Заслужава ли си online магазин?

Dessislawa

New Member
Здравейте,

не знам дали правилното място за моя въпрос е тук, но ще си разкажа историята тук. Смятам да закупя стока (очила) - те са малко по специфични и са около 20-25 артиукула (модела) общо. Много се замислям дали да правя онлайн магазин или пък да мина само с фейс страница. Ако може да ме ориентирате кое е по-добре и ако се реша за online магазин - какво мислите за предложението на superhosting - където е готово и шаблонизирано?
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Да продаваш само във Фейса е тъпо, изпускаш страшно много. Първо онлайн магазин и после няколко акаунта в социалните мрежи, това е правилния подход. Добър контент, добри снимки, добри описания, социалните мрежи са само капка в морето, освен ако нямаш достатъчно последователи в тях (тогава те може да са движещата сила).
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Добре, но според теб за 25 артикула (сезонно ориентирани) заслужава ли си?
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Задължително нагъзин, от там както @Ivo94 каза - фейс, туитър и може би акаунт в olx. Youtube също може - да правиш ревюта и т.н.

Това е рецептата за България. Ако смяташ да ги шиткаш назапад добави още 2-3 социалки, реклама в адуърдс задълже и ще станат нещата. Трябва ти и хубава доставка на ниска цена.
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Добре, навихте ме. А за superhosting - да го разнищим и да знам накъде да се ориентирам.
 
Здравейте,

не знам дали правилното място за моя въпрос е тук, но ще си разкажа историята тук. Смятам да закупя стока (очила) - те са малко по специфични и са около 20-25 артиукула (модела) общо. Много се замислям дали да правя онлайн магазин или пък да мина само с фейс страница. Ако може да ме ориентирате кое е по-добре и ако се реша за online магазин - какво мислите за предложението на superhosting - където е готово и шаблонизирано?

Мисля, че комбинация олх + ФБ ще е много по-добра от ел.магазин за твоята цел.

Защо:

в олх ще имаш много повече виждания на очилата.
споделяйки твоя олх профил (не обяви) ще имаш още повече виждания.

единствените проблеми при олх: обявите се махат от първа страница бързо. скъпи за промотиране.

разходи:
0 лв за олх


Проблема с олх се решава с продман www.prodman.info
реклама
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Няма да е по-добра, защото като си само в олкс и фацата нямаш самоличност. Ти си поредния лъжец, измамник и др. А като имаш магазин е ясно (на по-образованките), че ползваш тези канали за допълнителни печалби и си сериозен. Вече и това се гледа, малко но се гледа...
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Много глупаво мислене
Сигурен съм, че говориш от името на хилядите измамени благодарение на двата най-големи сайта и тяхната липса на желание да въведат практики за контрол над измамниците и да съдействат с полицията?

Смятам този готовия магазин на superhosting които е средния (пишат го най-продаван) + ФБ страница (най-активна) + olx.


Ъъъъъ... не!

Ако нямаш познанията да си инсталираш една система и след седмица да си готова с продуктите, картинките и т.н. и да си я подкараш сама по-добре задели тези същите пари, които ще дадеш за магазин от тях да ги дадеш на някой колега тук. Има колеги, които работят с ОпънКарт, има такива с Преста, има дори и хора с Магенто дето могат да ти направят магазина.

Ще стане поне 3 пъти по-добре, ще имаш гъвкавост да избираш къде да ти седи сайта, какво да правиш с него, пълен контрол над системата. Все неща, за които просто не си струва да пестиш пари, по-добре нищо да не правиш, ако ще правиш сайт от типа "готово решение"

Дори аз мога да ти помогна, ако говорим за Престашоп.

Едит - пишели го най-продаван.. ахахах :D Кажи честно! Това е маркетингов трик за ъпселинг - изтъкваш някакво имагинерно предимство на продукт, който струва повече, но не добавя почти нищо или прекалено малко като разходи спрямо приходите от него. :D Всеки сайт с абонаменти в нета за различни услуги и т.н. най-им е продаван средния или 3тия от 4 нива на продукта... :D Никога най-евтиния, противно на логиката... :D
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Ами пробвах trail периода (14 дневния) и изглеждаше симпатично . Доколото разбрах не се инсталира платформа и т.н - има template, избираш и си готов. Също така знам, че ticket support системата им е много добра
 
От: Заслужава ли си online магазин?

За суперхостинг ако говориш за "Shopiko - магазин бизнес" ... при цена от 670 лв. годишно мен лично ми иде малко солено и за 25 чифта очила не знам каква трябва да е цената, че да избиеш себестойност, разходи и печалба да остане. Да има някои предимства като модула за фейсбук магазин, мобилна версия, обаче реално цената си е висока за толкова малко продукти. По евтиния вариант е един opencart + превод + една хубава тема и заспива, фейсбук страницата си я знаем как става.
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Като цяло пазарът на очила е наситен според мене, но щом са "малко по-специфични" добре, реши към коя група са насочени (възрастова, интереси, т.н), задължително качествен сайт (конкретно насочен към този вид специфични очила, и домейна ако го подсказва още по добре) със добри (и големи) снимки, направен съобразено със таргет групата (розав ако ще е за жени, т.н) + всички екстри (чат в долния десен ъгъл, фейсбук страница(може би със купени лайкове да изглежда по-легитимно), условия за връщане който не им харесат, и т.н, Възможност за купуване без регистрация също).

Фейсбук + сайт + олх (че и още неща) вървят заедно, не са "или" а "и". В зависимост от това колко са 'специфични' може и статий във сайта който да са интересни на таргет групата (ако са очила за четене сатийки за как да си подобрим зрението, т.н) и да привличат посетители от фб.

В днешно време е много наситен пазара със всичко, във почти всяка ниша се състезаваш със хора който имат повече пари (за уеб дизайн/реклама примерно), време и амбиция от тебе, или правиш нещо на 100% (занимавка си е няма как) или въобще, така да го направиш 'на половина' (само фб страница) не става. Аз лично никога не съм поръчвал нещо само от фб страница(А пазарувам доста) и не познавам никой който го е правил.

Преди това обаче може да се тества дали работи идеята и дали тея по-специфични очила се търсят въобще, правиш добре изглеждаща страница, пускаш реклама в адуърдс и гледаш хората дали поръчват. Може да го направиш даже и преди да купиш стоката, но внимателно и с много нисък бюджет (леко е 'измама', губиш времето на хората).
 
От: От: Заслужава ли си online магазин?

За суперхостинг ако говориш за "Shopiko - магазин бизнес" ... при цена от 670 лв. годишно мен лично ми иде малко солено и за 25 чифта очила не знам каква трябва да е цената, че да избиеш себестойност, разходи и печалба да остане. Да има някои предимства като модула за фейсбук магазин, мобилна версия, обаче реално цената си е висока за толкова малко продукти. По евтиния вариант е един opencart + превод + една хубава тема и заспива, фейсбук страницата си я знаем как става.

Добре - би ли ми казал примерна цена на OpenCart варианта? А за цената да като го погледнеш така е голяма сума за нишата която искам, но ако е сезонен сайт за 6 месеца по 50 лв = 300лв
 
Здравейте,

не знам дали правилното място за моя въпрос е тук, но ще си разкажа историята тук. Смятам да закупя стока (очила) - те са малко по специфични и са около 20-25 артиукула (модела) общо. Много се замислям дали да правя онлайн магазин или пък да мина само с фейс страница. Ако може да ме ориентирате кое е по-добре и ако се реша за online магазин - какво мислите за предложението на superhosting - където е готово и шаблонизирано?

От раз пиша - заслужава си и то много. ;) И то само ако онлайн магазина ти във Facebook е подкрепен с реален онлайн магазин на някоя платформа. Никой не се съмнява в силата на социалната мрежа, но ако искаш сериозно да се занимаваш, по-скоро се тръгва от онлайн магазина и после се минава към Facebook магазин. Обратният ред не е много печеливш и логичен, по мое мнение де. ;)

За система може да използваш това, което ще ти върши най-добре работа. Не се ограничавай с 1-2 неща. Просто виж какви виж какви нужди имаш и съобразно тях избираш платформа, дизайн и функционалности. Успехи. ;)
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Цената на хостинга който избереш, домейн (ако не е включен в хостинг плана) + цената която ще ти обяви някой за да свърши това, което не можеш сама. OpenCart е безплатна платформа, има безплатни шаблони и модули за нея и безплатни преводи на български. Разбира се има и платени шаблони, преводи, модули :)
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Добре, ще чета днес по форума - предполагам има потребители, които извършват това срещу заплащане
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Според мен за малък магазин с първоначално тъпчене на продуктите 30 на брои може да се впишеш в 500 лева, ако си стиснете ръцете и си готина и нямаш някакви извратени желания.

500 лева завинаги, като после се плащаш само домейн (около 20 лева) и хостинг (от 30 до 50 лева) годишно, но за тези разходи дори не се говори като такива - с две продажби си ги избила...
 

Горе