Затвориха ми Paypal акаунта

tuger

Well-Known Member
След едногодишна сага и хиляди еквилибристики накрая ми затвориха акаунта. Тия дни им предоставих всичко, което искаха и все пак тия хомота ме шатнаха.
След 180 съм щял да си получа парите, ама не е там проблемЪ.

Не искали да правят повече бизнес с мен ...

Въпросът ми е - гледам по чуждите форуми тия VCC Verified Premier/Business Paypal Accounts и доколкото разбирам всички данни са изрядни(предполагам всичко е регнато на някакви заблудени пакистанци/индонезийци и занзибарци) за пред Гейпал и за мен остава само да си тегля парите и зареждам акаунта. Прав ли съм ?

Въобще давайте акъл, че ми побеля косата от тия смешници, а пък съм млад още.:oops:

Благодаря предварително.
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

доколкото знам пейпал не затварят акаунти а само лимитират. Какъв е достъпа ти сега до акаунта? Можеш ли да пеистнеш съобщението което са ти пратили от Пейпал?
Защо направо не им се обадиш и да говориш директно?
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

Това ми пратиха :
For the safety and security of the PayPal network, we often review accounts
for potential risks. After reviewing your account, we have decided to close
it because of security issues.

We are making every effort to minimize any disruption to your business.

If your PayPal account balance is zero, and you have no unresolved buyer
complaints or chargebacks, your account will remain limited.
Disbursement optionsOption 1. If you owe refunds to any of your buyers, you
can use the money in your PayPal account to refund them.

To refund your buyers:
1. Log in to your PayPal account.
2. Click "Contact Us" at the bottom of any page.
3. Click "Contact Customer Service."
4. Under "Choose a Topic," select "Sending/Receiving Money."
5. Under "Choose a Subtopic," select "Refund/Cancel a Payment."
6. Click "Continue" and follow the instructions to refund payments.

Option 2. Money in your PayPal account will be held for 180 days. After 180
days, we'll email you information on how to receive your funds.

We regret any inconvenience this may cause.

Акаунта наистина е лимитиран, но се води closed, защото не мога да направя нищо, с което да променя ситуацията.
След като получих тоя email се обадих и те и казаха, че нямало какво да се направи, само да си чакам парите и това е ...
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

явно не съм прочел внимателно..Ти си регистрирал пейпал акаунт с VCC карта с твоите лични данни?
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

А по каква причина се случва всичко това? Висок refund rate, много пари получени наведнъж, проблеми с картите, т.н.?
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

Не, не. Аз си направих акаунта преди година с моя си дебитна карта от ПИБ, верифицирах го. Сега ми го close-ват и искам да разбера дали ще мога да си направя нов акаунт, не на мое име и карта, а с тия VCC Verified Premier/Business Paypal Accounts дето ги продават по форумите.
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

А по каква причина се случва всичко това? Висок refund rate, много пари получени наведнъж, проблеми с картите, т.н.?
Дропшипвах и се оказа, че доставчика няма стоката ... Разплатих се с дисутите, пратих им парите за да си оправя негативния баланс и в чеклиста ми остана само да си идентифицирам личността. ПРатих им сумати документи и не ги харесаха ....
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

Подкрепям Витохол, идеята ти за акаунт от форумите хич не е добра.
Каква конкретна причина ти посочиха за неодобрение на документите? Представи ли им всички необходими?
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

we have decided to close
it because of security issues.
Това е причината. Обадих се и ми казаха същото, не можело да ми кажат друго или да пращам други документи.
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

Тъпо.. прочетох из форумите за проблема, много хора са се 'опарили' по този начин. Явно няма да можеш да си оправиш текущия акаунт.
Проблемът е, че е възможно да ти блокират и следващи акаунти, ако проблемът е в стоките, които продаваш. Помисли за алтернатива на ГейПал - 2 чекоут, сажепей..
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

И моя е Лимитед в момента. Искаха ми извлечение за последните 2 месеца на картата и някаква сметка. Пратих им ги да видим какво ще стане.
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

Аз отдавна не продавам нищо. Просто исках да си оправя акаунта, че един xrumer не мога си поръчам дето се вика.
Явно ще ползвам акаунти на приятели. Проблемът ще е при получаването на пари ...
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

PayPal се ползва за харчене на пари, не за получаване. Ще можеш да си регистрираш нов акаунт с каквито искаш данни (виртуалната карта, която ще си купиш няма да е обвързана с име и адрес - т.е. няма AVS - address verification system). Обаче е доста вероятно в някой момент да ти лимитират новия акаунт и да ти поискат номер на карта след като картата ти е изтекла. И тогава ще трябва да им пращаш сканирани документи. А ако лицето, на което се води акаунта не съществува това ще е проблем. Освен това с такава виртуална карта няма да можеш да теглиш към картова сметка, защото картата е само за верификация, не става за получаване на пари (или ако става парите ще ги получи онзи, който ти е продал картата).

Така че да ползваш PayPal за бизнес е рисковано. По-добре ползвай алтернативни методи за разплащане - напр. OKPAY от известно време има вече поддръжка на дебитни и кредитни карти (там плащанията са окончателни - няма как да се оплачат и да си вземат парите обратно, ако ти не им ги дадеш).
 
От: Затвориха ми Paypal акаунта

И аз така си мисля. Очевидно ще ползвам акаунтите на приятели.
Яд ме е, защото все някога ще се наложи да имам на мое име и ще съм прецакан.
 
можеш да имаш колкот си искаш бизнес акаунти по един на фирма :)

с първата американска фирма е по лесно да си отвориш бизнес пейпал акунт отколкото банкова сметка :)
 
От: От: Затвориха ми Paypal акаунта

PayPal се ползва за харчене на пари, не за получаване. Така че да ползваш PayPal за бизнес е рисковано.

ЗАЩО?

Какъв е проблема?

OKPAY ги има от 1 г. - до колко можеш да им се довериш? Колко трябва да ти е голям бизнеса за да прецениш че OKPAY е по-добро от PayPal? (абстрахирай се от фатка че им правиш реклама за пари)
 
Последно редактирано:
От: Затвориха ми Paypal акаунта

Имам сметка и в PayPal и в OKPAY. До сега не съм имал проблеми с OKPAY (като изключим един чек, който не пристигна, обаче това е по-скоро пощенски проблем, отколкото проблем с доставчика на платежни услуги). Обаче с PayPal съм имал проблеми многократно.

PayPal са доказали във времето, че не може да им се има доверие. Не бих ги ползвал за големи транзакции. OKPAY вече съм ги ползвал за големи транзакции и нямаше проблеми (искат предварително да им се прати по пощата нотариално заверени копия на документи (документ за самоличност и доказателство за адрес), ако ще се тегли над 10 000 евро на месец).

PayPal също плащат, ако им се прави реклама (и някой се върже), обаче не съм ги сложил в подписа си и не бих го направил.

Парите, които бих могъл да спечеля от рекламата на OKPAY не си струват за да си правя труда да ги хваля (защото плащат някакъв процент от комисионните, които събират). Не ги препоръчвам заради парите, които евентуално ще спечеля, а защото смятам, че предоставят добра услуга.
 
Последно редактирано:
От: Затвориха ми Paypal акаунта

Много е добре че ОКPAY те одобряват предварително. Това им е най-големият проблем на PayPal - отваряш си акаунт за 3-5 секунди и точно когато изглежда че всичко е ок и нещата вървят глатко ти го лимитират искайки някакъв документ.

Въпрос за OKPAY - как осчетоводяваш движението през фирмената и сметка в OKPAY ?
 

Горе