Защита на .BG домейн?

Haiku

New Member
Мога ли да защитя .BG домейн, ако фирмата ми е вписана в търговския регистър на кирилица съдържаща буквата "К", а домейна е изписан с латинския вариант където буквата "К" се пише "C" !? Пример: Фирма КоКо ООД, www.CoCo.bg ?! Понеже съм чувал, че май не е възможно. И още един въпрос.. как се котират БГ домейните в българското интернет пространство спрямо .com?!? За съжаление не успях да открия добър .com домейн, понеже вече всичко качествено е заето от скапани търговци на домейни като ГОУДЕДИ и реално можеш да регистрираш само нещо от сорта на aljhfeljkhef.com...
 
От: Защита на .BG домейн?

Не, не можеш да защитиш домейна. Единствения начин е, да ви го вземеш от registrator.bg като те ще ти осигурят основанието. Доколкото знам се прави някакво дружество, което не е точно юридическо лице (Е/ООД). Предполагам ако проучиш може и сам да си го направиш и тогава да си вземеш домейна по стандартния ред.
 
От: Защита на .BG домейн?

Може, но трябва да направиш проучване, какво точно ти правят. Те мисля, че правят някакво сдружение или нещо такова. Питай в registrer.bg, тъй като те са основните.

Принципно при данните на фирмата трябва да пише как се изписва наименованието на латиница.
 
не е нужно да го взимаш през определена фирма трябва да си регистрираш ДЗЗД (дружество по закона за задълженията и договорите сатава за няколко минуити само пред нотариус) с името ЦоЦо (coco) и взимаш домейна за колкото си струва ще ти излезе около 20 лева отгоре или ако не ти се занимава съм чувал регистратор.бг и ICN.bg могат да свършат това вмeсто теб за малко повече отгоре
 

Горе