Заем за обучение

nortrant

Well-Known Member
здравейте,
в България има ли банка която отпуска кредит за обучение (става въпрос за около 40 000 евро) и връщането им след завършане на образованието и започване на работа?
 
От: Заем за обучение

здравейте,
в България има ли банка която отпуска кредит за обучение (става въпрос за около 40 000 евро) и връщането им след завършане на образованието и започване на работа?

Аз знам за Алианц, ама такава сума не ми се вярва, че биха отпуснали...
 
От: Заем за обучение

Какво искаш да учиш, ако не е тайна?
 
От: Заем за обучение

В ТУ София само около 10 човека се възползват от държавна поръчка.. а и това вече въобще не е сигурно че ще има такава...до след 5 години :oops::oops:
 
От: Заем за обучение

няма кой да ти ги даде тези пари, ако ще и ракетостроене да следваш
 
От: Заем за обучение

Така и не стана ясно за какво са ти 40К евро...

До колкото знам аз, има 2 вида студентски кредити - за такси и за издръжка.

Стойността и на 2-та не се определя от кредитополучателя. При този за такси - кредита ти е толкова колкото и таксите за обучение, а при този за издръжка - минималната работна заплата умножена по месеците на обучение съгласно графика на обучение.
 
От: Заем за обучение

днес звъннах до няколко банки и май наистина няма да стане това което искам..
само една уж, но трябва да ида на място... :D

сега чакам отговор от ЧТК - София , те дори в сайта си са споменали за банково кредитиране
ако не стане там другата година ще пробвам в Д.Митрополия
ако и там не стане, се отказвам :D :D
 
От: Заем за обучение

На теб сериозно ли ти трябва тази сума за следване в МЕИто?! Кредит? 1400 лв/мес?
Туй е студентски живот все пак, свий си разходите.
Можеш и да работиш междувременно.
 
От: Заем за обучение

Аз сериозно си помислих, че искаш да учиш в чужбина. Какво ти пречи да работиш, докато учиш? Много мои приятели направиха така, имаше такива които работят от първи курс и си изкарваха стабилни заплати. Звучи направо фантастично, правиш ли си сметка след това колко години трябва да работиш, за да върнеш този космически заем?
 
От: Заем за обучение

О,не :mrgreen:
пари да си живея и за семестриалните такси не са ми проблем
ето една новина от миналата година относно "проблема" - http://vbox7.com/play:5fc88fe6

просто нямам думи...
 
От: Заем за обучение

Те са ипотечни и бизнес кредити не дават където насреща получават нещо ... а в твоя случай ...
Или искаш студентски заем и да си купиш апартамент :p
А и заем с 5 години гратисен период ... това само по филмите го има. Тия 40к евра ще трябва да връщаш 80-100к евра ...
 
От: Заем за обучение

Те са ипотечни и бизнес кредити не дават където насреща получават нещо ... а в твоя случай ...
Или искаш студентски заем и да си купиш апартамент :p
А и заем с 5 години гратисен период ... това само по филмите го има. Тия 40к евра ще трябва да връщаш 80-100к евра ...

какво е това 100% оскъпяване ? това да не е заем за апартамент? :mrgreen:
 
От: Заем за обучение

какво е това 100% оскъпяване ? това да не е заем за апартамент? :mrgreen:
E ти без лихва заем ли очакваш и за банката дори твоя заем е в пъти по-рисков, защото няма какво да ти вземат, докато апартамента ще ти го вземат в мига в който спреш да плащаш ... А лихва под 5-6 % даже не си и мечтай. А и като четох, че очакваш гратисен период от 5++ години ... не ти мърдат 100% оскъпяване :)
 
От: Заем за обучение

Студентските заеми са гарантирани от гържавата и по закон имат някаква максимална лихва (около 7%).
 
като сложиш таксата за упрваление, застраховла, такса за усвояване, такса банка - (последното са една камара такси които различните банки си слагат) и може да иде на ГПР 9-10 и като го сметнеш за 10 години щото тя лихвата е за всяка една от 10те години получаваш 90 100% оскъпяване

надявам се постами да ви е полезен да си вдигнете кредитната култура че това не се учи в бг и много хората патят...
 
Преди 7 години, когато бях приет в един английски колеж ми се наложи да разровя нещата.
Сметката ми излезе такава, че след като го завърша, трябваше да работя още 3 години за да върна заема за настаняване (живеене) (уроците ми бяха без пари).

От нескопосаното ми образование научих следните неща:
1) Не бързай да се записваш
2) Внимателно проучи какво ще се търси в перспектива
3) Внимавай със студентските заеми, че да не попаднеш в период в който ще работиш години само за да ги връщаш.
 

Горе