Започна ли голямото сваляне на пиратски сайтове? Filmisub, kinofen, filmi7 са down.

Не, в комуникацията с теб ползвам една стотна. Иначе ми е трудно. Човек, вземи мерки най накрая, хората се плашат вече.
Една стотна от 0 е нула
 
Аз не можах да намеря death in paradise с бг аудио или субтитри. Нямах много време, но от Замунда вече щях да съм го намерил или от безплатните сайтове. Не знам тия платените кво предлагат, ама трябва да го търся цял ден
 
По 6000 долара изкарвали хората на месец:
 
Проверката започнала след сигнал от Нова телевизия и Би Ти Ви.
Да посегнат и на турските сериали на бедния българин... леля Пенка комшийката, смарт телефон се научи да ползва само и само сериали да гледа онлайн. :)Толкова са зле тези телевизии, че и сериалите спряха да им гледат
 
Телевизиите са предприели възможно най-глупавия възможен подход към проблема. Щом има търсене на подобна пиратска услуга, значи не предлагат на зрителите си това, от което имат нужда. Трябваше да направят собствена версия на tvseriali.bg и по естествен начин да им вземат целия трафик. Да разгледат сайта и да откраднат добрите идеи, които го правят популярен. Щом хората са ходели в тоя сайт, значи предлаганата услуга от телевизиите е много по-лоша. Пиратство винаги ще има, докато предлаганата от носителите на права услуга не стане по-добра от тази на пиратите. Музикалната индустрия успя да се справи и почти никой вече не тегли музика.
 
При музиката има услуги като Spotify, където се плаща, но може да се ползват и безплатно с реклами. С американско IP може да се гледа на tubi.tv, където има огромна селекция от безплатни филми и телевизионни предавания. Има и други подобни услуги, много добри, които до голяма степен правят пиратството излишно. При нас официалните сайтове за телевизионни услуги са изостанали с 10+ години от реалността.
 
При музиката има услуги като Spotify, където се плаща, но може да се ползват и безплатно с реклами. С американско IP може да се гледа на tubi.tv, където има огромна селекция от безплатни филми и телевизионни предавания. Има и други подобни услуги, много добри, които до голяма степен правят пиратството излишно. При нас официалните сайтове за телевизионни услуги са изостанали с 10+ години от реалността.
защото не дават без пари ли?
 
sonarr, radarr, jacket и plex. Няма да ви трябват повече сайтове като Zamunda.

Ако на някой му е интересно мога да споделя docker-compose файл за целия стак. Аз съм си закачил Jacket за няколко скрити премиум тракера и почти всички български.

Има и доста примери в Github. https://github.com/AdrienPoupa/docker-compose-nas

Вече 4-5г. използвам такава комбинация за медия сървър, който хоствам в един от акаунтите си в Hetzner и не бих се върнал назад за нищо на света. За 4к и нагоре трябва по-бърз Интернет де. :)

П.С. - за DNS spoof можете да използвате Unlocator DNS. Работи и за Apple TV.
 
защото не дават без пари ли?
Това е една от причините. Другата например сравни това съдържание напълно безплатно с платеното на voyo

Freeview Play

The nation’s most popular TV platform offers an impressive 60,000+ hours of TV and over 1,500 boxsets, across your favourite on demand players. All for free.

..... не могат да им стъпят на канала с ТВ шоута дори
 
защото не дават без пари ли?
Защото искат пари за нещо, което вече са въртели за без пари в ефира 15 000 пъти, с изключение на собствените им сериали, които ги въртят премиерно в нета, но пак е все тая, защото така или иначе скоро след това излизат безплатно по ТВ.

Неслучайно съм дал за пример за tubi.tv. Това на практика е сайт, работещ на принципа на затворения tvseriali.bg, само че всичко е с уредени права. При наличието на платформа като tubi.tv в САЩ никой не би тръгнал да прави пиратски версии. Просто няма абсолютно никакъв смисъл. Затова имат само полулегални стрийминг сайтове за екзотични продукции, като тези от Азия, които няма къде другаде да се гледат. Предполагам, че при нас не е възможно да се направи нещо по модела на tubi.tv, защото големите телевизии не предоставят правата за собствената си продукция на никого и при никакви условия, а си я държат достъпна само на собствените архаични платформи. Затова ще има пиратски сайтове, защото алтернативите са лайняни и докато не се предложи нещо по-добро от това, което предлагат пиратите, проблемът ще остане.
 
Яко са излъгали, тоя сайт абсурд да изнарва по 6к долара. Има доста слаб трафик. Замунда примерно може и да прави по 6к, и пак не е сигурно.
 
Леле, колко съм далеч от тези неща. Какви схеми е имало. Аз съм прост човек с HBO, Netflix, на кино и до тук. :)

Не са натиснали рекламния модел в България. Затова.

Когато започнеш да виждаш по 200 реклами на филм ще видим дали няма да потърсиш алтернативи. :)
 
Някой с желание да си share-нем Плексовете? Моят е малък (200 филма и няколко сериала само), но пък където е било възможно, съдържанието е 4К HEVC и почти всичко е с подбрани БГ субтитри.
 
Не са натиснали рекламния модел в България. Затова.

Когато започнеш да виждаш по 200 реклами на филм ще видим дали няма да потърсиш алтернативи. :)
Май да. Ама аз съм много опериран от това да гледам филми. Забивам се пред компа и си гледам някакви неща в тубата. Често музика, интервюта на стари рок звезди, да ти кажа, че последно гледах като филм / сериал....май беше сериала ония с шапките - Пинкиблайндерс, ама не ми хареса. И сега си гледам повторенията на Игра на тронове. Опитах да загледам новия Вещер (излезе наскоро по netflix), ама голяма боза.
 
 

Горе