Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

manqga

Member
Изтеглих една програма от този сайт:
rafaysoft.blogspot.com/2013/02/free-download-leawo-total-media.html

от квадрата DOWNLOAD
искочи ми това и в бързината го инсалирах
/adlock.in/g/

и сега когато отворя някой браузер ми изкача това :
fakkk.jpg

Отидах после в контрол панела изтрих последното изтеглено нещо с име optimizerPro но въпреки това пак като отворя браузера ми се показва тази тъпня...
Помагайте...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Файла който инсалирах даже още ми стои на компа...
 
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Много грозно нещо е т'ва. Опитай стандартния вариант. Restart > Run windows under Safe Mode with Networking > ако не се показва > Start > Run > msconfig > махаш от Services или Startup (по-скоро от Startup) нещата, които са със статус Stopped.
Естествено внимавай да не си махнеш някой драйвер, или нещо подобно. Но вярвам, че ще разбереш кои неща ползваш и кое точно е гадината.
 
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Нищо не видях за махане, под manufacturer на почти всички пише Microsoft Corporation
само на 2 пише Unkown
1то е Intel(R) ME service
2рото e HWDdeviceservice64
няма да са те ....
Май надушвам преинстал...:(
 
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Чак пък преинстал.
Я отвори и виж инсталнатите добавки на браузъра.
Гаранция, че е там. И скоро се мъчих така да "оправя" един приятел и след
деинсталване пак излизаше гадорията. Намерих я в добавките на браузъра след това.
Отделно като пуснеш браузъра виж кои процеси работят в момента на компа.
Ще ти подскаже дали идва в момента от браузъра или от още нещо на компа.
 
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Да прав беше,имаш 2 лайна в хрома,махнах ги и се оправи не се показват вече.После влязах и в еxplolera и там ги има но не ми дава да ги махна..... disable не ми е активно но както и да е аз и без това не ползвам explolera.
Мерси много
 
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Подобни простотии има навсякъде, просто трябва да сме по-предпазливи. Софтуер от "неизвестни" безплатни блогове в никакъв случай не се теглят. Винаги след даунлоад сканиране с няколко софта, антивирусна, за малуеър или подобни. Аз го правя с три всеки път
 
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Да прав беше,имаш 2 лайна в хрома,махнах ги и се оправи не се показват вече.После влязах и в еxplolera и там ги има но не ми дава да ги махна..... disable не ми е активно но както и да е аз и без това не ползвам explolera.
Мерси много

За по лесно и по сигурно.
Деинсталирай експлорера и повече хич не го слагай :)
Иначе след деинсталацията - чистиш всичко около него и каквото е оставил.
Чистиш регистри, остатъци разни, папки, файлове и тн. Рестарт
Дърпаш си инсталатора на последната версия от сайта на майкрософт и го инсталираш.
 
От: Заразих се с злонамерен софтуер ПОМАГАЙТЕ!

Аз като чуя, че някой сваля някакъв кракнат или фри софуер със съмнителен произход, направо се сещам какво идва в последствие. Не се отнася за всичките, но го има момента да се налази подобна гадост. В повечето случай (от това, което съм имал в практиката) с такъв тип софтуер сваляш някой ad плъгин или троянец. В интерес на истината не знам защо хората си го причиняват. Знам, че е готино да намажеш някой фри софтуер или програма, но все пак няма да е зле да се види и какво друго сваляш с него. Преди време имаше подобна гадост в Dirty Little Helper програмката. Ако някой не е наясно, това са читове за игри. :) ТА даже и там бяха набутали някакви гадости, от които антивирусната подскачаше всеки път щом се стартираше. ;)

В такъв случай се изчистват с антивирусна програма. Намира си го, защото много преди това е свалено от друг и реално е в базата данни - листа на програмата. ;) А реално като си го инсталвал не е ли било проблемно, точно поради факта, че антивирусната е дала сигнал за нещо съмнително в него?
 

Горе