Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Статус
Not open for further replies.
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Уферо това което си постнал изцяло не работи в твоя полза

От написаното личи че си обещал да премахнеш поста - но не си го направил

Отделно че към средата Михлюзина очевидно иска да приключи разговора

[11.1.2014 г. 13:54:21] mihluzin: радвам се, че се разбрахме
[11.1.2014 г. 13:54:27] mihluzin: Приятен ден!

И то съвсем културно но ти зорлем го връщаш в него

Айде сега кажи последно ще свалиш ли или промениш статията или няма - За да поемат нещата в съответната посока, аз лично много ще се радвам да не го свалиш за да бъдеш за назидание на всички които се опитват да се правят на велики на чужд гръб
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Аз не мога да разбера, какво точно печели uphero от поста в блога си и от раздухването в тази тема? Трафик или съмнителна слава? Има един хубав лаф за случая - Каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи!
Верно е, че авторът на темата така намери известна подкрепа, но ако нещата не се развият в негова полза.....агитката ще се отрече лесно и бързо от него. Всъщност няма вариант, в който ъпхеро да спечели нещо, освен ....поне един враг ( михлюзин ) в повече. Дано има достатъчно приятели, за да може да си го позволи. За мен в днешното загубено и зверско време, да си създаваш врагове буквално от нищото е проява на късогледа глупост. :cry:
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Уферо това което си постнал изцяло не работи в твоя полза
Вярно е, че не работи в полза на uphero, но и в полза на ''неслучайните'' също не работи.
Поне се вижда, че още на второто изречение Михлюзина го заплашва с адвокати,
дори преди uphero да е казал какво изобщо смята да прави.
Това начин на нормално започване на разговор и мирно общуване ли е ?
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Реално Михлюзина не го е обидил просто го е предупредил какво смята да направи за да защити правата си.

Ако Уферо се бе почуствал обиден от споменаването на адвокати можеше да му каже че такива ултиматуми не му минават - смята че е прав и ще се видят в съда.

Нищо такова обещава му да го преработи и Михлюзина му пожелава приятна вечер.

След което той обаче не изпълнява това което е обещал - Е вие какво искате Михлюзина да му се моли ли ?!?!?!!?!?!!?

От един час чета разни решения на съдилища по подобни казуси от прочетеното до тук Уферо е затънал много яко в лайната и ако Михлюзина действително е заверил с нотариус копие от статията му където изрично споменава неговият сайт ще бере много неприятности но както написа колегата по нагоре кой какво сам си направи никой друг не може да му го направи.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Когато откриете пробив в сигурността не е добра идея да съобщавате, защото може да лежите в затвора.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Когато откриете пробив в сигурността не е добра идея да съобщавате, защото може да лежите в затвора.

Хепи не разваляй съспенса - Струва ми се че до няколко дни автора ще се моли сам да си изтрие нещата.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Много ми е любопитно по кой закон ще го съди. ЗЗД?

Чл. 45. Всеки е длъжен да поправи вредите, които виновно е причинил другиму.
Във всички случаи на непозволено увреждане вината се предполага до доказване на противното.

Това добре, ама

Чл. 46. При неизбежна отбрана няма отговорност за вреди.
При крайна необходимост се дължи поправяне на причинените вреди.

Достатъчно е да обясни, че се е почувствал лично застрашен от сайта :lol:

В краен случаи:
Чл. 47. Неспособният да разбира или да ръководи постъпките си не отговаря за вредите, които е причинил в това състояние, освен ако неспособността е причинена виновно от самия него.
За вредите, причинени от неспособен, отговаря лицето, което е задължено да упражнява надзор над него, освен ако то не е било в състояние да предотврати настъпването им. :D

btw. Лицата, на които законът дава право да търсят обезщетение за неимуществени вреди са само физическите лица, тъй като само те могат да чувстват болки и страдания, не и юридическите. Е, има и изключения, но те засягат друга правна материя.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Чакам мийлзина да каже кога съм се държал нагло, засега съм редактирал поста и очаквам неговото включване.
Не искам никой да плаша, ама ако не каже къде и кога съм бил нагъл ще стане лошо и за него.
 
От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Чакам мийлзина да каже кога съм се държал нагло, засега съм редактирал поста и очаквам неговото включване.
Не искам никой да плаша, ама ако не каже къде и кога съм бил нагъл ще стане лошо и за него.

Сега настройваш всеки с магазин у нас (и мен) срещу тебе.
Слабо написано, злобно. censored

едит: ВИЖ СИ УРЛ-ТО

http://uphero.biz/sigurnosta-na-vashite-danni-v-balgarskite-onlajn-magazini-i-po-tochno-www-nex-bg/

:cry::cry::cry:
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Бихте ли спряли малко? Ей така, за разнообразие?
Би било чудесно да настане малко тишина по темата, пък било то за няколко часа.

Едната страна показа кое го е предизвикало и в случай, че докато сте били заети да люпите семки и да се радвате на сеира, сте пропуснали, но се ангажира и с някакво действие.
Айде да дадем малко време и на другия да помисли трезво и той да си каже гледната точка. Знам, че може всичко това да приключи много бързо, с положителен резултат и за двете страни, а и е крайно време това да стане. Твърде много кал се хвърли и освен двамата участници, които само губят колкото всичко това се проточва, то и публиката вече е в кал.

Та в този ред на мисли - не е много, само няколко часа, да видим как ще реагира и какво мисли за всичко до тук и мухлизин.

Благодаря,
 
От: От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Сега настройваш всеки с магазин у нас (и мен) срещу тебе.
Слабо написано, злобно. И лошо, че се поддаде и махна старата статия. Твоя работа.

едит: ВИЖ СИ УРЛ-ТО

http://uphero.biz/sigurnosta-na-vashite-danni-v-balgarskite-onlajn-magazini-i-po-tochno-www-nex-bg/

:cry::cry::cry:

Това е положението погледнато от моя точка, никой не искам да настройвам срещу мен.
Колкото до поста той си е там и много лесно може да се върне.
И не си мислете, че мийлюзина може да ме уплаши със съдилища и адвокати.
Както написах в първия пост
Дайте съвет как да постъпя - човешки и да изтрия поста макар отсрещната страна да се държат нагло и арогантно или да го оставя и да се съдим?
Доста хора (чийто мнение уважавам) ми дадоха съвет да изтрия или променя поста. Нали това беше и питането.
А колкото до лйохмана то се свидя колко му е акъла. Много жалко и за него.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Обикновено физически лица водят дело по чл. 45 и чл.52 от ЗЗД за обезщетение на неимуществени вреди, като се позовават и на ограничението на чл. 39 ал.2 от Конституцията.

Според съдебната практика в България на юридически лица няма основание да се присъжда обезщетение за неимуществени вреди, защото всичките му права са имуществени, включително и тези, свързани с торговския му имидж и репутацията му. Има и тълкувателно решение в тази насока. Съдебната практика отрича възможността да се обезщетяват юридически лица за неимуществени вреди, тъй като ограничава кръга на вредите до физически и емоционални болки и страдания, каквито може да търпи само физическо лице. Начинът на защита на търговеца-ЮЛ по отношение на нелоялна конкуренция или накърняване на неговите търговски интереси свързани с маркетинговия имидж, правото на търговски марки и др. са обект на специална нормативна уредба, поради което общата норма на чл.52 ЗЗД не намира приложение.

Юридически лица могат да заведат искове примерно по чл. 631а, ал. 2 във връзка с ал. 1 от ТЗ
 
От: От: От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Това е положението погледнато от моя точка, никой не искам да настройвам срещу мен.
.....


Звучиш като надъхана репортерка на btv.

Ето и съвети как да се предпазите от нелоялни търговци в мрежата:

1. Задължително е да е упомената фирмата зад магазина с адрес и телефон за връзка.
2. Задължително е магазина да ползва SSL сертификат в страницата за сигурност на вашите данни.
3. Винаги търсете в мрежата коментари за магазина преди да поръчате. Никога не рискувайте с нови и непроверени магазини.
4. Обърнете внимание как изглежда магазина, ако е в стил 90-те бягайте с 200.
5. За да се предпазите вие и вашите данни пазарувайте в чужбина!


Ще ми разясниш ли по-подробно как това ще те предпази или просто си дрънкаш?
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Юридически лица могат да заведат искове примерно по чл. 631а, ал. 2 във връзка с ал. 1 от ТЗ

Да, при производство по несъстоятелност. И евентуалните вреди около това. Просто не виждам по какъв ред ще го съдят- Не им е служител, нито конкурент. Няма как просто.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Ответника чете темата, сигурно и ще пише:oops:
 
От: От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Сега настройваш всеки с магазин у нас (и мен) срещу тебе.
Слабо написано, злобно. censored

едит: ВИЖ СИ УРЛ-ТО

http://uphero.biz/sigurnosta-na-vashite-danni-v-balgarskite-onlajn-magazini-i-po-tochno-www-nex-bg/

:cry::cry::cry:


Ааааа а сега пък не било добре :D ами да видиш как е, щото иначе на чужд гръб 100 тояги били малко :twisted:
Аз не мога да разбера, защо почвате да мислите с горната глава само когато започне вас лично да ви касае, тва в бг винаги е N1 практика :lol:
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Сега ще се обадя на адвоката от оттегли жалбата. Просто нямаше смисъл да се стига до тук... както и да е... нямам намерение повече да пиша в темата.
Ъпхеро - следващия път ако откриеш дупка при нас, дай ни малко повече време за реакция и наистина ще ти бъдем благодарни.

Сега ще помоля админите да изтрият темата - повтарям, не заключат, а изтрият, благодаря предварително за което.

Успех на всички!
 
От: От: От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Ааааа а сега пък не било добре :D ами да видиш как е, щото иначе на чужд гръб 100 тояги били малко :twisted:
Аз не мога да разбера, защо почвате да мислите с горната глава само когато започне вас лично да ви касае, тва в бг винаги е N1 практика :lol:

Ти малоумен ли си? Разлика между конкретно и общо правиш ли?
 
Статус
Not open for further replies.

Горе