Зареждане със стока на онлайн магазин

Potrebitelya

New Member
Здравейте,
Имам доста обяви в интернет. Засега ми е само лично доходоносно хоби, но за да ми тече трудов стаж и за да е всичко изрядно, мисля да регистрирам малка фирма за интернет търговия. Ще се продават разни джаджи (масички за лаптоп, usb звукови карти, портфеили, кучегони и други). Въпросът е, че част от артикулите не знам откъде се зареждат? Например някои от основните артикули ще са usb dvb-t tv тунери за цифрова ефирна телевизия, Micro SD карти памет... Става въпрос за количества от порядъка на 20-50 броя от даден артикул. Ако някой може да ме насочи конкретно, стига да е по правилата на форума, ще дам и лични координати, ако трябва.
В Ebay.co.uk се ровя почти всеки ден и с доставката до България не ми се връзва сметката. Някои купуват от места като Илиянци, но и там не намирам подобни артикули, като описаните, на достатъчно ниска цена. От Китай до Англия и после до България внасяхме само веднъж части за компютър, закупени през Ebay.co.uk за 213 паунда реална цена и митото в Англия, митница Norsk E-Cage беше 179 паунда! При това за стока с тегло под 2 килограма и в неголям кашон. Така че и от Китай не виждам как ще се получи. От София съм. Питах разни интернет търговци откъде зареждат usb тунерите за телевизия, ама не казват.
В краен случай съм готов да ида на консултация при специалист, който е навътре, ама не знам при кого точно.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Ами май си закупил стока от alibaba през eBay... :)
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Защо въобще трябва да минаваш през англия??
Повечето неща в aliexpress са с безплатна доставка, но отнема над месец.
Може и с dhl като трябва да се договориш с продавача за цена за доставка /не гледай цената която те пишат в обявите, много по-висока е от реалната/ ...
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Всъщност тук проблемът не е зареждането на стоката, а намирането на коректни, легитимни и евтини suppliers/wholesalers. Мини през следната тема, има оставени и връзки.

А за от CN – тук и тук (но е само за сериозни хора, не и time wasters).
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Начина е шано от алибабато дийлекстриим и ко.

Като ще си пак в сивия сектор, защото дори да платиш всичкото нужно мито (а то на електрониката или го няма или е 2-3%) и ДДС (което са те ударили теб) пак няма да имаш нещата по ЗЗП (описания и етикети на БГ) и сертификати за качество (CE най-вече, другите там за оловото и т.н. ги пишат по опаковките и тях ги има почти винаги).

Но това ти е начина, ако искаш да вкарваш допълнително боклуци и да продаваш на вече наличното в България. Нишата е много наблъскана, всеки втори продава такива боклуци. По-добре се ориентирай към нещо по-марково (не и ниво лукс, щото ще си ги гледаш ти в къщи) с вече изградени дистрибутори за България от които да ползваш сервиз и гаранция и да предлагаш някакво средно качество на продукта и високо качество на customer service-то, за да се отличаваш.

Китайски ксенони вече и баба ми от оня свят може да свали и да продаде в България.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Начина е шано от алибабато дийлекстриим и ко.

Като ще си пак в сивия сектор, защото дори да платиш всичкото нужно мито (а то на електрониката или го няма или е 2-3%) и ДДС (което са те ударили теб) пак няма да имаш нещата по ЗЗП (описания и етикети на БГ) и сертификати за качество (CE най-вече, другите там за оловото и т.н. ги пишат по опаковките и тях ги има почти винаги).

Но това ти е начина, ако искаш да вкарваш допълнително боклуци и да продаваш на вече наличното в България. Нишата е много наблъскана, всеки втори продава такива боклуци. По-добре се ориентирай към нещо по-марково (не и ниво лукс, щото ще си ги гледаш ти в къщи) с вече изградени дистрибутори за България от които да ползваш сервиз и гаранция и да предлагаш някакво средно качество на продукта и високо качество на customer service-то, за да се отличаваш.

Китайски ксенони вече и баба ми от оня свят може да свали и да продаде в България.

И аз мисля, че няма голям смисъл, е може и да има за определени стоки, незнам. Но един приятели се бяха опитали да предпродават така, обаче нищо не продадоха.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Прочетох внимателно отговорите до тук. В AliExpress и Alibaba намирам китайски продавачи. За количества 50 броя и като се плати и мито и доставка, по първоначални сметки е даже по-скъпо от Ebay.co.uk или от покупка от България на едро. Все пак, ако някой знае вносител или дистрибутор в България, към който да се обърна да пише?
Прегледах на Шерифа линка "коректни, легитимни и евтини suppliers/wholesalers" Може ли конкретно поне един двама такива? За Vali.bg. ще питам за условията, но те са само компютърни компоненти.
През Англия се наложи да внесем веднъж от Ebay, защото ползвахме българска фирма за доставката и беше твърде голям риск аз да правя транзакция на китаеца и да се чудя после ще дойде ли въобще до митницата в България и да се занимавам да освобождавам пратката.
Прав си че ме удариха в ДДС-то и то много за онази пратка. Просто питам за някоя утъпкана пътека, по която да заредя стока. Без да влизам в сивият сектор. Все пак и други зареждат, пък си имат етикети на български и са изяснили нещата за пред КЗП, ЗЗП или греша?
"Начина е шано от алибабато дийлекстриим и ко."-би ли написал по-конкретно?
Поздрави на всички!
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Прочетох внимателно отговорите до тук. В AliExpress и Alibaba намирам китайски продавачи. За количества 50 броя и като се плати и мито и доставка, по първоначални сметки е даже по-скъпо от Ebay.co.uk или от покупка от България на едро. Все пак, ако някой знае вносител или дистрибутор в България, към който да се обърна да пише?
Прегледах на Шерифа линка "коректни, легитимни и евтини suppliers/wholesalers" Може ли конкретно поне един двама такива? За Vali.bg. ще питам за условията, но те са само компютърни компоненти.
През Англия се наложи да внесем веднъж от Ebay, защото ползвахме българска фирма за доставката и беше твърде голям риск аз да правя транзакция на китаеца и да се чудя после ще дойде ли въобще до митницата в България и да се занимавам да освобождавам пратката.
Прав си че ме удариха в ДДС-то и то много за онази пратка. Просто питам за някоя утъпкана пътека, по която да заредя стока. Без да влизам в сивият сектор. Все пак и други зареждат, пък си имат етикети на български и са изяснили нещата за пред КЗП, ЗЗП или греша?
"Начина е шано от алибабато дийлекстриим и ко."-би ли написал по-конкретно?
Поздрави на всички!
Освен, ако не са го променили, сте гледали нещо грешно. Доставките са безплатни дори за единични бройки, но ще чакате около месец.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Шано - това, което се опитваш да правиш - да внасяш от китайските хипермаркети боклуци и да ги продаваш през 200% тук. Като в такъв вариант не отговаряш на половината изисквания за документи, нямаш гаранция, трябва да заменяш ако нещо се прецака и т.н. тъпи работи.

Добре си се ориентирал - свържи се с Вали, Мост и т.н. вносители. Имай предвид, че при ПЦ компонентите надценката, която ще ти дадат е около и под 10%. Но по-добре така, отколкото да дозаливаме пазара с китайски боклучета дето я работят, я не...
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Той принципно май не е уточнил на кой пазара ще продава, тъй като BG e abused & saturated. Може би се е насочил към UK, ако е така, може да се обмислят вариантите за директна покупка от там, доставка в тамошен UK warehouse, list-ване на артикулите в eB или направата на собствен сайт, и чакане, докато се продадат. След продажбата, пращане от warehouse-а до адресът на клиента. Съответно никаква стока няма да идва до BG. Макар, че пак си е долу-горе „шано“, тъй като това тея warehouses са предвидени принципно за собствени артикули/inventory и след тоновете fees (warehousing, S&H, transaction, etc.) я има нещо печалба, я не. Пак ще си е трудно, не и невъзможно.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Като стана въпрос за компютърни части, то аз и сега продавам такива, само че повечето са втора ръка. Искам да питам като регистрирам фирма ЕООД и продам нещо втора ръка важи ли това за 7 или 14-15 дена го направиха вече право на купувача да върне?
В България ще продавам, по нататък само в английския Ebay. За warehouse не ми стига компетентност на този етап. Иначе wholesale и joblot (повече бройки или продажба на едро) намирам по Ebay и съм купувал.
За тези сайтове AliExpress и Alibaba, как така безплатна доставка чак до България, камо ли за единични бройки?
Приемам идеи и друго да зареждам, включително и малък drop shipping. Това в отговор на the.rampage.rado. Тези артикули ( usb tv tuner, usb sound card, писалки за избелване на зъби) поне вървят. Питай продавачите, ако не вярваш. То и на мен не ми е детска мечта с това да се занимавам, ама...
 
Последно редактирано:
От: От: Зареждане със стока на онлайн магазин

За тези сайтове AliExpress и Alibaba, как така безплатна доставка чак до България, камо ли за единични бройки?

Ами така, предполагам, че изчакват да се насъберат достатъчно поръчки от региона за да ти ги дотътрят. И учудващото е, че в крайна сметка ти ги доставят цели :) , дори лесно чупливи стоки. Само че се чака около месец, както казах.
Казах за моите приятели, които не вложиха повече от 300 лв, за няколко стоки, но не им провървя.
Но можеш, примерно да си поръчаш джобно ножче за 1.50$ с безплатна доставка.
Но все пак сега не знам как е, така беше преди, около половин година.

Човек, има хора, ще ти дам пример, макар аз да не търгувам.
Дъвки, закупени чрез сайтове като алибаба, са толкова евтини, че след посредничеството на алибаба, след посредничеството на фирмата закупила ги в бг, след посредничеството на регионалният доставчик, и накрая след като стокато стига до магазина, една дъвка се продава за 5 стотинки.
Ти не търгуваш с дъвки, а с айти техника, но принципа не може да е различен.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

До сега си продавал, ама защо си мислиш че като вкараш нови и неща ще ги продадеш?!
Първо вземи си пусни малко обяви да видиш дали ще има интерес, ако има тогава действай с фирми и набутки.
Как пък всеки иска да стане търговец?! Защо един не реши да внесе части и да сглоби нещо например?! От толкова търговци- купувачи не останаха!
И правят първо магазина а после търсят стоката? А бе хора- нямате ли стока нищо друго не предприемайте!
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Пробвай първо с Дропшипинг на нишата която си избрал... почти всеки търговец предлага Дропшипинг.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Тегава работа е търговията да знаеш, вече всеки втори има интернет магазин, трябва да набуташ много пари за да дръпнеш иначе си оставаш в трета глуха.
Много хора си мислят отварям магазина и почвам да продавам, да, ама не, като го отвориш трябва да почнеш да го буташ напред за да имаш някакви продажби, всичко това ще ти струва много пари или много четене и време.
Доставчици много, но някой изискват минималемн месечен оборот, примерно Поликомп искаха преди поне 500лв на месец сега не знам как е, Мост през ниска отстъпка, Вали, Компщтър 2000 киатйско на кило, с Технополис също може да се договориш там същото макс 8-10%, Техномаркет бегай далече макс 5%, при повече късмет 10-12% с яко мъки и чакане за репликации и подобни тъпотии, ако се разровиш ще намериш фирмите са доста.
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Ако става въпрос за малки количества потърси за доставчик от Илиянци, хем ще ти идва бързо стоката, хем цените ще са почти същите като да го купиш от AliExpress при добра договорка :)
 
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Чудя ти се, защо толкова държиш да продаваш китайска електроника с неизвестен произход и "без етикет". Видях, че смяташ да се насочиш и към чичко Бей. Пробвай, щом искаш, според мен и там глупаците са на привършване.
Най-малкото отиди да прегледаш българският продавалник и виж колко много такива китайски електронни повредени боклуци се предлагат. Ако искаш да си по изчерпателен, прегледай и други подобни европейски сайтове.
п.с. То и други ти намекнаха, сектора е толкова пренаселен, че ако не си голям реселър, няма какво толкова да изкараш. Освен ако много бързо и ударно не набараш някоя иновативна за бг пазара стока, която да шитнеш бързо.
 
Последно редактирано:
От: Зареждане със стока на онлайн магазин

Чудиш ми се? Предложи ти поне нещо тогава и конкретно място за зареждане. Че и иновативно...
Не е вярно че от Alibaba е безплатна доставката до България. Свързах се с един-двама и за 50 тунера примерно беше 95 долара до Бг.
Знам че темата е деликатна, но видях една жена преди мен беше отворила тема тук за зареждане с дрехи и нея добре я бяха упътили.
Аз пък питам конкретно за разни мicrо sd карти памет, масички за лаптоп, универсални зарядни, портфейли, протектори за gsm и други такива.
Обиколих из Илиянци и видях че болшинството от интернет търговците на такава стока, каквато изброих не зареждат от там.
Ако ме насочите към Бг. склад или конкретен сайт ще съм благодарен.
 
Последно редактирано:

Горе