Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

ReminD

Well-Known Member
Преди няколко месеца се откри една ниша, за която keyword tool на adwords казваше следното ( и сега казва така )

Общо търсения месечно : 27 100
Конкуренция : Средна


=========


Google в серпа за тая дума казва така : About 156,000,000 results (0.14 seconds) - как беше, ония идиот гошо кръчмето казваше, че няма човек в предприемач, който да вдигне до ранк 1 нещо в серпа, което има над 2 милиона резултс :lol: , но както и да е, темата е друга

===

Общо взето си казах, че би трябвало да има реално около 23-25к търсения - направих си сметка, че може да има несъответствие от около 3-5к за 30 000.

Та сайта от известно време е ранк 1 , в серпа описанието е хубаво, тайтъла също - тоест вината не е в мен>


Сега да ви покажа посещенията по тая дума в сайта за период от 1 месец



ОБЩО ПОСЕТИТЕЛИ ПО ТАЯ ДУМА : 29






Вие си правете изводите : )
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Коя е думата?
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Тва за exact match ли ги дава adwords-a 27 100? Ако са, ибаси мамата и подигравката. Ако не са не се учудвам, има думи на broad ги дава по 50k, пък exact matcha им е я има 300, я няма.
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

много зависи каква е думата... ако е примерно сезонна или е било свързано с моментна известност... факторите са много а така само по една цифра никога не се лъжи
има и много други неща за проверка преди да кажеш, че това е ниша за навлизане.
ако не ти свиди думата метни ми я на ЛС
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Възможно е в adwords да си написал правилно думата, а в сайта да е с правописна грешка и от там да идва разликата. :mrgreen:
Шегичка!
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Аз пък имам няколко бг думички дето са уж с по 500-1000 търсения на месец и получавам от тях по 2000-2500 посещения на месец и една дето се борих 4 месеца да ида на първо място, стигнах и с всичките си 30 000 месечни търсения получавам по 150 на месец.
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Гооглето нещо е сплескало легените, това в зверско разминаване. Вече се чудят как да изкопат повече пари от adwords-а.
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Е на мен ми изкарва 480 търсения. Сигурно е било някакъв моментен пик
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Exact:

[shopping templates] 480 (ето ги твоите 29 посетители)
[shopping cart templates] 590
[shopping templates] 480
[free shopping cart templates] 320
[joomla shopping cart templates] 170
[shopping website templates] 140

Broad:

shopping templates 27,100
shopping templates free 8,100
free shopping templates 8,100
templates shopping cart 8,100
shopping cart templates 8,100
templates for shopping cart 8,100

http://www.seo.com/blog/understanding-google-adwords-keyword-tool-seo-purposes/
 
Йъп. И аз до преди няколко месеца правих тази грешка. Гледах статистиката за широкото търсене, а не за точното.
След като се класирах добре за доста ключови думи, а трафика едвам се усети, реших да се поразровя допълнително и видях къде ми е грешката.
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Да попитам тук за следното:

Търсене за: картофи

Хром -> Около 319 000 резултата (0.22 секунди)

CometBird -> About 156,000 results (0.15 seconds)

K-Meleon -> About 1,750,000 results

Slimbrowser -> About 156,000 results (0.13 seconds)

Safari -> About 1,750,000 results (0.11 seconds)

IE -> About 1,750,000 results

Всичко е гугъл търсене

В ИЕ имам вграден AVG сърч тулбар. През него е това -> About 156,000 results (0.13 seconds) - powered by Google
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Пълен шок!
Дай по-подробно?
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

:lol:
Аз не разбирам много, затова съм само учуден. Случайно го видях в два браузъра, та включих повече.
В какъв смисъл по-подробно?
Доколкото сравних нещата, по първа страница на справките, при резултатите с еднакъв брой показвания, подредбата е еднаква.

пп
Хром е настроен на български. В другите не съм пипал нищо.
ИЕ е вградената версия в уина - 6 или 7. Май е 7.
 
Последно редактирано:
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Почуствах се като идиот, писал съм няколко статии за exact и broad search, а съм направил такава грешка :) . Нищо, случва се : )
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Колко според вас е минимума за monthly exact search, за да си заслужава човек да се захване с дадена ключова дума
 
От: Ето защо НИКОГА не вярвайте на keyword tool на adwords!!!

Зависи от думата и каква и е конверсията й, най-простото което трябва да направиш е да видиш търсенията и цената на клик, ако примерно си в адсенс като мен. Наскоро придобих сайт който има 2700 US Exact и 4100 worldwide, CPC пише, че е 1.80, но кликовете които хващам са за по .25 - .35 евро цента.
Вече съм на 4то място в серпа 4ти ден, средно имам по 10-15 уникални посещения на ден и CTR-то ми е около 15%, така, че направи си сметките добре преди да инвестираш.
Пробвах преди време няколко домейна които бяха с CPC 20-30 цента и се оказа малко смотано, въпреки, че бях стигнал 7мо място на дума с 70 000 търсения и имах по 60 уникални на ден, имах едва .02- .05 евро цента на клик, което беше малко смотано.
Перфектната формула е Средно високи месечни търсения, да кажем 10 - 15 000 и CPC над 2 евро.

Иначе, ако става въпрос за affiliate, там конверсията е в добрите случай по-добра от 15%, а и ключовите думи са по-лесни, примерно ако набараш добър продукт и пет - десет ключови думи с по 500 търсения на месец, думи които продават, спокойно може да направиш много доволни пари.
 

Горе