Ех тези ложи "хакери" ....

dertre

Well-Known Member
Хакери харчат ваши пари с безплатен SMS Новата схема за измама е регистрирана преди дни


вторник, 24 май 2011 София
За чисто нова схема за измама чрез мобилния телефон алармираха родители. Засега на "въдицата" се е закачило дете, но не е ясно колко още хора са станали жервти.
Телефонни измамници измислиха нова схема за ограбване на нищо неподозиращи хора. Тя се случва в Интернет - хакери започват да харчат пари на ваш гръб, след като изпратите уж безплатен SMS. предаде бТВ.
Репортажът разказва как измамниците са успяли да излъжал малчуган от малко градче в страната.
Морис живее в малкото разградско градче Завет и е ученик в 6 клас. Въпреки че расте в беден край, той се чувства част от глобалното село благодарение на Интернет. Вкъщи семейството има два компютъра и момчето прекарва свободното си време във виртуални игри.
Миналия месец анонимен участник прави предложение на Морис – да стане администратор като изпрати безплатен SMS. Детето се поддава на изкушението, защото ролята на така наречения админ е важна - той може да определя кой да играе, да вади и допуска участници, да определя правила.
Но вместо да спечели власт, Морис губи контрола над телефона си. Оказва се, че изпратените от него текстови съобщения са 69 на брой. Цената на всяко едно от тях е пет лева без ДДС. Те са изпращани автоматично на всеки 20 секунди. Така, само за 20 минути, детето прави сметка от 345 лева без ДДС, обясни баща му.
От мобилния оператор не дават никакво обяснение за случилото се.
„Единственото, което казаха е, че не съм първи, няма и да съм последен”, споделя бащата на жертвата.
Проучване на семейството показва, че номерът е даден на сайт за игри за мобилни телефони. Кой реално е собственикът му обаче, не е ясно. Момчето не е получило нито игра за телефона, нито каквато и да е друга услуга срещу SMS-ите и семейството е пуснало жалба за измама.
АСН

Само аз ли си мисля, че това няма как да стане? Има вируси за СИМБИАН които при инсталиране на кракната игра са закачени за самата игра и почват да пращат платени смс от които печели въпросния "хакер" (това се прави в чужбина и за сега в България не съм чул за такъв вирус), но в случая според мене малкия сам си е пратил смс-ите и сега се чуди какво да излъже родителите си.
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Точно това обяснявах снощи вкъщи - поредното плюене по интернет бизнеса. Такова изпълнение може да направи или мобилния оператор (да надпише сметката) или вирус на телефона или най-вероятно да е самото дете. А като се установи причината и тя не е в сайта, нищо няма да съобщят :D
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Александър Бел изобретил телефона през 1875 година. Когато го включил за първи път, видял, че има две неплатени сметки към М-тел.
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Александър Бел изобретил телефона през 1875 година. Когато го включил за първи път, видял, че има две неплатени сметки към М-тел.
Но и до днес все още не знае точно колко, щото още не им е оправен софтуера :D:D:D
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Морис губи контрола над телефона си. Оказва се, че изпратените от него текстови съобщения са 69 на брой. Цената на всяко едно от тях е пет лева без ДДС. Те са изпращани автоматично на всеки 20 секунди. Така, само за 20 минути, детето прави сметка от 345 лева без ДДС, обясни баща му.


Като имат тъпо дете дето играе много кънтър, така е. Разбира се, че лъже че са изпращани автоматично на 20 секунди, детето си е пълен глупец.

А за статията без коментар :twisted:
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Щом:

Момчето не е получило нито игра за телефона, нито каквато и да е друга услуга срещу SMS-ите
Няма как да е заредило вирус и според мен си е измислило цялата работа да не яде бой.

Но това заредило ли е вирус или не или как е получил контрол "хакера" и въобще има ли операционна ситема тоя телефон са дребни и несъществени работи. Важното е новина да става и да се върти лафа около горкото измамено момче и да цъкат бабите пред ТВ-то. :)
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

яко, добре че моя телефон не е и чувал за симбиан даже, що остава за андроид :D
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Много лощо хакери. :)

...ГДБОП стигнали до хакера след предприети продължителни компютърно-разузнавателни действия
включващи продължително киснене у фейсбука :D
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Това ми прилича на един World of Warcraft сървър,за да си купих герой и примерно да спестиш 2 месеца безсънна игра трябва да пратиш 40-50 СМС-а .. :D
 
От: От: Ех тези ложи "хакери" ....

Каква идилия лъха от тая статия само :d
Забележете статията - не знам колко им плащат на тия драскачи, но яко зле се справят с новините излизащи от МВР.

Но определено голяма работа са свършили. Върна ли са на хората FB и YouTube акаунтите им. :D
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Александър Бел изобретил телефона през 1875 година. Когато го включил за първи път, видял, че има две неплатени сметки към М-тел.
Не ме заговаряйте на тема Мтел ;) .. това е болна тема в България... Да не говорим, че този софтуер вече близо година не може да тръгне :):) ... има нещо гнило, но както винаги това ще стане ясно мнооого много напред във времето:)
 
Последно редактирано:
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Само аз ли си мисля, че това няма как да стане? Има вируси за СИМБИАН които при инсталиране на кракната игра са закачени за самата игра и почват да пращат платени смс от които печели въпросния "хакер" (това се прави в чужбина и за сега в България не съм чул за такъв вирус), но в случая според мене малкия сам си е пратил смс-ите и сега се чуди какво да излъже родителите си.
За статията: Освен, че това не може да стане (поне засега де) , си мисля че статията просто е плод на някой недорасъл, недоучен журналист, който цели бързо бързо да литне нагоре и напред... Забележете и че пише: Мобилния оператор не дава обяснение... " - нормално, той мобилния оператор няма как да има обяснение, за изпратени смс-и от един потребител... всеки сам решава как/кога/накой да пусне смси...
 
От: Ех тези ложи "хакери" ....

Александър Бел изобретил телефона през 1875 година. Когато го включил за първи път, видял, че има две неплатени сметки към М-тел.
И е имал две пропуснати обаждания от Чък Норис....:)
 

Горе