Заключиха ми блога

SS_BOY

Member
Заключиха ми блога, под предтекст че бил спамарски и получили сигнали за това че може да нарушава правилата на блогер :( помогнете и кажете какво мога да оправя за да го отключат защото пише че до 20 дена ще го изтрият а от тях малко остават :(
П.С. става въпрос за блога за скайп.
 
Здравей, само да попитам каква е блог платформата?
Най-логичното е да контактнеш съпорта и да им обясниш че са в грешка. Ако е на WP или казано на друг език - blog.wordpress.com ще е трудно, защото са идиоти. Моят такъв блог го трийнаха даже без да ме информират - имало аф. линкове. Е, не бате - блогвам за благото на човечеството.:)

В този ред на мисли искам да разкажа една история - сори за офтопика - бях на конференция на блог кемп и там взимаха интервю за случаят. Искаха да вкарат мен в новините да обяснявам какво е blog и blogging. Та аз минах с номеря че ме е стам, но едно момиче навихат. Та при въпроса какво е блогинг, тя каза: "Това е начин да изразиш себе си. Дневник на това, което правиш и нищо друго...." Просълзих се...защото това момиче си вярваше. Трогателно, нали? :)

Та в този ред намисли, при фри блог платформите и специялно при WP, блогването трябва да е отражение на това какво те вълнува, без комерсиална цел, както и без нещо излизащо от рамките на "Мое дневниче".

Както казах: контактни супорта, искай да ти дадат основателни причини защо блога ти е попаднав в такова положение, както и кое ги е накарало да си помислят че попадаш в секцията спамарски блог. Незабравияй да звучиш абсолютно професионално и мило. Аграсията ще ти навлече повече неприятности.

Късмет от мен.:)
 
Последно редактирано от модератор:
предполгам става дума за blogger. Има директен линк под image verification-a или в e-mail-а който са ти пратили, чрез този линк събмитваш за review и те решават какво да правят. На мен досега само са ми ги отключвали.
 
От: Заключиха ми блога

мерси за отговорите още чакам и се моля :)
По-добре действай. Чакаме само за остаряването на линковете в нета. Другото си е доста динамично. Предполагам че си мелнал съпорта, за да ти даде поне причина. Все пак идеята е да се избяхват такива недоразумения и в бъдеще.:)
 
От: Заключиха ми блога

някой чувал ли е дали може да се палти, че аз колко трафик изгубиххххх ...

подавам си молбата ама няма отговор, то аз вярно че спамя брутално ама ...

и има ли някакво ограничение за това колко блога могат да се правят на акаунт или на ден

за блогър питам
 
gartar, щом спамиш и са ти го заключили, шансове да се оправи положението няма. Ограничение за създаване на реални и полезни блогове в BlogSpot няма, но ако регистрираш 50 блога от едно и също IP и спамнеш здраво, със сигурност ще разберат и ще проверят лично какво става.
 
От: Заключиха ми блога

аз тези баннатите съм ги прежалил отдавна

идеята ми беше за напред дали има някакъв лимит на ден или акаунт, който ще е желателно да спазвам, то ясно че няма точна формула, но ако накой тук се занимава с подобно нещо да каже

и още много от блоговете са ми дублирани в един акаунт, та дали това засилва вероятността от бан, до сега (дори странно за мен) съм нямал проблеми с това, но нищо не се знае

а някой знае ли как горе-голу работи техния спам филтър
 
Съмнявам се, че някой тук има подобна информация, освен ако не работи в Google.
Според мен регистрирай блоговете от различни IP адреси и електронни пощи.
Това със сигурност ще спомогне да не биеш много на очи.
И не прекалявай - по 5 на ден е достатъчно :)
 
От: Заключиха ми блога

Вероятно защото пишеш твърде кратки постове, съдържащи еднакви ключови думи. Намали количеството новини и започни с полезна/любопитна информация относно потребителите на Skype. Блоговете не трябва да се превръщат в новинарски портали ;)

Поздрави,
Митака
 
От: Re: Заключиха ми блога

Съмнявам се, че някой тук има подобна информация, освен ако не работи в Google.
Според мен регистрирай блоговете от различни IP адреси и електронни пощи.
Това със сигурност ще спомогне да не биеш много на очи.
И не прекалявай - по 5 на ден е достатъчно :)

5 какво блога или акаунта, а между другото само да кажа ако някой друг се занимава тук с подобно нещо, че аз съм се мъчил да ги проуча тези работи от преди

Митак аз почти нищо нямам на тези блогове, аз само ги ползвам като ландинг

аз гледам да имам до 50 на акаунт и така съм нямал проблеми, но въпросът е до колко да рискувам повече, тъй като в някои случай залогът не е малък

не става с много акаунти, Г позволява 9 за кратко време и 15 ако се направят през по-големи интервали(поне така беше), през 1 ip, иначе за 1 ден незнам дали и 3 ще може да се напрявят

а за различните ip, тук работата е доста по-сложна от колкото изглежда, като се започне от там че Г знае и посточнно блеклиства различни проксита + още доста други истории, които не са ми чсни на много хора, та извода е това си е доста рисковано, защото Г може при определени условия да научи за тези акаунти, дори и да са през не-блеклистнати анонимни проксита

и още един въпрос ако само пренасочвам, дали ще има по-голяма вероятност за бан

ако има накой с малко повече инфо да каже нещо
 
Задълбаваш малко излишно темата. Дори да можеш да регистрираш по 50 блога и да ги пълниш с по няколко поста... какво?
Ще бъде трудно да им осигуриш линкове и уникално съдържание и много от тях изобщо няма да се индексират. Нито ще ранкват добре.

Регистрираш Gmail акаунт, отваряш на него един BlogSpot и така до 5 на ден.
Не блъскай повече от 10-20 поста на ден в блог.

150 блога на месец би трябвало да са предостатъчни :mrgreen:
 
Последно редактирано:
От: Заключиха ми блога

Според мен причината за заключването е прекалено много афилиейт линкове.
Интересно е как това влияе на трафика... Страницата си е онлайн, но в тиксо статистиката се вижда как от 300 уникални дневно падат на 70-80
 
От: Заключиха ми блога

мерси много! писах им да видим какво ще стане че доста кликове изтървах така от адсенса :(
Само да го отключат имаш линк от мен ;)
 
От: Заключиха ми блога

Здравейте всички! Искам да се похваля че най-после блогът ми е отключен и пак набира скорост :) надявам се че ще си върне предишният успех. Мерси много за коментарите в темата!
 

Горе