Ето как се ранквало за 1 ден - бъг в системата на Гугъл

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Ето какъв бъг е имало в системата на гугъл и можело да се ранква на 1 страница по най-добрите ключови думи във всички сектори.. само за 1-2 дена вече си на топ позиция и правиш пари.. дори за сайт на 1 ден без никакви беклинкове.. И е отнело цели 6 месеца на гугъл да си оправи бъг-а след като са му репортнали за него.

Повече информация как става схемата може да чеете статията и може би малко ще обясните как става, че аз не схванах схемата как работи.. къде се качва този сайтмап и как се получават нещата..

http://www.tomanthony.co.uk/blog/google-xml-sitemap-auth-bypass-black-hat-seo-bug-bounty/
 
а прочете ли, че човека го е репортнал на Google и е изчакал да го фикснат преди да пусне поста? Или окрилен от великата схема не обърна внимание...
 
Добре де тоя вместо да си мълчи и да праи пари репортнал бъга на гоогъл е взел хилядарка. Глупак.
 
Последно редактирано:
а прочете ли, че човека го е репортнал на Google и е изчакал да го фикснат преди да пусне поста? Или окрилен от великата схема не обърна внимание...
Видях че е фикснато преди да е пуснал пост-а и все пак google.com и google.bg може да имат различно обслужване
 
Не ги разбирам тези "техники" но ако ги разбирах, бих тествал на Българския пазар, а тоя пич е за медал на честа :)
 
Видях че е фикснато преди да е пуснал пост-а и все пак google.com и google.bg може да имат различно обслужване
отчаянието дава надежда само на глупаците....
 
Тоя заслужава за тиквен медал...

Що бе s1yf0x нешли как работи 1 бъг цяла година и гугъл докато го фикснат доста добре се получи. Нали това е идеята да се търсят дупки у системата им... така че трябва да се тества :)
 
Тоя заслужава за тиквен медал...

Що бе s1yf0x нешли как работи 1 бъг цяла година и гугъл докато го фикснат доста добре се получи. Нали това е идеята да се търсят дупки у системата им... така че трябва да се тества :)
репортнат bug или неоповестен exploit ? Не мисля, че devilx има достатъчно пипе за да сформира пост curl синтаксис, какво остава за exploit и автоматизация ...
 
репортнат bug или неоповестен exploit ? Не мисля, че devilx има достатъчно пипе за да сформира пост curl синтаксис, какво остава за exploit и автоматизация ...
:D кой мислиш че свали навремето IRC? Ако помниш беше откраднат databasaта.. В някви дискове още трябва да ги имам паролите на всички оператори администратори и т.н.
 

Горе