Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Pirosog

New Member
Здравейте,

в една друга тема, се допитвах, дали да използвам OpenCart или Wordpress. Запознат съм с WP и се оправям без проблем. Ще имам около 50 продукта, тоест и WP ще свърши работа, но искам да чуя няколко дооточняващи неща;

Темата която съм харесал за Opencart - Journal - http://themeforest.net/item/journal-advanced-opencart-theme/4260361?s_phrase=&s_rank=1345

Става дума за автомобивлна козметика, много висок клас - Бугати работят с нас. Иска ми се и магазинът да е на ниво. Този ми харесва, защото е много събран и не е труден за ориентиране. За WP съм харесал тези два:

http://themeforest.net/item/flatsome-responsive-woocommerce-theme/5484319
http://themeforest.net/item/neighborhood-responsive-multipurpose-shop-theme/5086341

Ще се радвам да ви чуя мнението за темите.

-Коя от двете е по-SEO FRIENDLY - на WP няма проблем да си оправяш URL, чрез YoastSEO и всякакви snippet-и и т.н. - това възможно ли е при OpenCart?
-В предишната тема, бяхме споменали че трябват модули за блог - тъй като ще имам 20ина като за начало много информативни статии и важни, такъв ми е задължителен. Темата го предлага - до колко е адекватен?
-По-сложен ли е в сравнение с WP и може ли безпроблемно да му свикна бързо - знам, че има хора, които предлагат инсталиране, нагласяне и т.н., но искам аз да си върша всичко, не само за да всичко да е под контрол, но и защото трябва да правя промоции, пакети и т.н.
-Ъпдейтването до по-нова версия на OC голяма ли е драма?

Поздрави
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

И още един въпрос : мога ли да си преведа темата - теост, текстът за Add To Cart, Checkout, адреси и т.н.

Поздрави
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Ако наистина искаш магазина да ти е от класа ... направи го на Opecart.
Има си сео модули с ричснипети каноникали опенграфи и всичко което си трябва.
Има и модули за блог, много добри.
Колкото до превода на темата, всяка тема идва с езикови файлове те се превеждат и се слагат в българския превод по места.
Колкото до сложност за мен Opencart е доста по лесен и по - интуитивен от Wp
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

А пък и Журнала си има и блог система ...
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Здравейте,

да, журнала си има блог система. Темата е най-продаваната, но не мога да преценя дали е добра. То и Дачия се продава много. Има редовни ъпдейти, което е обнадеждаващо.
https://www.youtube.com/watch?v=VnOzJKWHrz0 - тук видях, че има въвеждане на Meta Description, предполагам Гугъл него го взима, въпреки че не можеш да му наредиш, и може да вземе друго ако си прецени.
Заканил съм се да го инсталирам и разгледам (пробвах да го инсталирам, ама нещо не ми се получи), за да мога да го разгледам по-обстойно и в детайли.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Ако искаш функционален магазин, не губи време и нерви, а просто използвай услугите на Стан.
Няма да съжаляваш.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Ако наистина искаш магазина да ти е от класа ... направи го на Opecart.

1. Ако наистина искаш магазина ти да прилича на 99.99% от останалите в БГ ... направи го на Opencart.
2. Говоря като човек разкостил и двете системи из основи. ОС е написан от некадърници. Дизайна на БД е мислен от същите некадърници

Има си сео модули с ричснипети каноникали опенграфи и всичко което си трябва.
Има и модули за блог, много добри.

3. Цялата система на разширенията в ОС е измислена от дрогиран ямайски марон в момент на умопомрачение предизвикано от халюценогенни вечества. Приготви се постоянни проблеми с конфликти на модулите итн.

Колкото до сложност за мен Opencart е доста по лесен и по - интуитивен от Wp

4. Спорен въпрос. СТАН говори малко от позицията едно си баба знае ... едно си баба хвали.

Ще имам около 50 продукта, тоест и WP ще свърши работа, но искам да чуя няколко дооточняващи неща;

5. С 50 продукта за чий изобщо ти ОС.
5.1 Журнала е много тегава overbloated тема.

6. На тема СЕО на опънкарт няма говоря изобщо. Всичко пак е на база измислени модули съшити с бели конци.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Torbalana Trolski много сипа. Благодаря за мнението. Аз няма да използвам чак толкова модули и ефекти, но пак казвам, че ми харесва как е сбит. останал съм с впечатление че в Бъглария много се ползват OsCommerce и SummerCart ли как бяха.

/index.php?route=product/product&path=59_112_138&product_id=182 - че ето така са URL-тата на продуктите най-много ми бърка в здравето, но е поправимо предполагам.

@Torbalan Trolski - ти коя система би препоръчал? Искам да е интуитимно и лесно за разбиране. Не ми се иска разработването на Custom CMS, въпреки че е може би най-добрият вариант, и може да има фунцкии да ми поръчва азиатка на висок ток, всеки път щом има продажба.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

@Torbalan Trolski - ти коя система би препоръчал? Искам да е интуитимно и лесно за разбиране. Не ми се иска разработването на Custom CMS, въпреки че е може би най-добрият вариант, и може да има фунцкии да ми поръчва азиатка на висок ток, всеки път щом има продажба.

Мисля, че се подразбира.

1. Ако наистина искаш магазина ти да прилича на 99.99% от останалите в БГ ... направи го на Opencart.
5. С 50 продукта за чий изобщо ти ОС.

6. На тема СЕО на опънкарт няма говоря изобщо. Всичко пак е на база измислени модули съшити с бели конци.

Относно интуитивността на ОС. Само докато си подредиш менюто или банерите/уиджетите и ще ти се додрайфа. Да не споменавам могъщия иснтрумент за управление на медията ...
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Здрсвей,
Темата има демо и ще го разгледам като съм вкъщи. По-трудно ми се стори менюто и по-завъртвно, но предполагах, че е защото досега съм ползвал WP а той е idiot-friendly.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Слагам бас че накрая ще ползваш пак OC.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Какви са проблемите със СЕО-то? За линковете по-горе описани има решение (надявам се)?
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

С линковете няма ама никакви проблеми.
СЕО-то си е добре в последната версия и малко има да се прави и също няма никакви проблеми.
Единствено ще цитирам един руски колега за темата:
"Журнала е лайно обвито в красива опаковка, което в професионалните среди не се обсъжда."
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Хахаха, добре формулирано. Като му видях дизайна ме грабна. Това е. За съжаление нямам познанията да разбера как е написан кодът.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Слагам бас че накрая ще ползваш пак OC.

И ще се псуваш дълго време ...

"Журнала е лайно обвито в красива опаковка, което в професионалните среди не се обсъжда."

Абсолютно съгласен. Същото може да се каже и за WP бестселъра авада ...
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Аз като човек, който работи и с двете системи искам да кажа, че не разбирам същноста на спора.... Зависи какво му трябва.
Ако искаш само магазин, то Opencart е най-добрия вариант. И то магазин с доста продукти. В случая смятам, че за теб ще е по-добър WP - имаш малко продукти и при тези обстоятелства, вероятно ще искаш да пишеш статии за тях, които статии да се показват навсякъде + още функционалности, които ще са най-добре на WP. А пък и до колкото чета, ти си свикна с него, така че си го използвай.

И ако все пак решиш да е OC, пиши на CTAH, той е най-големия разбирач от OC тук.:)
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Както казах, харесах го главно заради дизайна. В началото съм посочил други две WP теми, като Neighborhood+ът го предпочитам. Не смятате ли, че клиентите бягат от тска направено сайтове, които се различават от 99% от другите магазини. Няма ли да се приеме като фейк / измама, лъскава опаковка а пък продукт със съмнително качество?
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

Както казах, харесах го главно заради дизайна. В началото съм посочил други две WP теми, като Neighborhood+ът го предпочитам. Не смятате ли, че клиентите бягат от тска направено сайтове, които се различават от 99% от другите магазини. Няма ли да се приеме като фейк / измама, лъскава опаковка а пък продукт със съмнително качество?

Защо да се приеме така? Все едно да вземеш една задача по математика, да я решиш по начин, различен от стандартния и някой да каже, че не е правилно, въпреки че крайното число е същото... потребителя иска да му е лесно, другото честно казано не го интересува особено
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

И ще се псуваш дълго време ...



Абсолютно съгласен. Същото може да се каже и за WP бестселъра авада ...

Според статистиката се спира ОС и се почва едно питане и проблеми.
 
От: Запитване за функционалности при OpenCart + определена тема

uphero -не разбрах това за статистиката.

Ами, точно защото е различни, и може да се приеме като поредната измама :) Иначе естествено, че с WP ще ми е по-лесно, най-малкото по-бързо, няма да ми се налага да свиквам наново и т.н.
 

Горе