им беше касиерката, домоуправителя и още един техен съсед на етажа ( 3мата са на един етаж) реално да им излезе безплатен ремонта. Добре, че и аз се поогледах за цени и майстори та в крайна сметка ми излезе само 300 лв . 12 апартамента х 300 = 3600 цялата дандания. Преди това искаха по 700 :lol:
 
От: От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

И тук е подобен случая само дето не съм сигурен за домоуправителката е наясно с това, иначе положението е същото предложението идва от съседката на касиерката. ;)

Това лято се опитаха да ми приложат същия номер в нашия блок. Идеята им беше касиерката, домоуправителя и още един техен съсед на етажа ( 3мата са на един етаж) реално да им излезе безплатен ремонта. Добре, че и аз се поогледах за цени и майстори та в крайна сметка ми излезе само 300 лв . 12 апартамента х 300 = 3600 цялата дандания. Преди това искаха по 700 :lol:
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Имаше някакуж начин да се регистрира входа май като дружество ли беше , като фирма ли не съм мнго сигурен точно. И тогава няма ала бала всичко е ясно. А сега минава една лелка с тетрадка: Дай 5 лв, дай 10 лв.....
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Не знам аз ми стана интересно каква е била уговорката между двете дето казах и фирмата изпълнител която са "намерили", щото разликата в парите е огромна. ;)
Имаше някакуж начин да се регистрира входа май като дружество ли беше , като фирма ли не съм мнго сигурен точно. И тогава няма ала бала всичко е ясно. А сега минава една лелка с тетрадка: Дай 5 лв, дай 10 лв.....
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Това можеш да го хванеш, като поискаш оферта с цени на отделните материали и труд.
Грешна практика е да се плащат пари по равно, парите трябва да се изчисляват спрямо общите части на апартаментите.
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Аз, ще поискам даже ще поискам да се съберат оферти от няколко фирми и да се избере най-добрата. Все-пак така е най-чесно. Довечера е събранието ще им поразясня малко за какво иде реч. ;)

Това можеш да го хванеш, като поискаш оферта с цени на отделните материали и труд.
Грешна практика е да се плащат пари по равно, парите трябва да се изчисляват спрямо общите части на апартаментите.
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

е за тва само на предпоследен етаж, като ти тече да не те боли :D

и аз живеех на последен етаж в центъра и покрива си беше е*ал майката ама никой не му дремеше :D
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Ха, да разкажеш как е минало събранието
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Ще го избегнеш като намериш други оферти за конкретната работа и ги представиш на съседите, както възнамеряваш. Иначе само да казваш , че е много скъпо звучи тъпо.
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Направо ви завиждам, че отделяте суми за правене на нещо..
Искам да ви споделя какво лепнах на входа миналата седмица. Същото стоя само 2 дни и явно на някой не му е харесало и го е скъсал и хвърлил. Не че не мога да го принтирам 100 пъти и да разлепя навсякъде, но иска да Ви покажа все пак докъде сме я докарали.. Един следобед ми дойде музата и сътворих следният текст:

Малко мисли или ПРЕПОРЪКИ:

1. С наближаване на студените зимни месеци започва и поетапното включване на алтернативният метод на отопление чрез горене на дърва посредством ползването на общите коминни тела. Паралелно с това зачестяват случаите на запалени комини в жилищните комплекси, поради немърливо отношение към комините - тяхното задръстване, запушване, наслояване с пепел и сажди увеличават риска от запалване, неприятен мириз и течове в домакинските семейства. Моля, всички използващи този метод на отопление да се замислят и да предприемат действия от рано за почистването на коминните тела - не просто с гюле, което разрушава допълнително напуквайки телата, а професионално - с четки и специализирани инструменти, които могат да бъдат взети от приятели, познати, роднини или заплатени като услуга. Всички искаме топлина и уют в нашите домове и нека тя внесе добро настроение, а не допълнителни разходи и главоболия!

2. Случвало Ви се е да се приберете и да се опитате да светнете лапмата във входа, но уви - тя да остане изгасена. Не че няма ток, той все още тече по жиците. Не е и проблемът в ключа на лампата на етажа - той също работи. Мислите, че крушката е за смяна и пак е дошъл Вашият ред и се ослушвате.. Възможно е, но проблемът е в т.н. "часовник" или прекъсвач, или кой както иска да си го нарича този уред, който за поредна година напомня, че когато му е студено, не иска да работи и толкова. Спира си, не тик-така, "заспива" зимен сън в даден час и иска побутване. Да, ама ще има да чака някой да го побутва през час. Та едностранно взех решението да скъся времето, когато ще бъдем без осветление на 1 час, т.е. 23 часа би трябвало да има осветление. Какво значи това? Това означава, че ако часовникът спре точно в рамките на този час, щем не щем, пак ще стоим на тъмно, докато не се осетя и го побутна да тръгне. Второто нещо – ще е хубаво да се съобразяваме със дневната светлина и да не натискаме всеки път ключа на лампата, въпреки че нямаме нужда в часовете по обед. Това допълнително ще повиши консумацията, която всички заедно плащаме и съответно ще нарастнат нашите месечни такси!

3. Всички хора и обичаме, и мразим. Това са нормални две човешки състояния. Понякога ни е жал, а понякога просто отминаваме и заобикаляме страдащият. Едно обаче не мога да разбера - Докога ще гледаме улични животни във входа - кучета, котки, плъхове? Мързи ни да изметем! Мързи ни да измием стълбището! Не сме и длъжни! Но макар и затънали в тази мизерия, някои си позволяват допълнително да усложняват така и така обречената обстановка, в която живеем - вход без живец, без пощи, без звънци, с разцепена козирка, с капеща капандура, с дупки по стените навсякъде, надраскан, мръсен, миризлив.. Да продължавам ли? Да, живееем в най-скапаният вход и за съжаление тази зима ще е така. Та относно тварите ми беше мисълта... Нека им дадем живот, който наистина е добър за тях, а в случая да са сред природата - навън, волни и свободни, или вкъщи - на топло, нахранени и напоени. Входът не е зоопарк, не можем да плащаме допълнително за ветеринар, който да обезпаразитява. Всъщност ние не можем да плащаме за нищо, съжаляваме.. Ще обеднеем!


Красимир Танев
 
От: От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Направо ви завиждам, че отделяте суми за правене на нещо..
Искам да ви споделя какво лепнах лепнах на входа миналата седмица. Същото стоя само 2 дни и явно на някой не му е харесало и го е скъсал и хвърлил. Не че не мога да го принтирам 100 пъти и да разлепя навсякъде, но иска да Ви покажа все пак докъде сме я докарали.. Един следобед ми дойде музата и сътворих следният текст:
Съчувствам ти :D А аз с моя скромен опит мога да споделя, че не съм имал каквито и да било проблеми от този тип
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Ооооо класика е това с комините. Съседите под мен миналата година без да ме предупредят метнаха в комина 2 гюлета по 4 кила. Последва тотален взрив на изгорели тухли и сажди. Избивайки розетката на комина в нас и последвалото тотално затъмнение на мебели, под, компютър и прилежащите му аксесоари. Следващите часове на деня бяха доста атрактивни за съседа :cry:
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

хахахаха овиснаха им физиономииите като им казах за офертата. И офертата която им дали не била 11600, а 17 000 за 300 квадрата покрив. :lol:
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Уни при 400 кв покрив оферта от 10 000 е напълно нормална, ако ще се прави с подмяна на керемидите отиваш на около 20, ако обаче само ще замаже положението може и да минете с тези 3-4к ще се качат пет мангала ще сменят пет керемиди и ще ви приберат парите.
 
От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

По принцип е задължително поне 3 оферти да се дадат и на общо събрание да се избере изпълнител . А и по закона за Етажната офертата трябва да бъде одобрена от комисия ()3 човека) избрана предварително на събрание .
 
хахахаха овиснаха им физиономииите като им казах за офертата. И офертата която им дали не била 11600, а 17 000 за 300 квадрата покрив. :lol:

По-добре да им увиснат устите, отколкото джобовете. :) Иначе това е чести прилагана схема. Политиците ни са идеален пример за фирма изпълнител за някой проект. То това ни е икономиката - някакви абсолютна свинщина. Всеки те товари, качеството е под съмнение и най-лошото е, че следващия е същия. При нас се е почнало още при построяването на блока. След взимане на акт 16 и 2 години по-късно - покрива си протича. Познайте коя фирма има ценоразпис горе - да познахте, на изпълнителя. Ето за това говорим.

За това бяха го измислили, поне за тавана. Един пич така му скроили номер. Бил на последния етаж и протекло от покрива. За щастие се оказал добър майстор. Защо? Защото никой от първите етажи не бил съпричастен с проблема му. И какво се случило. По необясним за мен начин си бил изолирал така апартамента, че бил в нещо като капсула и водата минава покрай него вече. Не е решение, но определено го е направи и други да вземат проблема му на сериозно. Реално, почне ли покрива, нещата отиват на по-зле, обикновено. :)

Моите съседи са мърлячи до момента само по отношение на чистенето зимата. Като се замисля, само аз чистя от цялата кооперация. Но какво пък. Все се надяваш някой да отиде и да даде тон. :) Както се вика - да поведе народа. :)
 
Re: От: Етажна собственност: Как искат да ме рецакат!!!

Уни при 400 кв покрив оферта от 10 000 е напълно нормална, ако ще се прави с подмяна на керемидите отиваш на около 20, ако обаче само ще замаже положението може и да минете с тези 3-4к ще се качат пет мангала ще сменят пет керемиди и ще ви приберат парите.

хъм, зависи май какъв е покрива не мога да кажа за тези битумните плоски покриви колко струва но

но имам досег със смяна на изгоряла промазана хартия (поради възраст) с дишата мембрана брамак на наклонен покрив 100 квадрата (3,30 лв на квадрат за мембраната най добрата от ковящите се има само една по скъпа която се лепи ама лепящата има един слой по малко и реално е по кофти, тази за коване се стяга след пробиване от пирона около него и реално е по добра :)

махане на всички керемиди, махане на старите летви на който се редят керемидите, махане на остатъците от хартията, редене и коване на новата мембрана , коване на нови летви, редене на керемидите подмяна на някоя друга керемида къде счупена от преди къде в процеса на махане слагане отнесла демиж

майстора все 7 лв на квадрат... с допълнителните керемиди и летвите хамалите към 1500 лв (не беше най тънката оферта) време за работа три дни

за друг покрив на къща от 90 квадрата къща 100 и нещо покрив от 30те сега сме подготвили 1000 лв няма менбрани но са изгнили някави греди и се накланя на долу и тече а ни е наследство от прадядо (бог да го прости) и ще го стегнем да не се разпадне къщето е хубаво на тухла еденичка :) било е топ едно време ...... няма изолации под покрива кухо наклонено таванско помещение... 1000 лв труд и нови греди и някоя друга керемида...
 

Горе