Заслужава ли си професионален фотоапарат за снимане на стоки?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Продавам примерно обувки в фейсбук инстаграм и сайта си.. обувките си имат 1-2 различни снимки направени , но до там.. клиентите искат повече и по различни снимки.. и като се замислям снимките продават стоките така че.. въпроса ми е заслужава ли си да се дадат 2-3 бона за професионален фотоапарат? Никон? Канон? вие притежавате ли такъв за вашия магазин?

чудя се за черния петък дали да не си взема нещо към 2500 лв.. нещо което ще направи яки снимки , така че да мога да продавам повече.. и може би някакво малко студио в офиса?...

ако ползвате какъв фотоапарат ползвате и доволни ли сте? може и някакви примерни снимки да покажете:0
 
2-3 бона ми се виждат много ако целта е само тази. Предполагам става въпрос за линка от подписа ти, снимките ми се виждат добре. Поне последните, защото има и такива които си личи че са правени с телефон. Винаги е по-добре да снимаш с фотоапарат, особено като това ти е работата. Но има фотоапарати и за под 1000 лв дето ще свършат същата работа като по-скъпите.

По-скъпите фотоапарати сами по себе си не правят непременно по-хубави снимки, но имат удобства позволяващи правенето на по-хубави (в смисъл фокусирани) снимки при различни условия - спорт, нощно време, по-трудни условия. Ти снимаш неподвижни обувки в контролирана среда. Важни са ти композицията и осветлението. За разлика от телефоните, фотоапаратите поне имат читави обективи и по-лесно правиш ефекти като замъгляване на фона. Също като снимаш RAW можеш малко да пипнеш цветове и такива неща, детайлно изкусуряване. Това и по-стари фотоапарати го могат. Но дори и най-яката снимка да направиш, като я качиш у фейса и се разваля... само ти знаеш колко по-сочна изглежда всяка снимка на компа в сравнение с компресираните версии на фейса.
 
Определено ако нямаш собствен сайт, а разчиташ на фейса, то не търси качество на снимките.

Иначе ако ще ръсиш толкова много пари, то защо не проучиш въпроса с придобиване на huawei mate 40? Казват, че имал много добра камера според някакви стандарти там, а и разработчикът на оптиката на самата камера е била фирма с традиции и огромен опит. Естествено няма да е с качеството на професионален фотоапарат, но може да се окаже да е с качество, което е неразличимо от професионалното за почти всички потребители.

По-горе давам само примерна идея. Иначе нямам опит с телефони с камера. Имай предвид това.

За яки снимки на стоки не съм чувал. Както AseasRoa спомена яките снимки с яко качество се правят при яки ситуации при снимане (и с яки последващи обработки)... Но иначе трябва поне малко да си запознат със снимане - примерно да снимаш обектите задължително със статив, като увеличиш на максимум времето за експозиция. Така се заглушава добре шума в снимките.
 
Ами трябва снимките да са като на тези в сайта на найк адидас и амазон примерно.. Разбира се трябва да се експериментира и затова беше идеята ми.. Примерно много различни снимки за клиенте за да има представа от п родукта и в дългосрочен план може да е яка инвестиция щото и сайт и бранд ще се прави винаги може да се снима и понякога може да се потърси модел примерно да се ги сложи обувките.. Незнам сега като се замислих 3 бона са много.. Май трябва да е половина като за начало 1500 лв

Против съм телефон за снимки.. Да може да снима много доббре но не вярвам да има ефекта на качествен фотоапарат
 
Не. Не си заслужава неопитен фотограф да изсипе 3 бона за техника, която не познава. Бих ти препоръчал първо да прочетеш за продуктова фотография, осветление, фонове и др. Сглоби си една палатка за продуктова фотография от подръчни средства и тествай. Аз съм си правил и съм използвал осветление купено от железарията дето се вика.
Дори и да е по-евтин огледално рефлексния апарат, един читав обектив ще свърши добра работа. Може като начало да пробваш с телефона, за да усетиш как се разполага осветление, сенки, отблясъци. Да тестваш фонове - може от подръчни материали.

А няма как да ти станат снимките като на скъпите марки, без да вникнеш по-детайлно във фотографията.

В случая Беджев е прав: Качествена снимка се прави с качествена светлина и качествена оптика.
 
Премерно аз за снимка на една обувка ползвам към 2000лв техника без фотоапарата и обектива.

Само цветната таблица ми е към 100лв. Статива е към 600лв.

Близо 10 години опит в студийна техника и обработка и пак има какво да се желае.
 
Премерно аз за снимка на една обувка ползвам към 2000лв техника без фотоапарата и обектива.

Само цветната таблица ми е към 100лв. Статива е към 600лв.

Близо 10 години опит в студийна техника и обработка и пак има какво да се желае.
Можеш ли набързо да коментираш разликата между различни видове светодиодно осветление и такова, осъществено с лампи с нажежаема жичка.

Освен това за какво ти е цветовата таблица? Колкото и перфектно да калибрираш цветовете, то след това на устройствата на потребителите ще се разместят жестоко. Или пък трябва да правиш различни снимки за различните известни устройства, които под някаква форма се "представят" при заявката за уеб страницата. Дори и тогава една яркост да промениш и цветовете се разместват много...
 
Последно редактирано:
Премерно аз за снимка на една обувка ползвам към 2000лв техника без фотоапарата и обектива.

Само цветната таблица ми е към 100лв. Статива е към 600лв.

Близо 10 години опит в студийна техника и обработка и пак има какво да се желае.
Може ли да покажеш някоя обувка какво се получава
 
Според мен всеки инвестиран лев си заслужава. Направо ми става лошо когато някой ми каже, че ще ми прати снимки от телефона си, за да се качат на сайта. Викам си, този направо може да затваря от сега. Все едно да влезеш в магазин и витрините ти да са прашни и мръзни, а стоката да изглежда с зле изглеждащи опаковки.

Всеки си мисли, че снима и качва. Да ама не. Не случайно има продуктова фотография. И определено хората знаят какво правят. ;) Според мен си заслужава, до момента, в който не сравниш няколко оферти, както и прецениш, разглеждайки работата на всеки, кой е твоя човек.

Имах случай, в който един пич с онлайн магазин дори отиде на курс, купи си техника (говорим не само за апарат, но и за допълнителни обективи, пана) и си направи всеки един продукт с супер снимки. Разбира се, после трябваше и да се понаучи и на фотошоп, но го направи и си ги обработваше сам. Не за да спести, а защото го намираше за най-забавната част от бизнеса - продажба на детски стоки.

Търговец е, можеше да си ги набави от всеки доставчик или производител, но реши, че може да го направи по-добре и така и стана. ;)
 
Продавам примерно обувки в фейсбук инстаграм и сайта си.. обувките си имат 1-2 различни снимки направени , но до там.. клиентите искат повече и по различни снимки.. и като се замислям снимките продават стоките така че.. въпроса ми е заслужава ли си да се дадат 2-3 бона за професионален фотоапарат? Никон? Канон? вие притежавате ли такъв за вашия магазин?

чудя се за черния петък дали да не си взема нещо към 2500 лв.. нещо което ще направи яки снимки , така че да мога да продавам повече.. и може би някакво малко студио в офиса?...

ако ползвате какъв фотоапарат ползвате и доволни ли сте? може и някакви примерни снимки да покажете:0
Компромисен вариант?
Втора ръка скъп апарат + курсове как да го ползваш + светлини + статив.
Най-вероятно 1000 лева ще те оправят.

Кай честно, искаш да си купиш скъпа джаджа, или искаш да снимаш продукти?
 
Компромисен вариант?
Втора ръка скъп апарат + курсове как да го ползваш + светлини + статив.
Най-вероятно 1000 лева ще те оправят.

Кай честно, искаш да си купиш скъпа джаджа, или искаш да снимаш продукти?
Май си търси хоби, което доста мои познати вече практикуват. Кой вече е про, кой още е леко нуби, но им доставя кеф голям. Все пак може да се изкарат пари с това. Хубаво хоби е. ;)
 
Компромисен вариант?
Втора ръка скъп апарат + курсове как да го ползваш + светлини + статив.
Най-вероятно 1000 лева ще те оправят.

Кай честно, искаш да си купиш скъпа джаджа, или искаш да снимаш продукти?
Искам да продавам повече и повече , но за целта мисля че ми трябват супер снимки всякакви за да мога да представя по най-добрия начин пред клиентите.. искам да текат парите... а за целта ми трябват професионално направени снимки :)
да точно за продуктовата фотография гледам и чета тези дни.. има си по принцип готови палатки така че въпроса е да си избера хубав фотоапарат който да прави снимки като тези примерно :)


А като стане дума за фотошоп-а , работих с фотошоп около 3 години и имам някакви умения, а и в интернет е пълно с уроци и идеи кое как може да се представя .. той не може от 1 път да стане работата , но аз го гледам като дългогодишна инвестиция, защото , не продавам само дамски обувки, имам и детски дрехи, а след време мога да се насоча и женско и мъжко да продавам, а мога да излезна и извън БГ така че повече продукти да имам и така :)
 
чудя се за черния петък дали да не си взема нещо към 2500 лв.. нещо което ще направи яки снимки
Яките снимки ги прави фотографът, а не фотоапарата. Професионалист може да направи чудеса с обикновен телефон и подръчни средства. И обратното, аматьор с фотоапарат за 3000 лв. със сигурно ще вади лайняни снимки.
 
Искам да продавам повече и повече , но за целта мисля че ми трябват супер снимки всякакви за да мога да представя по най-добрия начин пред клиентите.. искам да текат парите... а за целта ми трябват професионално направени снимки :)
да точно за продуктовата фотография гледам и чета тези дни.. има си по принцип готови палатки така че въпроса е да си избера хубав фотоапарат който да прави снимки като тези примерно :)


А като стане дума за фотошоп-а , работих с фотошоп около 3 години и имам някакви умения, а и в интернет е пълно с уроци и идеи кое как може да се представя .. той не може от 1 път да стане работата , но аз го гледам като дългогодишна инвестиция, защото , не продавам само дамски обувки, имам и детски дрехи, а след време мога да се насоча и женско и мъжко да продавам, а мога да излезна и извън БГ така че повече продукти да имам и така :)
Хубав апарат втора ръка ще ти свърши работа.
Щом нямаш уменията още, няма смисъл да се изхвърляш за чисто нов.
Щом искаш да инвестираш, инвертирай в уменията да го ползваш.
А за снимките на Адидас, там е играл много photoshop.
Предимно photoshop бих казал даже.
Няма да се очудя ако е снимана бяла обувка и цветове са добавени в последствие с обработка на снимките.
 
А за снимките на Адидас, там е играл много photoshop.
Предимно photoshop бих казал даже.
Няма да се очудя ако е снимана бяла обувка и цветове са добавени в последствие с обработка на снимките.
Колко па Photoshop да е играл или да трябва да играе. Това са просто обувки на безличен бял фон бе хора. За което може би са снимани на зелен фон, щото доста нереалистично изрязани изглеждат на места. И сенките също изглеждат странно. Вече самата обувка си има детайлите като зе зуумне, но това и 10 годишния ми фотоапарат ще го постигне. Телефон по-скоро не, щото те правят толкова обработки върху снимката, че погледната в цял размер е пълна с какви ли не артефакти. Но пак, да правиш турбо професионални снимки за фейсбук... някак на свинче звънче отива тая работа :)
 

Горе