Защо банките свирят по струните на емоциите? Защото така.

Когато взимате (сериозни) финансови решения вие се водите по:


  • Общо гласове
    14

Посланието е веднъж - ние ще се погрижим за документацията ... за да можете вие да се отдадете на ЕМОЦИЯТА ... разчитайте на нас, както разчитате на себе си

Разчитай на себе си ... как да разчиташ на себе си, като си под емоция, но пък си солиден в изборът си ... Както си солиден, така и сме ние, затова ни делегирай рационалната си мозъчна дейност (документитие) на нас, а ти просто изживей емоцията, като и се отдадеш. Банковата индустрия в прав текст говори, колко са емоционални изборите на масата, но уви масата мисли, че избира рационално ...

После що има 1% богати ... :)
 
Хулим политиците, а банките са не по-малко виновни за щастливото ни и изпълнено с емоции състояние. Аз ако бях, такива реклами щяха да са баннати със закон, също както са и рекламите на цигари (@nandibandi :p) А да не говорим пък за ония с малките бързи кредити...
 
Банките не са виновни, че масата не може да мисли и не иска да си котнролира емоцията ... то като човек не може за толкова важни неща да вземе рационално решение, а делегира това на някой друг ... дори и не се допитва до някой, та какъвто и закон да сложиш все тази ...

Щото ако се почне за банките .... то накрая ще трябва бъдат забранени всички реклами :D
 
Ми те рекламите като цяло са безполезни и дразнещи, на мен не биха ми липсвали :) Безполезни са и за рекламиращите, ама те не го осъзнават. Значи, сега ни рекламират кренвирши дето били с вкус като от едно време... ама чакай бе, едно време нямаше реклами, как така сме запомнили нерекламиран продукт?? И бирата ни е ретро, и лютеницата ни е хорце...

Не може да обвиняваме масата. Всеки се ражда наивен и се учи в движение в какво да вярва и в какво не. Ако нямаш никаква финансова култура (защото това естествено не се учи в училище) и видиш да ти рекламират кредит, ти ще си кажеш "Щом го рекламират, щом умни хора са позволили това да се излъчи по телевизията, значи е проверено и не е опасно". Само че реално банките рекламират финансова и емоционална отрова и това мааалко по-умните го знаят. И все пак е допуснато тези реклами да залегнат в учебния материал, защото телевизора е и учебник :)
 
Принципно неволята е факторът на промяната ... ако не знаеш и се опариш ще знаеш за напред. Проблема е именно тук, неволята от много места държава тотално я изземва с регулациите и хора хептен се успиват.
Виж за едните е отвора, а за другите капитал ... точно тук е разликата между грамотните и не.
 
До сега не съм теглил кредит и не смятам сега да започвам.
Ръководя се спрямо възможностите си и знам какво може и не може или пък кога ще може.
Не разбирам хората, които теглят кредит за почивка или кола, с която ще ходят само по кафета. Логически погледнато в някой случай е възможно да се изтегли кредит, но това са само случайте, когато той ще подпомогне инвестиция, от която въвращаемост на инвестираната сума позволява безпроблемно да се върне кредита и то в най-кратки срокове и минимални загуби.

В момента банките са пълни с пари и са свалили лихвите по депозити до почти минимум, но в същото време трябва и да правят пари, а един от начините им е като раздават вече натрупаните пари на бедни и необразовани, като уж ще им спестят време и усилия, а в същото време направо си ги заробват с доживотни кредити.
 

Горе