Започнаха да спамят с писма за премахване на линкове

happyslacker

New Member
Покрай тази паника и истерия във връзка с негативното SEO, вече започнаха да изпращат спам с цел да премахнете от вашите сайтове линкове към определени сайтове.

Не е ясно кой точно изпраща спама - наистина това ли е собственика на домейна, към който се линква, или е конкурент, който иска да премахне линковете към сайтове на конкуренцията.

Сайтът е с потребителско генерирано съдържание (user generated content) - социална мрежа "BuddyPress" (сайтът вече не работи - обаче някоя програма за намиране на линкове все още пази в базата си от данни информация, че има линкове от този сайт).

From: Support Team
To: ************
Subject: CAUTION: You Are Linking to a Penalized Domain

Hi - How are you?

We'll we recently got some bad news from Google, apparently our website was in violation of their Terms of Service, which meant that they implemented a penalty onto our website. Now it's pretty much impossible for people to find us when using Google, causing our traffic to plummet.

We recently paid an outside consultant to review all of the search engine optimization tactics of our website, or something like that. They told us that there had been a company that was building bad "backlinks" to our website which is why our website had been penalized in Google.

To be honest we don't really know what that means but have been told by our consultant that we need to have most of our backlinks removed so that we can get our traffic from Google again.

Therefore, if you could help us out we'd be extremely grateful. Please remove the links pointed to http://************ . You will find our links on the following pages on your website:

* http://****************/groups/?grpage=2&

Please do let us know if you have any questions and we want to thank you in advance for helping us out. This has been quite an eye opening experience and not one we want to have again, haha.
 
Помня в някакъв блог, който не се поддържа от 2007-ма година бяха сложили $100 такса за премахване. Обявиха, че има стотина клиенти.
 
От: Започнаха да спамят с писма за премахване на линкове

Интересен бизнес модел - правиш сайтове, слагаш линкове и искаш пари за да ги махнеш... Мутренска работа.

Някои пък предлагат да ти изтрият архива с WHOIS данните на домейна, ако си платиш. Разбира се премахват се данните само от съответния сайт, всички други архиватори на WHOIS данни си ги пазят и трябва да се договаряш с всеки поотделно.
 
Re: От: Започнаха да спамят с писма за премахване на линкове

Интересен бизнес модел - правиш сайтове, слагаш линкове и искаш пари за да ги махнеш... Мутренска работа.

Някои пък предлагат да ти изтрият архива с WHOIS данните на домейна, ако си платиш. Разбира се премахват се данните само от съответния сайт, всички други архиватори на WHOIS данни си ги пазят и трябва да се договаряш с всеки поотделно.

С disavow tool-a идеята е обречена, но преди него наистина се плащаше яко.
 
От: Започнаха да спамят с писма за премахване на линкове

И аз съм получавал мейл, но не спам, а ми нормален с искане да махна линк (който дори е nofollow), но се заинатих от гледна точка на това, че не ми дадоха никакво доказателство, че те са собственици на сайта. Пък и варианта да се занимавам да махам линкове, щото някой така е решил не ми се понрави. Но най-вече си помислих, че някой е решил да пробва да разкара натуралните линкове на конкурента си. :)
 
От: Започнаха да спамят с писма за премахване на линкове

И аз съм получавал мейл, но не спам, а ми нормален с искане да махна линк (който дори е nofollow), но се заинатих от гледна точка на това, че не ми дадоха никакво доказателство, че те са собственици на сайта. Пък и варианта да се занимавам да махам линкове, щото някой така е решил не ми се понрави. Но най-вече си помислих, че някой е решил да пробва да разкара натуралните линкове на конкурента си. :)

Мен и по телефона са ми дрънкали.
 
От: Започнаха да спамят с писма за премахване на линкове

Да ама не се знае какво ще направи вебмастера, на който не искате да махате линковете. Ако е тръгнал да се лекува от пингвин примерно и не може да се оправи по нормален начин ще ви го тури по много гаден начин. Слага ви сайтовете в дисалоу тула на гугъл и вече сте потенциални пътници. То не е казано, че 100% ще навреди на сайта, но все пак не бих се чувствал добре ако някой мой сайт е в листингите на Гошо с линк ферми или търговци на линкове или там каквото си реши.
 
От: Започнаха да спамят с писма за премахване на линкове

Не би трябвало това да е фактор, защото може умишлено да ти се вреди.

Сега ли научаваш, че съществува "негативно SEO"?
 

Горе