Забравена парола на компютър

djidja83

Active Member
Здравейте! Моето отроче си е сложило парола на компютъра и ... я забравил. Търсих в интернет, пробвах с клавишната комбинацията ctrl+alt+del, както и няколко програми, но нищо не става. Ако някой има идея как да махна или сменя паролата, ще съм благодарна, ако сподели.
Акаунта е администраторски.
 
От: Забравена парола на компютър

Когато стартира windows и си на екрана с потребителите пробвай с alt+ctrl+del - 2 пъти последователно . Би трябвало след това да ти се появи меню да въведеш потребителско име и парола .За потребителско име въведи Administrator а за парола го остави празно. Това работи при всички инсталации на windows, на които не им е дадена парола при инсталация.
Друг вариант е да си изтеглиш hiren boot cd ,да боотнеш от него и да следваш инструкциите оттук - http://www.youtube.com/watch?v=JIx46zQlKCk
 
От: Забравена парола на компютър

По лесен начин има. Закачаш hdd-to или boot-ваш в линукс (може и windows), и сеиваш hash-а на usera си. След това си го bruteforce-ваш (md4) освен ако не си набил 10 символа смесена парола, за 15-20мин
 
От: Забравена парола на компютър

Пробвал съм какво ли не и затова за мен варианта е следния:
1. Закачаш харда на друго ПЦ и си запазваш всички важни файлове от диск C: (даже може да си ги копираш направо на диск D: за да не ги прехвърляш после с флашка)
2.Връщаш харда на твоето си ПЦ и преинсталираш.

След много опити аз стигнах до това решение. Съветвам те да не си губиш времето в опити.
 
От: Забравена парола на компютър

Има има, :) http://www.hiren.info/pages/bootcd буутва се лайв windows и просто се маха паролата на потребителя, сори че толкова късно, но сега видях темата... другия път ще знаеш :)
 
От: Забравена парола на компютър

Здравейте!
Имам подобен проблем и опитах някой от нещата описани тук, но без успех.
С лаптоп на Wndows 8 съм и не мога да вляза заради паролата. Може ли малко помощ, ако може по-опростено, тай като не съм толкова навътре...

Мерси
 

Горе