Закупен домейн от Netfirms

cskasofia

Member
Здравейте, вчера си купих едно домейнче от NetFirms, за което заплатих през PayPal.

Сега обаче в Control Panel-a имам следното съобщение:
Attention: To finalize your order(s), you are required to contact our Billing department for further verification. You will receive an e-mail with detailed instructions on how to finalize the order(s). Please contact us no later than 23 Mar 2011.
If you have any further questions, please contact our Billing department.
[email protected]
1-877-399-9909 (North America)
416-661-2100 ext. 562 (outside North America)
Monday to Friday 8:00am - 5:00pm ET
Saturday and Sunday 9:00am - 5:00pm ET
Имейлът пък е:
Dear име,

Thank you for choosing Netfirms!

Your order will be finalized once approved by our Billing Department.

The reference ID for your order is 5488339. Please keep this ID for future reference.

If you require any further assistance, please contact us at 1-877-399-9909 (within North America) or 1 (416) 661-2100 (International) Monday-Friday 8am-5pm EST or Saturday-Sunday 9am-5pm EST.

Thank you,

Netfirms Billing Team
[email protected]
И въпросът ми е какво трябва да направя сега? Задължително ли е да им се обаждам до Америка?? И ако не им се обадя какво ще направят?
 
От: Закупен домейн от Netfirms

Аз не се обадих и пуснаха домейна отново за регване.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=22975&p=209239#post209239

Netfirms имам 20-30 домейна с различни акаунти 1 път мисля, че искаха да се чуем - тол фри номер безплатен беше през скайп. Разговор от типа Ти ли си?
Да! Ок приятен ден домейнът е твой.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

Тия са пълни боклуци, не ми одобриха домейна понеже съдържал думата facebook. Е поне ми върнаха 5-те долара, за което доста се учудих :D
 
От: Закупен домейн от Netfirms

И защо да са пълни боклуци тогава. Поглеждал ли си статистиките на сайта да видиш колко са големи. А за facebook всеки ще се дърпа откакто ФБ казаха, че ще почват да съдят сайтове с такъв израз в домеините. За 1-2-та долара, които ще направят от теб не си струват проблемите ;)
 
От: Закупен домейн от Netfirms

И защо да са пълни боклуци тогава. Поглеждал ли си статистиките на сайта да видиш колко са големи. А за facebook всеки ще се дърпа откакто ФБ казаха, че ще почват да съдят сайтове с такъв израз в домеините. За 1-2-та долара, които ще направят от теб не си струват проблемите ;)
Да, всъщност си прав. Ядосах се понеже върху сайта хвърлих 5-6 часа труд и накрая всичко отиде на вятъра ...
 
От: Закупен домейн от Netfirms

По-добре, че въобще не са ти го дали. Иначе щеше да хвърлиш 10-20 дни и после да ти го вземат. Което е по-кофти варианта.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

Да ползвам темата да се оплача от нетфирмс. Имах домейн регистриран при тях, но през годината го трансферирах в суперхостинг. Сега обаче дойде датата на изтичане на домейна и те - без да искат някакво потвърждение или мое съгласие си дръпнаха 12$ през PayPal. Писах им на съпорта и пуснах резолюция в PayPal, но това е безобразие.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

И на мен ми се случи същото. трансфер преди 2-3 седмици. Ауто реню-то е пуснато по дефаулт във всеки акаунт и ако вземате домейни от тях си го спирайте.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

То хубаво ауто ренюто е пуснато, ама как еджеба влязаха в PayPal и платиха 12 долара за домейна, който дори вече не е при тях.

Клеймнах плащането в PayPal като unauthorized и PayPal само след няколко часа отсъдиха в моя полза и ми върнаха парите.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

Няма нужда от клейм. Просто пишеш на мейла с плащането за грешката. Пейпал за електронни стоки/услуги не е работа по принцип.
Около обед им пратих писмо към 4 ми върнаха мейл и парите.
HI,

As requested the domain name renewal has been cancelled, and your account refunded.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

няма такова нещо, като автоматично плащане с paypal. за всяка транзакция трабва да се дава съгласие. В отговора си към мен от PayPal казаха, че това е незаконно действие и ще предприемат действия за прекратяване на тази практика на нетфирм
 
От: Закупен домейн от Netfirms

няма такова нещо, като автоматично плащане с paypal. за всяка транзакция трабва да се дава съгласие. В отговора си към мен от PayPal казаха, че това е незаконно действие и ще предприемат действия за прекратяване на тази практика на нетфирм


И на мен вчера ми дръпнаха близо 12$ за подновяване, но вече си изключих от админ панела /ауто/. А колкото до ПейПал, смени си паралота на ПайПал и няма как тогава да ти изтеглят парите. Иначе съм доволен от NetFirms, винаги са били коректни и точни.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

вие луди ли сте бе ? :D смени си паролата вика. Още докато си плащал си дал съгласието си за билинг на всяка година. Agree and нещо си.
Не е възможно да ти знаят паролата, а пък и силно ме съмнява от пейпал да са ти отговорили това нещо
http://www.shoutmeloud.com/paypal-how-to-cancel-automatic-renewal-of-subscriptions.html
 
От: Закупен домейн от Netfirms

И с мен същото се случи вчера. Купих домейн на приятел и той пусна трансфер към друг регистрар, но те явно за да попречат на трансфера са дръпнали пари от моя пей пал и са подновили домейна. И аз не го знаех това и моите ги изключих. Всичко от годеди и нетфирмс беше. Чудна работа, всеки път специално изключвам в годеди автоматичното подновяване обаче то си стои.
 
Последно редактирано:
От: Закупен домейн от Netfirms

Благодаря ти Вико. Не знаех за тези "Pre-approved payments". Значи не е необходима смяната на паролата. Оказа се, че имам и още 2 такива одобрени плащания. След като ги канцелирах вече няма от какво да се притеснявам. Благодаря ти за линка.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

Не, че са лоша фирма даже проверих 15 домейна имам при тях, но напоследък namecheap радват повече с безплатното прайвиси.
 
От: Закупен домейн от Netfirms

Може да не са лоша фирма, но са длъжни поне с един имейл да уведомяват, че са извършили автоматично подновяване, а те ни вест, ни кост. От пей пал научаваш, че са ти дръпнали пари. За мен това си е некоректно отношение. Освен това, аз като купувам домейни старателно чета условията и внимавам да не остане маркирано полето за автоматично подновяване и въпреки всичко, то си остава и при годеди и при нетфирмс. За отбелязване е, че същото съм правила и в internet.bs и наистина автоматичното подновяване е отменено, а другите две фирми се мъдрят в списъка в пей пал за автоматично плащане.
 

Горе