Жестока катастрофа с 16 убити... и то хора които ходили към събор в Ямбол. Чавдар

От: Еби му мамата.....

И аз съм съгласен с @radev но за разлика от пилците хората имат едно нещо наречено интелект ама явно не се използва често:)
 
От: Еби му мамата.....

в какъв свят живеем , а
като гледам написаното от radev не знам какво мога да направя освен да отида на църква.....
 
От: Еби му мамата.....

по-добре иди в някой дом за сираци, поговори малко с децата
ще го запомнят с години
подари им някоя стара играчка, книжки, направи им снимки и им ги извади на хартия и им ги дай....

цъкрвата отдавна си е помогнала отдавна, твоите стотинки за свещи могат да идат за нещо много по значимо.


________________________
Уеб дизайн, SEO и лични помисли - личен и професионален блог на Антон Радев
 
От: От: Еби му мамата.....

И аз съм съгласен с @radev но за разлика от пилците хората имат едно нещо наречено интелект ама явно не се използва често:)

Из Wikipedia:

Интелект (от латински – intellectus – познание, разбиране) е термин, с който се определя човешката способност за разсъждаване и анализ и синтез на информация. Най-общо в разговорния език под интелект се разбира способността на човек да мисли, да възприема и осъзнава дадена информация, както и да си служи с нея.

Всеки човек мисли, това е факт. Дори и слабоумните и болните. Всеки човек има интелект.
Въпроса е в каква насока и за какво мислиш точно.
Хитлер е мислил мислил и за малко е завладял целия свят и е изтребил доста органична маса човешки индивиди.
Майка Тереза също е мислила и е направила за света и тя точно толкова, само че в другата посока.
Някой мислят много за путки и цици.
Трети за пари или как да спестят от смесването на печен боб с кафе и така да има повече печалба.

Интелекта се използва, и то сериозно.
Той няма връзка с темата.
Това което не се използва е съзнанието и общото съзнание (най-вече) в градивна посока.
 
От: Еби му мамата.....

по-добре иди в някой дом за сираци, поговори малко с децата
ще го запомнят с години
подари им някоя стара играчка, книжки, направи им снимки и им ги извади на хартия и им ги дай....

цъкрвата отдавна си е помогнала отдавна, твоите стотинки за свещи могат да идат за нещо много по значимо.

обичам децата и благодаря за съвета само дето не съм го видяла това някой да го прави .....но както е тръгнало напълно е възможно да се докараме да се грижим освен за своите и за чуждите деца
 
От: Еби му мамата.....

аз съм ходил..
там реалността е съвсем друга
ще го помня цял живот...

и как ми казваха и ме молиха:

"- Ще кажеш ли на мама да дойде да ме вземе...."

без да ме познават, без да ги познвам аз, без да познавам майките им
....


иначе.....
хора умират всеки ден по целия свят
и ние ще умрем
сега медии и политици си вдигат рейтинга
тва е...
органичната маса да се впечатлява и да робува!
 
От: Еби му мамата.....

то и аз съм ходила ...по точно ни заведоха де /сега като се замисля там беше единственото място където не ми е било неприятно да ходя под строй/ и така както го описваш си беше :(

сега медии и политици си вдигат рейтинга
тва е...
органичната маса да се впечатлява и да робува
!
точно .. сякаш ще векуват


между другото знаете ли , че в японския език няма дума " милосърдие"...
 
Последно редактирано:
От: От: От: Еби му мамата.....

Из Wikipedia:



Всеки човек мисли, това е факт. Дори и слабоумните и болните. Всеки човек има интелект.
Въпроса е в каква насока и за какво мислиш точно.
Хитлер е мислил мислил и за малко е завладял целия свят и е изтребил доста органична маса човешки индивиди.
Майка Тереза също е мислила и е направила за света и тя точно толкова, само че в другата посока.
Някой мислят много за путки и цици.
Трети за пари или как да спестят от смесването на печен боб с кафе и така да има повече печалба.

Интелекта се използва, и то сериозно.
Той няма връзка с темата.
Това което не се използва е съзнанието и общото съзнание (най-вече) в градивна посока.

Що да няма връзка с темата?
Ако го няма интелекта-"способността на човек да мисли, възприема, разбира и осъзнава дадената информация" следователно няма да го има и съзнанието.
Това което исках да кажа с предишният пост е че за разлика от пилците хората(с изключение на психично болните) разбират и осъзнават действията си и следователно могат и да коригират поведението си.:)
 

Горе