Ефект от промяна на съдържанието......

FERRARIST

New Member
Така другари и другарки, сериозно имам нужда от хелп и акъл....
Имам около 100 домайна, половината от който са хостнати на www.whypark.com,който сами автоматизирано ми качват контент на сайтовете, от мен се иска замо да си сложа адскрипта по страниците......другата половина от домейните са на платен хостинг в ГоДеди-то, негограничени паркирани домейнов план - всичките ми домейни сочат към една датабаза с файлове....
Дотуук предполагам това не звучи зле....
Тия от Уайпарк се харчат по добре при търсачките, но наскоро се сдобих с тая база данни http://www.adsensepackages.com/package4.php и въпреки че самите файлове съдържание, сайтмапове и прочее са подредени перфектно, все пак тия файлове сигурно ги имат доста други хаймани като мене, и сайт с това познато на търсачките съдържание предполагам изобщо не се котира, и не се изкачва нагоре в класациите...
Мисълта ми е следната - файловете са в РНР формат, и са към 250 000 - различна насоченост - акне, бизнес, мр3, кредитни карти,MedicineрAuctions,йога и прочее глупости....
С тесктов реплейсър си набутах адсенс скрипта по всичките страници, макар че тия(adsensepackages) имат опция да си правиш всичко от един панел. Оня ден ми хрумна идеята с подобен реплейсър или нещо от сорта да променя отделни думички в всичките тия файлове, като например да дам на софта да търси думата AND и на нейно място да слага например MP3, или нещо от сорта предполагам че ми схванахте мисълта....така може да объркам нещо по РНР скрипта, но ще гледам кои думи присъстват в него и така.....
Въпроса - ако променя съдържанието на файловете по тоя начин, то ще изглежда ли то ново за търсачките, и ще го ъпдейтват ли те своевременно.....не ми дреме че текста в страниците ще е несвързан и калпав, няма да избягвам от тематиката и да бъркам бота какви реклами да ми реди, не ми и пука дали ще имам повторни посещения, за мен трафика не е проблем.....
Някой знае ли подходящ софтуер за тая операция, и понеже така или иначе мисля да я направя, всякакви идеи и мнения ще бъдат посрещнати с ура.....ако някой иска също така въпросните файлове от adsensepackages мога да му ги кача някъде.....
Значи да поясня че ноухауто ми по уебмастърство е добър ХТМЛ, и средно лош РНР.....и дотам......
Дайте идеи и мнения.....
 
доколкото го прочетох това да промениш ендовете на мп3 си е чист киурд стъфинг и може сайта ти да отнесе бан от гугъл (от търсачката не от адсенса) така че уманата ;)
 
Предполагам не си ме разбрал - например имам изреченията - "Пешо пере праните си гащи" и "Праните гащи се перат с пералня" който са на един пейдж в някакъв текст от някаква тема за пране да речем......Имам някакъв софт HTML Search and Replace - пускам му да търси в тоя пейдж думата "гащи" и да я замени с "леген" да речем и да стане "Праните леген се перат с пералня" и "Пешо пере праните си леген" - дефакто няма смисъл но пък е различно изречение.....аз не променям нищо по кода на страницата, просто тоя текст който е даден като съдържание го променям минимално - въпроса е дали по тоя начин търсачката ще се заблуди че това е ново съдържание, а не тия шаблонни сайтове.....
Ебаси това не ми се вярва да е кииуорд там незнамсикакво, аз променям само някакви думи в някаква тема за нещо си?!?!?!
 
Има такива софтуери, търси за synonymizer, synonym replacer - www dot synonymizer dot com
Няма смисъл обаче в идеята ти - при дълги статии и малък процент замествания, трудно ще излъжеш Google
 
Я - на всяко действие винаги си има противо.....като са Гугъл че да не са нелъжими......така или иначе ще го правя това, даже започнах - иначе статиите са към половин страница всяка, като сменя основните думи дето не присъстват в РНР кода, мисля че доста ще се рандомизира текста.....ще мушна и 1-2 РСС фийдъра и може и да се излъжат....аз съм длъжен да опитам......
Като заменя in, is,as,the,more,an,to,with,a,of,or,on,from,for с по една различна и нямаща нищо общо дума се получава една коренно различна каша, дето няма нищо общо с първоначалната статия......предполагам че ще има ефект....
 
ти за copyscape.com не си ли чувал.направи 1 такава страница по твоя начин проври я там и ако не излезнат копия значи става,но мисля че трябва доста по сериозна промяна - направо пренаписване.иначе има доста софтуери които правят това което ти искаш и то го правят интелигентно като заменят думи с техни синоними и тук таме добавят по някоя и друга фраза.Ако до утре още не си ги открил ще се разровя че ги имах някъде по меилите ама сега не ми се търси.
 
Значи изкочи друг проблем след като размесих основния контент, сега като си пусна основните страници през Копискейпа ми изкарва като дубликат само статиите от публичния Яху рсс фийдър който съм си монтирал уж за допълнително съдържание - според вас да го махна ли или да го оставя - иначе проверих над 100 страници с различна тематика - нито ред повторение.......
 

Горе