Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

От: Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

Разбира се, че никой не пише " че се съмнява за нещо" би трябвало да разбереш под текста. Пише се ще представя доказателства пред съда ( в повечето случаи свидетели поради липса на други) че лицето Х ми дължи пари, така ще прави и държавата. За подобно нещо обаче (в 99% от случаите) никой уважаваш се съдия няма да наложи възбрана за някакви си свидетелски показания, искат се документи. Ще откаже и ще те прати да се съдиш и доказваш измислиците ( защото без документи за мен всичко са измислици) и ако спечелиш го прави каквото знаеш и му вземи каквото му е останало. Дамбовците и Гонзовиците са съвсем друга работа :)
 
От: Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

Дамбовците и Гонзовиците са съвсем друга работа :)
Грешен отговор. Щом на тях се е случило може да се случи на всеки. Това, че някои са предварително определени за лоши, а другите са добри е мит, който бързо ти се избива от главата след като ти кажат да си отваряш дома и да им даваш каквото поискат (има вариант и да ти влязат с крак напред и да почнат сами да си взимат каквото си искат) с бонус крякане и лежане на пода. За капак на тази гавра се прави видео запис и се пуска публично за да те орезиляват.
 
От: Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

Закони като тоя ги правят, за да атакуват конкретни хора. Законите, които реално ни трябват, за да ни защитават изобщо дори не са планирани за следващите 100 години. Ако на някой му пукаше за обикновените хора като нас щяха да направят отнемането на имоти с измама невъзможно. Ето вчера четох в новините, че някакъв пенсионер се е обесил в центъра на селото си, защото останал без дом след измама. Обаче нормалните хора в тая държава кучета ги яли... буквално.
 
От: Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

Закони като тоя ги правят, за да атакуват конкретни хора. Законите, които реално ни трябват, за да ни защитават изобщо дори не са планирани за следващите 100 години. Ако на някой му пукаше за обикновените хора като нас щяха да направят отнемането на имоти с измама невъзможно. Ето вчера четох в новините, че някакъв пенсионер се е обесил в центъра на селото си, защото останал без дом след измама. Обаче нормалните хора в тая държава кучета ги яли... буквално.
Във връзка с написаното и аз се сещам за комична правна ситуация.
На човек му открадват колата. Най-очаквано е човекът да се оплаче в полицията. Да речем, че полицаите намерят колата. Какво следва? Мислите си, че ще я върнат на собственика и? Да, ама не. Колата се задържа като веществено доказателство и кисне на някой полицейски паркинг до края на делото (може и с години). Реално има вариант, при който колата може да се върне, но тъй като този вариант опира до съвест (а не задължение) у прокурора, рядко се прилага. И така човек става пишман затова, че се е олакал в полицията. Неслучайно някои бизнесмени в такива случаи не се оплакват в полицията, а предпочитата да платят на крадците откуп и така да си върнат колата (или каквото там са им откраднали).
 
От: Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

Не съм наясно със запорищаите алинеи и членове, но този закон мисля че е добър, ако се разследва някой и съда докаже че е с измама придобито сто пъти по рано този ще ги препише на друг е с този закон няма, мисля че това доста ще затрудни някой такива граждани/селяни
 
От: Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

Този закон е за кокошкари и разчистване на сметки - кога ще хванат на някой голем играч офшорните сметки и фирми - всичко е за замазване на очите.
Отнемането на незаконно придобитото имущество е зрелището което трябва да замества все по често липсващият хляб от масата на баламурниците.
Ако погледнете до сега работата на полицията ще установите че единствено спряха отвличанията на крупни бизнесмени - което мене чак толкова не ме притеснява - притеснява ме дребната битова престъпност която ескалира рязко в последните две-три години къде заради кризата къде заради безхаберието на управлението.
 
От: Закона за конфискуване на имущество без съд и присъда май ще се приеме

Ако искаш да си нямаш проблеми с незаконно придобито имущество, просто регистрираш офшорна фирма в държава, която не предоставя лична информация за собствениците. Всичкото ти незаконно имущество е собственост на тази чуждестранна офшорка, пък те да ходят да доказват кой какво и по какъв начин е придобил. Не казвам, че тази схема е нещо хубаво, но е лесно приложима. Тъй като този закон трудно ще се пребори с това, мисля, че просто става въпрос за разчистване на сметки.
 

Горе