Защита от токов удар - КАКВА?

От: Защита от токов удар - КАКВА?

Ще си купя SONO (подкрепете българското) - дано са по добри от китайските MGE и прочие които вътре връзките им са оле мале.


Чудя се между WP230-BF или разклонител със защита?

Каква е ползата от "повишен енергиен капацитет (1035J) и филтър за смущения"?

За съжаление нямам място и не ми се кърти (пак) за катоден отводител в таблото.

Не намерих готови за ползване защити в метални кутии.

Може да сложа и един UPS за NAS-a ако намеря абсолютно безшумен (480+ VA) но изглежда такова животно няма - UPS шуми когато му работи вентилатора, а той работи когато работи инвертора. Има UPS си рекламирани като безшумни на които вентилатора по принцип не работи (защото са бекъп и нищо не правят като има входящо напрежение), но дори и те си правят тестове и от време на време бучат (обикновенно нощем когато е тихо, по законите на Мърфи). Тези които не си правят тестове са ненадеждни. Има и такива на които им бучи трафа :/

Някой знае ли за няпулно безшумен UPS? (пищенето на зумера не е проблем), дразни ме вентилатора и трафа.

Няма такова нещо. Всички UPS с изклчение на онлайн, охлаждането се задейства само при активиране на инвертора(при правене на ток) в останалите случаи не работят.

Fortron Аварийно захранване EP 1000 UPS 1000VA Plus- Line- Interact ( 600W)
Powerwalker VI 1200VA UPS Line Interactive аварийно захранванe Powerwalker VI 1200VA UPS Line Interactive аварийно захранванe

Виж тези 2 модела. В къщи съм с Фортрона. Много ме кефи че има онлайн интерфейс, които ти показва в реално време какво става с напрежението. Колко ток влиза, колко излиза, херцове, заряд на, състояние на батерията....


П.С. За това става въпрос - [video=youtube;sj3QkQYxTYA]https://www.youtube.com/watch?v=sj3QkQYxTYA[/video]
 
Последно редактирано:
От: Защита от токов удар - КАКВА?

WP230-BF има 3 пъти по-голям максимален разряден ток спрямо разклонителя. Други разлики не виждам.
Можеш да ги питаш по e-mail или да им се обадиш по телефона.

Това е моят UPS -> APC Back-UPS ES 700, няма вентилатори, безшумен когато има ток :). Не е натоварен кой знае колко, има закачени няколко рутерчета.
 
От: Защита от токов удар - КАКВА?

Ако имате качествено захранване на монитора и компютъра, няма нужда от line-interactive, може и offline/standby.

Защото качественото захранване работи нормално при напрежения между 100 и 240 волта. Няма нужда да се регулира.

Освен това е рядко явление напрежението да падне под 220 волта и да се качи над 230 волта.
 
От: Защита от токов удар - КАКВА?

Няма такова нещо. Всички UPS с изклчение на онлайн, охлаждането се задейства само при активиране на инвертора(при правене на ток) в останалите случаи не работят.

Тества ли си батерията? НА колко време? Как я тества без да пуска инвертора?

Трябва да има USB за да се гаси NAS-a като спре тока.
 
От: Защита от токов удар - КАКВА?

Тества ли си батерията? НА колко време? Как я тества без да пуска инвертора?

Трябва да има USB за да се гаси NAS-a като спре тока.
Интерфеиса които показах по-горе се контролира от USB. Всичко става в реално време.
Ако говориш за self battery test, се пуска ръчно...
Както казах няма шум, аз съм си спрял и зуммера, щото сме с бейби [emoji2]
 

Горе