Започвам да правя оналйн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложения.

От: Започвам да правя оналйн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложения.

Абсолютно съм съгласна с Webstil и бих ги подредила в същата последователност, само да вметна и още нещо -впечатленията ми, и то от големи магазини,са че твърде малко залагат на описанието на дадения продукт.На мнение съм, че качественото описание продава
 
От: Започвам да правя онлайн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложения.

VPS ? Не говорим ли за нов магазин, не виждам смисъл от VPS първите месеци освен, ако не правиш някаква рекламна кампания за хиляди левове....
Имам го отдавна. $6/м с ДДСто - кво му плащаш. При това в BTC :)

За мен дизайнът е важен. Той продава. ...... Също подкрепям и Крумов, че не е нужно да се изсипват хиляди за дизайн. Може с нещо по-скромно, но да изглежда добре....

Идеята ми е, че не искам сайта да е един от многото по калъп правени, но не смятам да влагам хилядИ, още повече пък само за дизайн. По-скоро малко по-нестандартна платена тема. Като гледам почват от двайсетина долара, а от $40 нагоре почват да ми харесват.


Малко се триумя за домейна... Я кажете според вас кой домейн от долните е за предпочитане:

zavedi.me или zavedime.com

Имената са просто примерни
 
Последно редактирано:
От: От: Започвам да правя онлайн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложени

Имам го отдавна. $6/м с ДДСто - кво му плащаш. При това в BTC :)



Идеята ми е, че не искам сайта да е един от многото по калъп правени, но не смятам да влагам хилядИ, още повече пък само за дизайн. По-скоро малко по-нестандартна платена тема. Като гледам почват от двайсетина долара, а от $40 нагоре почват да ми харесват.


Малко се триумя за домейна... Я кажете според вас кой домейн от долните е за предпочитане:

zavedi.me или zavedime.com


Имената са просто примерни
Номер едно.... .com е тотално изчерпан и не виждам причина на се хвърляме само на него, дядо dotcom е приключил вече.
 
От: От: Започвам да правя онлайн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложени

Номер едно.... .com е тотално изчерпан и не виждам причина на се хвърляме само на него, дядо dotcom е приключил вече.

Даде ли ти Ивайло съвет, да си знаеш направи обратното и няма да сбъркаш!
 
От: От: Започвам да правя онлайн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложени

Номер едно.... .com е тотално изчерпан и не виждам причина на се хвърляме само на него, дядо dotcom е приключил вече.

Значи да си затварям бизнеса с домейните.... 97% от домейните са ми СОМ :cry:

На снимката е показано от топ 50 (най-скъпите ) продадени домейна на 16/12/2015 какви са разширенията

extension16.png
 
От: Започвам да правя оналйн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложения.

До тук - VPS Ubuntu 14.04 + MariaDB + php7.0 + nginx 1.9.9 + ОC 2.1.0.1
Направих си малко експерименти за сравнение на opencart върху nginx и apache. Инсталацията на ОС e чиста с демо базата данни, с добавен БГ и включени СЕО URL.
Резултатите са на картинката. Мисля, че от тези тестове все още не могат да се извадят генерални изводи.

Виж файлът 13223

Нещо гнило има обаче с компресията - не компресира .css и .js, но ще се занимавам по-късно с това.

Сега се чудя как да направя следното: Имаме две номенклатури - с продукти и с картинки - примерно:
Продукти:
1. тениска - опция 1 : S, M, L
опция 2 : бяла, червена, зелена
2. шапка - опция 1: бяла, червена, зелена

Картинки за щампа:
1. сърце
2. цвете

Как може ли да се направи картинките да излизат като меню и клиента да може да поръчва различна комбинация между продукт и картинка? Примерни поръчки:
1. Тениска с размер S, бяла, със щампа сърце.
2. Шапка - червена с щампа сърце.
3. Тениска L, зелена с щампа цвете

Ще може ли някой да каже какво повече дават платените СЕО разширения от вграденото SEO URL?

Ще се радвам ако някой се отзове.

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Започвам да правя оналйн магазин. Помагайте с критика, коментари и предложения.

Междувременно излезе нова версия на Opencart и докато ъпдейтнат повече разширения ще разгледам prestashop.
 

Горе