Защо гугъл не ме индексира?

Добре значи ще го оправя това :) Сега искам да попитам понеже гугъл не обичат линк размяната, да направя ли линковете който съм разменил с други страници да са "no follow" за да гугъл да не ги смята за линкове?
 
НЕ ГО ПРАВИ

така ще ти излезе лошо име и никои няма да иска да сменя с теб. Гугъл няма нищо против линк ексчеиджа когато е с релеитед сайтове и не се прекалява. Ранд Фишкин от сео моз още си носи последствията задто едно време си бил забранил линкс пеиджа от роботс.тхт
 
Само последен въпрос, със увеличаването на линковете към портала ще се повишат ли посещенията от гугъл?
 
Еми ще пораснеш в резултатите, все пак му трупаш линкове. А съвета ми е да трупаш линкове от сходни на твойта тематика сайтове. Така ще ти се повиши входящите линкове от рилейтед сайтове, от където следва че в резултатите ще се преместиш с добри позиции.

Имам един сайт на който му трупам само рилейтед линкове и директории такива. Правя обмяна само с сайтове в мойта ниша, и не след дълго започна да се появява за някой ключови думи/фрази.

Не че и другите линкове не са лоши, но тези които са сходни с тематиката на сайта ти ще са малко по-ценни. :)

Късмет. :wink:
 
Blinky каза:
Еми ще пораснеш в резултатите, все пак му трупаш линкове. А съвета ми е да трупаш линкове от сходни на твойта тематика сайтове. Така ще ти се повиши входящите линкове от рилейтед сайтове, от където следва че в резултатите ще се преместиш с добри позиции.

Имам един сайт на който му трупам само рилейтед линкове и директории такива. Правя обмяна само с сайтове в мойта ниша, и не след дълго започна да се появява за някой ключови думи/фрази.

Не че и другите линкове не са лоши, но тези които са сходни с тематиката на сайта ти ще са малко по-ценни. :)

Късмет. :wink:

Благодаря :D
 
Blinky каза:
Пак заповядай. :) Радвам се че тук може да се помогне, кой с каквото може. :wink:

Да, хубаво е да има такива места в интернет пространството. :)
 
не знам дали му е мястото на моя въпрос в тази тема :roll:
но понеже прочетох тука да казвате, че не било добре да се събмитва сайта в търсачките, ами направо да давате линкове да минава бота през тях
аз понеже съм начинаещ това не го разбрах
значи аз си събмитнах блога в няколко безплатни търсачки
понеже нали е одобрен от adsense
ами как да давам линк да минава бота през него
 
Бота сам си намира линка и минава през него, но не трябва да се субмитва в търсачки, а в директории. Когато си сложиш линк в подписа или някоя директория като мине бот през през поста, в който си писал или през директорията вижда линка ти, "минава" през него и идва в твоя сайт. Много СЕОта твърдят, че колкото по-често бота посещава твоята страница толкова по-нагоре те показва в търсачките.
 
Re: a

vetzkov каза:
значи от моя малък опит мога да ти кажа че е строго непрепоръчително да си събмитваш сайта в гуугле защото често такива сайтове попадат в сандбокса. най - добре е да си го сложиш в подписа на форуми , да го постнеш за някоя статия в някой добър уеб 2.0 портал и бате ти Г сам ще го намери и то доста по бързо. поздрави цветан :wink:
:wink:

Значи прави ми впечетление че точно този твой пост на няколко места в мрежата се дава като пример че не на всичко което се пише по форумите трябва да се вярва. Моето мнение е "СТРОГО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО " е да се събмитва сайта в Гугъл. Казвам го от личен опит. Спестява време и средства. Спомага за много по бързото индексиране.
 
Спомага за много по бързото индексиране.
Aз не съм на това мнение. Не винаги събмита е по-добрият вариат за индексиране, с пускане на линкове към новият сайт - това е мият начин, спестявам времето за съмбит и междувременно трупам бек линкове. А и със сигурност е по-голяма възможноста да се прескочи санмт бокса. :wink:
 

Горе