Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен договор!

blackout8

Well-Known Member
Вчера някой, гледа ли Гамизов по Карбовски?

След 16 мин. започва:
http://tv7.bg/news/society/9665802.html

Вижте как се залага бъдещето на един народ, докато тук се спори за леви и десни кой по малко крал кой повече дал, се пропуска факта, че врага е винаги един на народа - нарича се държавата!


Добрев дава на прокурор „особените залози“ за ТЕЦ-те Марица Изток 1 и 3

Стефан Гамизов: Станишев и Овчаров заробиха българите с дълг от над 13 млрд.


Заложени са сметките на потребителите за особени залози с ТЕЦ "Марица- Изток" 1 и 3

Ами да ни е честито. Дано почвате разбирате че държавата е проблема, не решението. Никаква регулация, национализация, преръщане от на частни в държавни монополи или каквото се сетите, ще помогне, а обратно ще влоши всичко в страна!

Силата на един дългосрочен договор + покварени корумпирани политици = "Щастлив" народ!
 
Последно редактирано:
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Ето и тук има още инфо по случая http://www.stefangamizov.com/

Всичко в тази политика е навързано като свински черва, но някой още мислят че те ще ни оправят :D
 
От: Заповед за запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

То е запис на заповед...ама как и да е. Идеята е парата да остава тука, па нека да е в мутри или продажни държавници - дреме ми - в крайна сметка се разбра, че кой не гепи не е удобен :lol: Ама да ми изнасят навън парицата на грешниците тупан-бегета не е оферта
 
От: Заповед за запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Не в държавата е проблема, а в хората, които я управляват. Спести си анархо-капиталистическите щуротии.
 
От: Заповед за запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Е добре очаквам некви небесни хора да слезат и управляват, така е направена системата че и най-добрия да си да се поквариш или не е така?!

И аз искам да тегля кредит и да заложа твоята заплата и като поръчител да си ми ти :) Никъв анархо-капитлизъм не говоря, не знам що така го виждаш, но пък още по малко не знам що виждаш дръжавата да помогне, като от 23 години все е срещу нас :)

@Тупане мерси за попрваката, само не знам как го виждаш парите да остават в БГ, като те от нас си го взимат и изнасят :)
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Аз се зачудих, колко бързо ще се извади компромат срещу Гамизов.... Бързо стана :)
Съвсем между другото, защо това е "верен" компромат и с какво е той по-различен от същите за Пръмова? Не се натискам за отговор...
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Аз се зачудих, колко бързо ще се извади компромат срещу Гамизов.... Бързо стана :)
Съвсем между другото, защо това е "верен" компромат и с какво е той по-различен от същите за Пръмова? Не се натискам за отговор...

Че ти видя ли публикацията, която съм дал от коя дата е ? :clap:
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Блеки анархията ти идва малко в повече - Сещам се за две държави в които няма държави Сомалия и Палестина - Там нагледно можеш да видиш какво е следствието от липсата на държава едва ли това очакваш да стане в БГ.

В линка който даде Алън се говори за един човек който познавам лично (кума на Гамизов) изключително интелигентен и умен (убеден анархист - ако анархията ти харесва дано да имаш късмет някой път да беседваш с него) та си мисля че едва ли би станал кум на Гамизов ако не е читав ( Гамизов не го познавам лично но никога на мен не ми е бил симпатичен )
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Къде видяхте анарахия?!
Не съм тръгнал да пиша за либерализъм, щото тогава всички отношения се основават на принцип без държавност, на основата на свободните решения, избори и най-вече на доброволно, антинасилствено вземане на решение - при наличието на взаимна изгода за двете страни.
Да не би някой от тук да е доволен как се оплозтоворяват парите, които насилствено са взети от него с данъци?
Да не би някой от тук да няма по-добри идеии за управлението и да няма шанса да ги промени?!
Айде да не влизам толкова дълбоко - само споменавам факта, че при свободни и доброволни избори и решения, всички живеят в пъти по-добре защото има десетки групи които се противпосотавят една на друга, не както сега държавата определя - една група определя всичко на останалите групи!

Както и да е, няма се разбере това което говоря, но и това не целя аз.

На този етап това, което говоря и да искам не може стане в БГ, то и в света няма как се реализира макар че преди е могло, но и това ще е бъдещето рано или късно.

Това, което говоря е че за последни 23 години няма леви няма десни всички са срещу нас, не знам някой да може ме обори в това становище. Проблема е в големината на държавата в струткура и разбира се в хората, неща които нема как се променят, ако ще и Господ да слезе при такава структура.
Това което казвам аз е просто държавата да се върне към основните бизнес-икономически функции - да гарантира частна собственост, условията за свободи избори, защита на собствеността, следване на наказателни действия при каквото и да е посегателство, гарантиране на бизнес условията, не намеси в икономическите дейстивия и съблюдаване за спазване на принципите на пазар, да либерализира и де регулира пазарите и най-вече ДА НЕ СЪЗДАВА МОНОПОЛИ, защото монополите виреят и имат благословията винаги на държавността, в свободен пазар без забрани на вход изход иди си прави монопол.

И затова трябва си има определени нива на преразпределния в икон. дейстия да се каже под 20% преразпределяне от БВП, останалите 80% бизнеса да ги разпределя. Не си мислете, че щом е държава, само тя може....
И сега знам, че ще ви е чудно но има такива държави с такива проценти - и са в пъти по-добре от нас, що ли?

Сега някой ми обясни кое е анархичното?!

Манта, това със сомалия и палестина си е чиста анархия, нищо общо с това което се нарича свободен пазар :)
А и не го очаквах от теб честно това нали си за свобдните бизнес отношения?! Колко било добре в Ук за дребния - то е добро именно щото е либерален принцип и няма такива регулации а.к.а бюрокращина!

Това което ми е чудно на всички си искат статуквото, защо аджеба тази прекалено голяма държава?! А после всички реват от нея?


П.С. Май не разбирате, какво са направили и как са заложили нещата в тези секретни договори и още ли искате това?!?!
 
Последно редактирано:
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Май не разбирате, какво са направили и как са заложили нещата в тези секретни договори...

Ами, много добре разбираме.

Министър А е взел подкуп Б и е подписал договор В. След него - и потоп.

Министър Г или е тъп и некомпетентен, или е също корумпиран си трае и чак след като си подаде оставка вижда договор В. Задължително се прави на възмутен.

Министър Х не прави нищо... и те така...

Никой от споменатите министри не влиза в затвора.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Ами, много добре разбираме.

Министър А е взел подкуп Б и е подписал договор В. След него - и потоп.

Министър Г или е тъп и некомпетентен, или е също корумпиран си трае и чак след като си подаде оставка вижда договор В. Задължително се прави на възмутен.

Министър Х не прави нищо... и те така...

Никой от споменатите министри не влиза в затвора.

Я допълни до край, че да стане истинска картинка.
В подписания договор В, при евентуален проблем на фирма Г или с невъзможност на плащене от страна на НЕК, целия кредит ще бъде за сметка на народ Y. Или иначе казано 100% гарантиран бизнес на фимра Г от една страна Фирмата взима Огоромен кредит, а от друга страна залога на този кредит е сметката на народ Y. Освен това в същия този договор В, фирма Г има гарантирания взимания вали гърми.

А народа си мисли, така ще паднат сметките с протести! Какво ще стане? Народа прави протест, правитеството се осира и сваля цените, но всичко е за сметка на НЕК, в един бъдещ момент НЕК от технически фалит щя обяви и реалния и тогава всички задължения от онзи договор В се прехвърлят на народ Y :)

Като интересното е, че народ Y си мисля държавата са МЕСИИ и те са решението на всеки проблем :)
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Ама аз всички такива договори имам в предвид....

Докато не видя политик (министър, зам. министър, шеф на агенция или общо взето всеки с власт) в затвора за дълго, все това ще си мисля.

И следващите "месии" същото ще направят.

Независима съдебна система май ес...
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

И общо взето да допълня:

Кой е подписал договора?
Бърза процедура - в затвора за 20 години при мангалите да му скъсат аналчето.
Следващия - също.
Ама ощетил си държавата - тоест народа който те е избрал.. 20 години. И следващия. И пак.

Да видим първо кой ще се навие да стане управляващ. И да краде.

Ама това няма да стане никога, нали знаете.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Говорих с един приятел адвокат и той ми каза, че нещата му изглеждат доста съмнително и нелогично. Просто няма как да знаем дали Гамизов казва истината, без да сме юристи и да сме се запознали с въпросните документи. Една информация, дори и истинска, поднесена тенденциозно, може да доведе до погрешни изводи.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

http://www.lawsbg.com/lectures/65-commercial-law-lectures/203-osoben-zalog.html

3. Обекти на заложното право, предмет на залога. Законът употребява термина “заложено имущество”, което е по-широко от “вещи”.

...
3.2. Вземания.

И аз нямам компетенция, има си институции там ще се доказват нещата, щом тази цифра се намира в одитиран доклад и има налични договори, и е одитиран с това, значи няма как да представиш нещата по различен начин от фактическия му вид. Верно тук има спекулации и хипотези, кой с колко се обложил, това не е обкета и не ме интерсува. С голям интерес, ще чакам какво ще се случи.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

С голям интерес, ще чакам какво ще се случи.

Веднага ти казвам. Малко шаш, паника, медийно лайнометство и накрая ... нищо.

"Няма доказателство за извършено престъпление"

Кучетата си лаят, кервана си върви.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Веднага ти казвам. Малко шаш, паника, медийно лайнометство и накрая ... нищо.

"Няма доказателство за извършено престъпление"

Кучетата си лаят, кервана си върви.

И след време се оказваме притежатели на дълг, ще видим тогава какво ще се случи. Все нещо ще стане рано или късно, лошото е че всичко това става задкулисно докато хората се делят на леви и десни!
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Блеки това че си неосъзнат анархист не е проблем - Почети повече по темата може пък и да ти хареса
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Ок манта, твое мнение :) Аз съм про пазарен играч, нали си наясно че ние не сакаме държавните регулации и изисквания :) А свободни и доброволни решения, при които и двете страни са доволни.
Всеки, който мисли че свободната търговия не води до подобряване на жизнения стандарт, значи нещо сериозно си е объркал понятията! Вярвам че чрез конкуренция води до стимулиране на ефективното ползване на прозиводствените фактори, а те от своя страна водят до висока производителност, т.е. повече продукти и по-разнообразни на вид и тип - а това е единственото лечение на социалните проблеми. Ако пак някой реши ми преписва анарагични виждания, то значи всичко от Хенри Форд на татък са такива :)

Вижда се какво прави държавата и как ни го слага всеки ден, а вие още мислите че тя ще ни оправи :) Ваш си избор :) Колкото по-малко се старая да нямам нищо общо с нея и да се защитавам от нея, за вас не знам.
 

Горе