Заключена mikro SD карта

djidja83

Active Member
Здравейте! Имам проблем с една микро СД карта - сложена й е някаква парола (незнайно каква), вероятно малкия я е сложил без да иска, и естествено не я помни. Четох много из нета, но не успях да намеря решение на проблема. Слагам картата в SD Adapter, мушкам я директно в лаптопа, но той не я намира въобще. Дори когато картата е вътре, не иска и да стартира. Като я извадя и лаптопа си тръгва безпроблемно.
Ще бъда много благодарна, ако ми помогнете!
 
С форматиране трябва да стане. Ако не стане, значи картата е повредена (имах такъв случай).
 
От: Re: Заключена mikro SD карта

С форматиране трябва да стане. Ако не стане, значи картата е повредена (имах такъв случай).

И аз имах такъв проблем. И разреших проблема като си купих нова.
 
От: Заключена mikro SD карта

Влез в сайта на производителя и потърси туул за форматиране. При мен така се случва, когато някой си е извадил флашката без да я спре хардуерно и след това не тръгва.
 
От: Заключена mikro SD карта

Отстрани на адаптера има 1 малко чопче, което има 2 позиции - отключено/заключено. Пробвай да го разцъкаш - 1 път в едната позиция 1 път в другата. Понякога правят засечки. Имам 1 такава карта, която в компа не бачка, но като я сложа в апарата и вържа апарата с компа мога без проблема да си дръпна каквото ми трябва.
 
От: Заключена mikro SD карта

Това за копчето го знам. Не съм пробвала обаче да сложа картата в телефон и тогава да го включа към лаптопа. Като я сложа в телефона ми изписва, чене е форматирана, и пита дали да я форматира. Натискам ОК и ми пише, че форматирането не е завършено.
 
От: Заключена mikro SD карта

Без формат няма да се оправи и да тръгне. При ХР ли е ползвана?
 
От: Заключена mikro SD карта

Опитай да я форматираш в нокия със симбиан ес 60 (най-често по-старите "N" телефони на нокия - n95, n96). Така съм премахвал пароли от няколко карти.
 
От: Заключена mikro SD карта

Всичко написано в предишните постове е направено без резултат. Остава само това с Нокиа да пробвам, но нямам такъв телефон под ръка. Най-вероятно ще ми е нужна нова карта.
Благодаря на всички за съветите!
 

Горе