Ето и моето мнение.

kpetrov

Well-Known Member
След кратко занимаване със СЕО...и притежател на един нов неизвестен сайт.
Моите първи впечатления са следните:
- мит е, че публикувайки копи пейст статии, гугъл няма да ви индексира, индексира, само че по-бавно /все пак аз изтрих всички копирани статии от моят сайт./ а и както ме посъветваха, така съветвам и аз не копирайtе и ne правете просто пълнеж.
- дайте малко време на гугъл, не претрупвайте със статии.
- ако сте нов сайт, като мен е невъзможно без пари да излезете на първи страници само по една ключова дума.
акцентирайте на две или повече ключови думи.
- ако сте нов сайт, не залагайте на твърде популярни новини в момента, вече популярните сайтове, ще излизат винаги преди вас, заложете на неща, които не от особена популярност в момента, следователно не са отразени по популярните сайтове.
-заложете и на това, че някои потребители все пак използват опциите на гугъл за по-дефинирано търсене.
 
Последно редактирано:
1 - не си прав.
2 - не си прав.
3 - не си прав.
4 - не си прав.
5 - прав си.
 
1 - не си прав.
2 - не си прав.
3 - не си прав.
4 - не си прав.
5 - прав си.
И как точно ще пуснеш нов сайт и без да влагаш за реклама, ще излезеш на първа страница по една ключова дума.
Примерно Меси..
 
И как точно ще пуснеш нов сайт и без да влагаш за реклама, ще излезеш на първа страница по една ключова дума.
Примерно Меси..

С акъл. ;)
 
Ми добре, сега дай и пример за такъв сайт.

Е, в момента няма как, просто четеш, правиш, учиш, грешиш и пак учиш... и след години опит и ти ще можеш да го правиш.
 
  • Like
Реакции: itan
Разбира се, че става и без реклама. Иначе всички щяха да са рекламодатели и серпа щеше да зависи от това кой плаща повече.
Пример: Нов сайт на клиент на 20 дена. Първа страница по 90% от кл. думи. Първо място по 15-20% от кл. думи.
Очаквам подобрения като започна със статиите. Реклама никаква - 0лв. Нишата е доста натоварена.
 
Разбира се, че става и без реклама. Иначе всички щяха да са рекламодатели и серпа щеше да зависи от това кой плаща повече.
Пример: Нов сайт на клиент на 20 дена. Първа страница по 90% от кл. думи. Първо място по 15-20% от кл. думи.
Очаквам подобрения като започна със статиите. Реклама никаква - 0лв. Нишата е доста натоварена.
То и моят нов сайт излиза на първи места по ключови думи, ама това ми носи реферали.
 
От опит знам, че се излиза без платена реклама по кл. дума (по няколко вече) на 1ва страница. Акъл се иска наистина. Ти влезе преди няколко седмици и вече стана seo специалист :D
 
От опит знам, че се излиза без платена реклама по кл. дума (по няколко вече) на 1ва страница. Акъл се иска наистина. Ти влезе преди няколко седмици и вече стана seo специалист :D
Аз, ако бях специалист - ха-ха. Но ти всъщност ми споделящ мнението, че особено за нов сайт са нужни повече от една ключова дума, за да излезе някъде напред.
Идеята ми не беше да се правя на СЕО, а да чуем какво е мнението на хора с опит.
Аз само си споделих кратките наблюдения, едно от последните което е, че по простоватите заглавия имат по-голям шанс за трафик. Обаче пък, колкото по неизползвани са думите в заглавието, толкова по уникално го прочита гуга. Пример, заглавие "Необичайни животни" и "Странни животни", Второто е в пъти по използвано, и шанса статия в нов сайт, заложила на популярното да излезе напред е малка
 
Май ти се губи нещо много важно. За чий х%й ти е да се класираш по думи с 2 търсения месечно?
 
Май ти се губи нещо много важно. За чий х%й ти е да се класираш по думи с 2 търсения месечно?
Искам да имам трафик, но тъй като си го списвам сам сайта, си пиша неща, които за мен не са дивотии. За търсенето си прав, класиране имам но трафик не.
 
Има ужасно много ниши, където имат много малък трафик и точния сайт можеш да правиш ужасно много пари. Тук визирам CPA, но не ми се споделя публично. Дори ако знаеш какво правиш, без никакво SEO ще си на първо място когато въпросните трендове се появят :) Само че не говоря за лайняния бг пазар. Дори вмомента си правя едни проучвания защото смятам да хвърля доста време там, и конкуренцията на някои места е уникална - .top / .click домеин - съдържащ копи пейст текст, 2-3 линка и бълва по 1000 души на ден :)
 
Последно редактирано:
Искам да имам трафик, но тъй като си го списвам сам сайта, си пиша неща, които за мен не са дивотии. За търсенето си прав, класиране имам но трафик не.

Той точно това искаше да ти каже, че ти се класираш по думи, по които няма много търсения - трафик, тоест колкото и да си се класираш по думи, по които никой не търси, няма как да имаш трафик :)
 
Той точно това искаше да ти каже, че ти се класираш по думи, по които няма много търсения - трафик, тоест колкото и да си се класираш по думи, по които никой не търси, няма как да имаш трафик :)
Няколко флаш реклами по-най популярните БГ сайтове, няма ли да помогне?
 

Горе