Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

За такова качество не може да си позволи да плаща почти никоя българска медия. Даже има тенденция качеството на журналистическите продукти да се влошава през последните години. Водещи медии пускат материали, които на се минали нито през редактор, нито през коректор. Почти всяка втора статия е пълна с грешки. Дори заглавията масово имат правописни, печатни и всякакви други пропуски. За съжаление никой в България не може да си позволи да ползва качествени журналистически продукти, което е много жалко. Според мен нещата ще продължат да се влошават и занапред.
За съжаление съм напълно съгласен.... и всички тенденции го потвърждават!
 
От: От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

^^^Да и аз забелязвам едно професионално изкривяване, което пречи на по-лесното асимилиране от "простият" краен клиент и лесно достигане до определената услуга. Нещата се схематизират твърде много, пише се стриктно и точно, от погледа на професионалист. А трябва да е предимно - разбираемо, леко за четене и подвеждащо за достигане на целта - дадената услуга/продукт.
Същата работа забелязвам вече и при оптимизаторите. Пишат си метите стриктно...все едно големият бот им зяпа зад тила :) А би трябвало да се поставят на мястото на потребителите, това което те биха търсили/писали. Потребителя не търси "магазин", а "магазин за ..." и не "хотел", а "почивка в ...." и не "уеб директория", а "каталог" (или за сеотата - "добавяне в...") и не "имоти", а "къща, апартамент, вила...в.." и не "обяви", а "безплатни обяви" :)

Опитвам да избягам от терминологията. Понякога обаче се целя в конкретен контингент - 2-3 -ма души които ще прочетат статията за 1 месец, открили я по конкретни параметри и търсейки точно определен продукт и информация за него. От 4 милиона потребители в БГ и над 200 хиляди извън България е смешно да се подценява този пазар.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Добре говориш какво щяло да стане, ама не разбрах, освен 11 долара за "компетентна" статия за хостинг, други пари от статии, дето са ти в блоговете вземал ли си? Май не? Тогава как ги изчисляваш така, как ги смяташ, пресмяташ, кой какво щял да открие, какъв продукт щял да представиш, параметри чак... DUDE, ще копирам от Fozzy:
http://vbox7.com/play:53a03997

Иначе нищо против тебе нямам, но така ги говориш нещата, като че ли си някакъв професионалист и вече си "НАД" тези дето пишат статии под 20 лева. Хвани и направи печеливши блогове, сайтове, портали, пък тогава обиждай хората, защото това за мен си е пълна обида към хората дето пишат статии, да не говорим че говориш небивалици за бг бизнеса, хич не си наясно как стоят нещата и въобще цялата идея ти лично да ми пресмяташ колко пари си щял да искараш и колко ще искараш ако си оставиш статията за себе си - еми тогава хич не предлагай услуги, дръж си статиите за тебе, печели си огромните пари в БГ... как и да е, продължавай в същия дух и след 6 месеца най-много ще пуснеш тема, че няма кинти из бг сайтовете и хората не купували от аф линковете ти.

Стойнеф... сега се зачетох тук:

http://stoineff.blog.bg/biznes/2011/05/18/podaryk-za-myje.749515
http://www.inter-view.info/2011/05/strigana-ofca-predizborno.html - аа не ;) :lol: Пребройте грешките ;)


http://www.inter-view.info/2011/05/blog-post_6617.html - моля те, недей така, че ако ми напишеш нещо такова за 20 лева :twisted:
Добре, не знам, аз хич не мога да повярвам как някой, който има по 10 грешки в статия, не знае, че след пунктуационни знаци се оставя място, или дори и да знае тези работи, как може да си позволява да прави такива смешни грешки и статии ( нека някой копирайтер да каже какви са? , а на всичкото отгоре да идва и да обяснява как не пишел статии за 10 и едва ли не е някакъв професионалист копирайтер - еми не става, то се вижда. Хич не мога да повярвам как е възможно това, сериозно говоря.
 
Последно редактирано:
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Последната статия, не съм я писал аз. От долу пише, кой е автора, а в другите няма фрапиращи грешки - нито пунктуационни, нито граматически нито смислови. Освен това първата статия, която посочи е вече на първа страница в google.bg по "Подарък за мъже" (ти знаеш как да провериш брой търсения месечно на тази ключова фраза както и конкуренцията в тази ниша) . Ако погледнеш датата ще видиш, че е написана на 18.05 14:33 ч. Още ли ти е смешно?
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Бе ти освен и професионалист писач, си бил и SEO оптимизЯтор бре, евала ;)
Дойде и ни скри шапката, хем на сеотата, хем на копирайтерите :twisted:


Как да избера подходящия подарък за моя любим мъж? Може би просто приятел, или познат, шефа… Ще ви разочаровам, но няма готово решение на въпроса. Все пак ето как да изберем подарък за конкретния повод. Вземете лист и химикал. Напишете името на човека от едната страна на листа, а от другата започнете да описвате: навици, хобита, любими спортове, черти на характера. Това е вашия план за избор на подарък. Определете сума, която можете да отделите и вече можете да избирате
 
Последно редактирано:
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

За граматични и стилови грешки не ми се спори. Не ми се спори и за пълен и кратък член. Не ми се спори и за пунктуация.
Какво да спориш?!? Извинявай, ама те са пълна скръб в тези постове. Не бих обръщал внимание, ако не ставаше въпрос за писане на качествени статии...
Иначе гледната точка е правилна, просто с тези постове, с това качество, когато търся качествена статия, просто няма как да се обърна към теб.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Качеството е рядко срещано явление. Мога да рискувам стотина лева и да си поръчам 5 статии. Ако си навит на строителна тематика. Темите ще ти дам на лс, стига да се навиеш.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Качеството е рядко срещано явление. Мога да рискувам стотина лева и да си поръчам 5 статии. Ако си навит на строителна тематика. Темите ще ти дам на лс, стига да се навиеш.
Чакам още плащане ...
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

не знам колко е по темата, но ме изумяват такива хора, които пишат статии на всякакви тематики. Как им се доверявате? Не виждам как ще пишат компетентни статии, ако нямат задълбочено познание в областта. То си има специфики, кво ли не.
Просто се чудя колко много копирайтъри в този форум са таланти във всякакви области според думите им
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

не знам колко е по темата, но ме изумяват такива хора, които пишат статии на всякакви тематики. Как им се доверявате? Не виждам как ще пишат компетентни статии, ако нямат задълбочено познание в областта. То си има специфики, кво ли не.
Просто се чудя колко много копирайтъри в този форум са таланти във всякакви области според думите им
road_runner е напълно прав, имахме един преподавател, който казваше: "Колеги всичко не можете да запомните, важното е да знаете къде да го намерите"
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

не знам колко е по темата, но ме изумяват такива хора, които пишат статии на всякакви тематики. Как им се доверявате? Не виждам как ще пишат компетентни статии, ако нямат задълбочено познание в областта. То си има специфики, кво ли не.
Просто се чудя колко много копирайтъри в този форум са таланти във всякакви области според думите им

Я вземи слез на земята. В България сме ако летиш над друга.

Пусни една тема в която предлагаш писане на една страница за 100 лв. да видим колко поръчки ще имаш
ако поръчам една такава статия колко време ще си избива парите ?

копирайтърите тук да не би да пишат теми и разработки по ядрена физика ?

ако съм синче на петролен магнат можеше да си позволя някоя такава статия, но сега първо няма смисъл и второ хората нямат пари
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

И на мен ми е много интерсно как може всеки да пише за всичко и то компетентно - ако е компетнно и 20 кинта ще са малко но ....

Моя сайт като е инвестиционен/аналитичен насочен към валутни, капиталовите пазари, просто абсурд някой да ми напише анализ/статия, колкото и да се бие в гърдите всичко може пише :

Искам ми напишат анализ/стаитя за излизане на дълговата криза, ще дам малко жокери : Дългово финансиране, чрез ливърдиж ефект от стана на BRIC или пускане на печатниците на ЕЦБ с цел изкупване на дългови книги(стойността на новите хартийки излиза от старите) от закъсали с нулева лихва и после какъв монетарен ефект ще приложе ЕЦБ за да имат да засилят стоиността на валутата ..... и това на ЕН

Някой който ми напише такава цялостна статия/анализ и 100 лв ще дам щото знам кво трябва се изчете, осмисли и разбере - така че за 5 лв пълен абсурд да получа каквото и да е качествено, дори и за един статия коя компания е по силна от другата и защо . Няма как до сега някой пише за женски болести и после пише за монетарни политики и изходи от дългови кризи - като и понятие си няма от материята

Относно колегата Стойнеф, един фрилансър да пише за даден вестник/списание средно по 30-40 лв взима на статия - но тука повечето от тези статии за няколко кинтиа са заблуда на ботовете така че нормално и толкова да е - за цената от 5 лв ква стойност ще имаш не се знае, но поне ще залуди бота та и затова такива цени
 
Последно редактирано:
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

...........................
 
От: От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

...........................

Дай ми повече подробности за статията на ЛС. Писал съм икономически анализи, но не твърдя, че съм виртуоз по темата. Пък и като гледам изискванията с такава статия можеш да спасиш Европа от идещата нова криза :) От сега ти казвам, че анализа няма да е на експерт икономист, а на гражданин на ЕС, което също е някакъв анализ - макар и непрофесионален.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Не благодаря, не че нещо а просто не си падам по посредствените неща :) а иначе анализите са готови :) дадох просто пример че за нещо стойносттно се иска много ей такъв анализ като този колега http://www.investor.bg/news/article/126097/363.html макар че на някой места издиша я се намери 1 човек от целия форум разбере и го напише я не. Примерите верно са крайни но пак са показателни, няма тесен специалист във всички сфери
 
Последно редактирано:
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Точно поради тази причина се специлизрат в дадена сфера и стават номер 1 големите - никой не може събори първите ако не е толкова специлизирал се, ако не и повече от тяг - има безброй инфо сайтове но 10 са най-големите дето обират 90% от парсата, защо ли :)
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Е не казвай, че съм посредствен. Не съм икономист, но съм сравнително наясно с пазарите, капиталите, инвестиционните инструменти. А статията, която цитираш се съмнявам, че Доц. д-р Красимир Йорданов я е написал за 100 лева, макар, че това му е специалността.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

хехе доц. д-р :D :D :D

Това и ми бе мисълта за 5 лв стойносттно нещо няма а и не може да има от един който е завършил гимназия - масово повечето са такива сега карат още унито.

А иначе сори за посредствеността където казах, но мислъта ми е така аз съм отдел 5 години в практика на пазарите изчел съм десетки книги и някой да ми каже че може да пише всякви статии и то качествени за 5-10 лв е просто смях в залата. Та и затова съм съгласен с теб качеството струва пари :) Но повечето тука искат статити за количествово и заблуда чича Г. качеството го духа
 

Горе