Запор на сметка от ЧСИ

miraco

Member
ЧСИ има ли право да запорира моя сметка към която има детска дебитна карта.

Ситуацията е следна...в ПИБ открих на дъщеря ми детска дебитна карта за деца под 14 г. на която е изписано нейното име, към карта от банката откриха сметка на мое име защото дъщеря ми е под 14г. Използвам картата да изпращам по някога пари на дъщеря ми която живее с бившата ми жена в Испания. По тази сметка и карта превеждам парите за издръжката и когато има нужда от други пари.
В ПИБ имам още две сметки на мое име и те са със запор, за тях нямам претенции, но за сметката към която е вързана детската карта имам претенции.

Осъден съм за наследен дълг към Топлофикация Враца след като майка почина.

Някой сблъсквал ли се е с подобен казус.
 
Логично е да е запорирана. Ти си титуляр.
 
Всичко на което си титуляр се запорира. Вкл. и постфактум откритите сметки ако дълга не е изплатен.
 
Аз съм съгласен че на всичко което съм титуляр може да се запорира.
Но към тази сметка е дебитната карта на дъщеря ми, утре ще говоря с ЧСИ да отблокират само тази сметка, другите да са си блокирани. Имам си Payoner и там няма какво да направят.
 
Пиши за резултата. Ще е полезно.
 
Аз съм съгласен че на всичко което съм титуляр може да се запорира.
Но към тази сметка е дебитната карта на дъщеря ми, утре ще говоря с ЧСИ да отблокират само тази сметка, другите да са си блокирани. Имам си Payoner и там няма какво да направят.

дъщеря ти не фигурира по никакъв начин като сътитуляр на тази сметка поради простата причина, че не може да носи наказателна отговорност. Няма протекция от закона, която да те защитава в този случай, иначе всеки длъжник ще го използва за да заобиколи запорирането.
 
дъщеря ти не фигурира по никакъв начин като сътитуляр на тази сметка поради простата причина, че не може да носи наказателна отговорност. Няма протекция от закона, която да те защитава в този случай, иначе всеки длъжник ще го използва за да заобиколи запорирането.
За съжаление е прав колегата (макар наказателната отговорност да няма общо в случая), въпреки,че дъщеря ти да е ползвател на картата, сметката е твоя от там идва и запора. ЧСИ няма как да знае, какви дебитни карти има към сметката и кой ги ползва, пък и не го вълнува. Не вярвам да свали запора, но пробвай все пак...
ПС: Не е вярно, че не може да се открие сметка на малолетно лице. Просто разпореждането със средства от такава сметка се извършва от законен представител.
 
Аз съм съгласен че на всичко което съм титуляр може да се запорира.
Но към тази сметка е дебитната карта на дъщеря ми, утре ще говоря с ЧСИ да отблокират само тази сметка, другите да са си блокирани. Имам си Payoner и там няма какво да направят.

Няма такова нещо. Дебитната карта върху която е написано името на дъщеря ти е един обикновен маркетингов трик от страна на банките. Не вярвам да постигнеш нещо...
 
Аз съм съгласен че на всичко което съм титуляр може да се запорира.
Но към тази сметка е дебитната карта на дъщеря ми, утре ще говоря с ЧСИ да отблокират само тази сметка, другите да са си блокирани. Имам си Payoner и там няма какво да направят.

Привет,
сам си го написал, както и на всички други сметки, така и на тази си титуляр . За жалост имам опит с ЧСИ-та и съм запознат добре със закона . Не води битка срещу това, няма смисъл, да, може да стигнеш до договорка с ЧСИ за тази конкретна сметка, но не виждам, защо да хабиш тази енергия ... В твоята ситуация е най-добре, а и от гледна точка на закона, да превеждаш директно на бившата ти съпруга, по нейна сметка, така, ако се наложи някой ден , можеш да докажеш, че си превеждал издръжката, защото в момента, не можеш да направиш, това , тъй, като единственото нещо, което можеш да докажеш ,че има суми теглени от "закачена" карта към сметката ти, но , за съд-а няма ли конкретно пояснение за превода от типа "издръжка" няма да ти го признаят . Споменал си, че бившата не е в България, но не пречи да си изкара Българска дебитна, за да не се набутваш за международни преводи, ако тя също има подобен проблем със запори в БГ, кажи, има лек и за това .
 
Настоящия ни омбудсман, навремето такъв законопроект внесе за ЧСИ и в последствие беше приет, че подозирам, че дори не го е чела. Направо си и беше даден готов написан, от ЧСИ-та ..
На мен за едни данъци, ЧСИ -то освен запор на заплата, ми беше наложил и запор и на колата, ( т.е на всичко което притежавам). На 99.9 %, че няма сила която ще го накара да вдигне запора на тази сметка, преди да си оправите задълженията.
Спасението в такива случай - skrill, paypal, криптовалута,
 
Принципно могат и в банката да Ви кажат, освен всичко друго, ако сумите по сметката са несеквестируеми, но в случая не виждам логика да са такива
 

Горе