Заем 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв ПОМОЩ...

Ivankolev31

New Member
Добър вечер момчета и момичета значи преди малко ми се случи нещо адски странно някъв пичага ми предложи 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв. не знам къде е уловката, ма нещо не ми се вързва.. ТАААААААААА.... сега чакъм някакви документи преди да ми ги преведе, някой да е чувал за Scam от този сорт от тази ниша или как могат в такава ситуация да се объркат нещата ? Смисъл може и да съм наплашен да е само параноя... но нормално кой в днешно време превежда така такива суми??? за 300 лв на година.. Единия от пичовете е Руснак другия инвеститор не знам какъв е.


ХЕЛП, че си мисля че е каша тва и няма да е скромна ако я забъркам!

Знам, че тук има достатачно умни глави.. за т'ва дотичах тук веднага ]:D
 
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Уловката е, че преди да ти преведе парите, трябва ти да му преведеш пари за такса - "разглеждане на документи".
След това няма да те одобрят, но таксата остава :)
 
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Още на "предложи 20,000лв" беше ясно че е измама.
 
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Добър вечер момчета и момичета значи преди малко ми се случи нещо адски странно някъв пичага ми предложи 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв. не знам къде е уловката, ма нещо не ми се вързва.. ТАААААААААА.... сега чакъм някакви документи преди да ми ги преведе, някой да е чувал за Scam от този сорт от тази ниша или как могат в такава ситуация да се объркат нещата ? Смисъл може и да съм наплашен да е само параноя... но нормално кой в днешно време превежда така такива суми??? за 300 лв на година.. Единия от пичовете е Руснак другия инвеститор не знам какъв е.


ХЕЛП, че си мисля че е каша тва и няма да е скромна ако я забъркам!

Знам, че тук има достатачно умни глави.. за т'ва дотичах тук веднага ]:D

Ти проста аритметика можеш ли да правиш ? 60 по 330 е по-малко от 20 000 .
 
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Ами от един сайт за Freeloans исках да кандидатствам за 5,000лв, но е прекалено малка сумата :D:D:D ... и после този човек ми писа лично.
 
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Пак не излиза сметката - 3% годишна лихва означава, че трябва да връщаш по около 386 на месец и общо 23185лв .
 
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Защото е в евро за това не излиза, кредита ми 10к евро , вноска 172 и обща лиха 3% ако ми иска пари за разглеждане, ще се сбогувам с него и тва е..
 
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Такова истерично заглавие за нещо, на което няма да се върже и умствено изосталало дете - бива ли такива работи, колега? Я малко man up! ... човек ще помисли, че ви изнасилват. :)
 
Последно редактирано:
От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Абе не е баш така. Човек като е на зофр и му трябват пари, а някои отсреща му ги предлага на далаваера :)
Доста сериозен човек мв заниамаваша скоро с такава схема да му давам акъл. Интересното беше, че този които даева кредитите му беше препоръчан от приятел :)
Така няма да се учудя ако в схемите има и други киито са на процент... ;)
 
От: От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Такова истерично заглавие за нещо, на което няма да се върже и умствено изосталало дете - бива ли такива работи, колега? Я малко man up! ... човек ще помисли, че ви изнасилват. :)

Толкова ниска себеоценка не бях виждал скоро.... как по дяволите ще наречеш подобен идиот "колега" ?!? Стегни се малко и ти.
 
1. Генерален финансов съвет: Въпроса е трябват ли ти 20000 и после ще те озорят ли 330 защото за 5000 ще плащаш под 100 (готови пари лесно се взимат и харчат... после връщането е трудно 300% по-висока вноска ) след като ти трябват 5 търси 5 с по малка вноска която е по лесна за плащане.... иначе ще затънеш както много хора затънаха около 2007-2008 които взимаха щото им дават а инфлацията им ядяла кредита ....

2. Относно офертата: дори и да не ти искат пари с такса за разглеждане... ще ти искат снимки на лични документи все пак си говорим за не малка сума, преди да ти отпуснат парите и после само ще откажат... и ще имат цялата ти онлайн самоличност могат да си отварят офшорки, сметки, хостинги, домейни, карти за мобилни телефони на твое име и познай кой ще търсят накрая...


3 Към останалите :) батета и каки да се държим на годините си плс ;)
 
От: От: ПОМОЩ, ПОМОЩ, СПЕШНО

Толкова ниска себеоценка не бях виждал скоро.... как по дяволите ще наречеш подобен идиот "колега" ?!? Стегни се малко и ти.

Аааа, аз съм не по-малка Drama Queen от автора на темата, ама поне съм от тихите луди - филмирам си се тихичко, без да пищя за помощ. :)

Колкото до проблема, описан от ''колегата'' - и на децата е ясно, че безплатно и мама на тате не дава. Изгодно е само да си ходиш до WC-то у вас, щото навън обикновено е платено. ;)
 
От: Заем 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв ПОМОЩ...

Добре де, провери ги тези хора! Търговски регистър, гугъл, БНБ...Имат ли лицензи, фирма ли са, лихвари ли са?
Иначе ми звучи като 99,99 процента измама от рода изпрати ни банкова сметка и лични данни и чакай за парите.
 
От: Заем 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв ПОМОЩ...

Да, провери ги. Иначе или са някакви лихвари, или хора, които ще ти сложат капан в договора и после ще останеш без нищо...
 
От: Заем 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв ПОМОЩ...

Само да вметна, че споменат по-горе Руснак с главна буква не съм аз.
 
От: Re: Заем 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв ПОМОЩ...

Към останалите :) батета и каки да се държим на годините си плс ;)

Не знам чии години визираш, но е трудно с тези заглавия темата да бъде приета сериозно. След редакцията заглавието стана дори още по-комично:

Заем 20,000лв с 3% лихва... и за 60месеца да му връщам по 330лв ПОМОЩ...

Особено с тва ''ПОМОЩ'' накрая звучи, като ''бият ме с пачки - помогнете!!!'' :)
 

Горе