Ето го и моя БЛОГ :)

Caballero

New Member
Здравейте отново на всички! :)

Не съм участвал отдавна във форума заради изпитите ми. Такова нещо, като "айде да влезна зе пет минути" НЕ важи. Влезна ли веднъж няма излизане с часове.

Така, стига с оправданията. Ето го и първото ми отроче :)

!!!!!!!!!! БЛОГЪТ РАБОТИ КОРЕКТНО САМО С OPERA 9.1+ BROWSER!!!!

Напоследък се занимавам с W3C стандартите и затова го пробвах това SVG (Scalable Vector Graphic) и дали има почва у нас :)

Та за съжаление само Операта се справя коректно засега :(
Знам, че е минус но какво да се прави

Ето го и него: http://svgblog.byethost7.com/index.php

Рекламите НЕ са от мен. Добавени са от хоста, защото е безплатен :)

Приемам всякакви градивни критики. Не съм от хората, които се обиждат, но моля не бъдете груби :)

Приемам и всякакви идеи за какво мога да го ползвам :)

Разгледайте и другите скинове. Падащият бутон горе вдясно.

И все пак имайте впредвид, че още не е завършен. Това е само работен вариант :)

Постовете вътре са добавени хаотично, така че ни им обръщайте много внимание. Целта е да чуя мнения за самият БЛОГ.

Лесно мога да му добавя нови скинове, само дайте идеи как да го ползвам :)

Това може би е най-дългият ми пост в живота. Благодаря за вниманието за тези ,които стигнаха до тук и приятно гледане.

Поздрави :)
 
Caballero каза:
!!!!!!!!!! БЛОГЪТ РАБОТИ КОРЕКТНО САМО С OPERA 9.1+ BROWSER!!!!

браво :) с това ограничаваш 98% от населението на света.
 
Default skin:
Няма два цвята които да си пасват един с един , много шарено , много смесени стилове , се едно съм на цирк
Space Skin:
Този цвят специално е много натоварващ (поне за мен), а и часовника не си пасва с скин-а
ТКК:
Тук има зачатъци на нещо горе долу добро... :)

Като цяло сайта ми зарежда много бавно , не знам дали се дължи на претрупаност , бавен хостинг , браузър(FF) или моята връзка , но с повечето други сайтове нямам такива проблеми.

Това е критиката от мене
 
Къде е съдържанието на блога? Един блог не е нищо без своето съдържание... Освен това си личи, че нямаш опит в уеб дизайна. Качи WordPress с един хубав безплатен скин. С такъв "блог" доникъде няма да стигнеш ;)
 
:) Моя съвет към тебе е да си дръпнеш един WP и да почнеш да си го правиш. Дизайна там се прави доста по-лесно.
 
Виждам, че ви е "харесал" :)

Нали знаете, по вкус и цвят приятел няма :)

DEATH каза:
Caballero каза:
!!!!!!!!!! БЛОГЪТ РАБОТИ КОРЕКТНО САМО С OPERA 9.1+ BROWSER!!!!

браво :) с това ограничаваш 98% от населението на света.

Знам че е така, но трябваше да го пробвам това SVG, а само Операта го поддържа коректно :)

ZzZaPyr каза:
Default skin:
Няма два цвята които да си пасват един с един , много шарено , много смесени стилове , се

едно съм на цирк
Space Skin:
Този цвят специално е много натоварващ (поне за мен), а и часовника не си пасва с скин-а
ТКК:
Тук има зачатъци на нещо горе долу добро... :)

Като цяло сайта ми зарежда много бавно , не знам дали се дължи на претрупаност , бавен

хостинг , браузър(FF) или моята връзка , но с повечето други сайтове нямам такива проблеми.

Това е критиката от мене

Default-a въобще не съм го пипал. Той е колкото да има нещо за default :)

За часовника си го знам, но още нямам време да го оправя в SPACE скина.

За връзката, за съжаление е така. Хоста е кофти, защото е безплатен. А ми трябваше спешно хостинг тук в Хелзинки с поддръжка на PHP/MySQL, за да мога да ъплоудвам бързо, тъй като и нета ми е безплатен, та и той не е цвете за мирисане. С една дума сложно е, но факта че зарежда бавно е така :(

Митака каза:
Къде е съдържанието на блога? Един блог не е нищо без своето съдържание...

Освен това си личи, че нямаш опит в уеб дизайна. Качи WordPress с един хубав безплатен

скин. С такъв "блог" доникъде няма да стигнеш ;)

??? Съдържание си има??? Вярно е, че е хаотично добавяно, колкото за експеримента, но си има??? С Опера ли отваряш блога???

Иначе си прав. Нямам друг опит в уеб дизайна. Това ми е първото цялостно творение въобще.

Blinky каза:
Здравей бате, радваме се че се върна тук. Как минаха изпитите? Или те първа

имаш още някой последен?!

Както забелязваш тук си си тече инфото:) Имаме и нови нещица, абе ти ще си чекнеш.

Евалата Blinky,

Изпитите минаха, сега чакам само резултати. Тук системата е такава, че ти казват как си се представил след един месец и нито ден по-рано.
Тъй като ми се наложи да правя проект за W3C (Моят университет е член на W3C, та по-тази линия им правих проекта), та малко трябваше да поогранича забавленията и участието си във форума. Та този блог е въпросният проект. С цел да покажем възможностите на SVG vs FLASH, и предимствата му като free продукт. Та финландците много го харесаха (поне това беше проекта оценен най-високо), но на родна почва нещо не се котира :) Със сигурност има още доста работа. Това все пак е работен вариант, но deadline-a си е deadlinе. Тука е като закон и съм го довършвал на "тагадък" :)
А и първоначално създаването му не беше с комерсиална цел, но нали съм горд член на PREDPRIEMACH.COM :) , та почнаха да ми минават едни "еретични" мисли в главата. Само трябва да преправя анимациите
и графиките на FLASH и си е почти готов да го пускам на пистата :) Та затова исках да се допитам първо до форума :)

Поздрави
 
Митака каза:
При Firefox 2.0 всякакво съдържание липсва. Вижда се само навигацията и хедъра.

Няма да стане с Firefox-a. Много е малка лисичката още и не може да го надуши SVG-то. И аз чакам с нетърпение да порастне пък белкем го надуши. А за тая пръчка Интернет Изследовател:)даже не искам и да коментирам. Написал съм го и в двата си по-горни поста, само ОПЕРАТА засега се справя коректно (с малки изключения) с SVG.

Поздрави
 
Митака каза:
Ти разбираш ли, че без съвместимост за Firefox изключваш 25% от посетителите ти? Opera се ползва от 2% интернет потребители. Мисли, преди да създадеш нещо ;)



Добре де, мисля че достатъчно подробно съм се аргументирал по-горе.

Или някой ги мързи да четат, а може би не могат? :wink:
 
Caballero каза:
Тъй като ми се наложи да правя проект за W3C (Моят университет е член на W3C, та по-тази линия им правих проекта), та малко трябваше да поогранича забавленията и участието си във форума. Та този блог е въпросният проект. С цел да покажем възможностите на SVG vs FLASH, и предимствата му като free продукт. Та финландците много го харесаха (поне това беше проекта оценен най-високо), но на родна почва нещо не се котира :)........

Почти е екстра бате остава другите браузъри да почнат да го четът :) Аз досега не бях виждал SVG нали съм с мозила :)
 
[/quote]
coolice каза:
Caballero каза:

Почти е екстра бате остава другите браузъри да почнат да го четът :) Аз досега не бях виждал SVG нали съм с мозила :)

Благодаря за хубавите думи :) И аз се надявам и другите браузъри да почнат до го четат скоро, ако пък не ше преправям на флаш. За сега обаче SVG е със статут "candidate release"и ако всичко върви добре на следващото им събрание или както там им се казва събитието, ще го приемат.
Иначе за SVG-то, какво да кажа. Приятно е, пиша си го в notepad, а пък най му се кефя на drag and drop възможностите. Не знам дали някой от вас забеляза, но менюто където седят постовете е drag and drop. Моя е грешката, че курсора на мишката не се сменя на ръчичка когато е в полето на менюто, но и това ше го оправя. Това е една от малкото козметики, която искам още да вкарам, но ще има идруги глезотийки от страна на SVG. Ако Ви е интересно ще Ви дам и още инфо за SVG или за някой от другите нови езици които НЕ се ползват още от браузърите, но пък тука някой мои колеги пишат на тях, та чак пушек се вдига и правят разкошни неща :)


Поздрави
 

Горе