Защо гугъл не ме индексира?

Stealth

Member
Здравейте!!! Значи историята е такава че имах сайт в фреехостиата и след една година престой си закупих домейн име с хостинг и преместих сайта там но след събмитването на новия сайт в webmaster tools гугъл индексира сайта веднъж и вече от един месец сайта ми не е индексиран някой може ли да ми каже на какво се дължи това нещо? Да не би да съм направил някоя грешна настройка, въпреки че ги прегледах няколко пъти може ли от настройките нещо да съм объркал?

Благодаря!!!
 
a

значи от моя малък опит мога да ти кажа че е строго непрепоръчително да си събмитваш сайта в гуугле защото често такива сайтове попадат в сандбокса. най - добре е да си го сложиш в подписа на форуми , да го постнеш за някоя статия в някой добър уеб 2.0 портал и бате ти Г сам ще го намери и то доста по бързо. поздрави цветан :wink:

П.С. Добре дошъл във вече смея да кажа нашия форум за онлайн маркетинг , онлайн бизнес и всякакви нещица свързани с онлайн търговията

от името на всички ти пожелавам приятен престой и дано този форум ти бъде така полезен както на всички нас :wink:
 
Re: a

vetzkov каза:
значи от моя малък опит мога да ти кажа че е строго непрепоръчително да си събмитваш сайта в гуугле защото често такива сайтове попадат в сандбокса. най - добре е да си го сложиш в подписа на форуми , да го постнеш за някоя статия в някой добър уеб 2.0 портал и бате ти Г сам ще го намери и то доста по бързо. поздрави цветан :wink:

П.С. Добре дошъл във вече смея да кажа нашия форум за онлайн маркетинг , онлайн бизнес и всякакви нещица свързани с онлайн търговията

от името на всички ти пожелавам приятен престой и дано този форум ти бъде така полезен както на всички нас :wink:

Благодаря!!! Аз съм го събмитнал в профила си в гугъл уебмастър за да мога да следя кога гугъл го индексира и да поставя необходимите настройки за него това не вярвам че е някакъв проблем за индексирането му. Сайта има доста линкове защото има около 140 посещения дневно като 40 идват от гугъл а и ботът често се намира на сайта но не го индексира... Когато беше още на фреехостия-та гугъл индексираше сайта през 2,3 дена а сега от 1 месец не е индексиран.
 
Re: a

Stealth каза:
vetzkov каза:
значи от моя малък опит мога да ти кажа че е строго непрепоръчително да си събмитваш сайта в гуугле защото често такива сайтове попадат в сандбокса. най - добре е да си го сложиш в подписа на форуми , да го постнеш за някоя статия в някой добър уеб 2.0 портал и бате ти Г сам ще го намери и то доста по бързо. поздрави цветан :wink:

П.С. Добре дошъл във вече смея да кажа нашия форум за онлайн маркетинг , онлайн бизнес и всякакви нещица свързани с онлайн търговията

от името на всички ти пожелавам приятен престой и дано този форум ти бъде така полезен както на всички нас :wink:

Благодаря!!! Аз съм го събмитнал в профила си в гугъл уебмастър за да мога да следя кога гугъл го индексира и да поставя необходимите настройки за него това не вярвам че е някакъв проблем за индексирането му. Сайта има доста линкове защото има около 140 посещения дневно като 40 идват от гугъл а и ботът често се намира на сайта но не го индексира... Когато беше още на фреехостия-та гугъл индексираше сайта през 2,3 дена а сега от 1 месец не е индексиран.

по принцип съм чел че не е много хубаво когато сменяш домайна , защото се получава нещо като объркване (Г. го смята за дубликат контент) или нещо такова, но както са казали хората ВСИЧКО С ВРЕМЕТО СИ :wink:
 
Здрасти и добре дошъл, май като гледам си си получил отговор на въпроса. :) Аз лично не събмитвам, мисля си че това не е много добър начин да те захапят търсачките, предпочитам натуралният процес. А именно - пускане на линкове и каране на бота да мине през теб чрез тях за да те индексира.
 
coolice каза:
направи ли редирект на събдомеина? към новият домеин ?

Питаш ме линк дали съм поставил към новият доейн така ли? Да поставил съм но се чудя дали да го направя "nofollow" дали ще е по-добре?
 
Аха, благодаря :) Значи да разбирам че при смяната на домейните се е получило някакво объркване при индексите, но след време ще се оправи така ли?
 
Ok благодаря! Гугъл вече индексира страницата :) А може ли да оставя линк на страницата си и да погледнете кода и да ми кажете какво още може да се направи за по-добрата индексация?
 
Добре... сайта вече е в подписа ми :wink: Погледнете кода и ми кажете още какво може да се направи? :)
 
1. Бате тук - <meta name="description" content="" /> - трябва да е описание. Това не мисля че е добро, което маш в момента. Хубаво да е добро описание, смислени изречения с ключови фрази, а не само ключови фрази.

2. alt='' - празни са. Не е лошо и тях да ги понапълниш. :wink: Така бота ще разбира картинката от тези тагове. А и images search engine traffic-а не е за пренебрегване. :)

3. Имаш динамични страници, не е зле, но са малко по-трудни за търсачките от статичните. Не че е минус, но е малка спънка.

Еми това е от мен, надявам се че съм ти помогнал. :) Успехи. :wink:
 
Blinky каза:
1. Бате тук - <meta name="description" content="" /> - трябва да е описание. Това не мисля че е добро, което маш в момента. Хубаво да е добро описание, смислени изречения с ключови фрази, а не само ключови фрази.

Благодаря за съвета но виж админа на web-tourist.net какво ми обясни:

admin каза:
И този description...

<meta name="description" content="При нас ще намерите голямо наличие от софтуер, IT новини, и JAVA и симбиан приложения който можете да свалите напълно БЕЗПЛАТНО." />
Защо пишеш свободен текст там.
Там трябва да има ключовите думи които не си успял да набуташ в
keywords.

Примерно:
<meta name="description" content="телефони, IT новини, JAVA и симбиан приложения БЕЗПЛАТНО......................................................" />
 
Той добре ти го е обяснил. И е прав. При теб са ключови думи, не са изречения смислово свързани. Неговото обяснение е било добро, а именно да си е баш описание, а не ключови думи разделени със запетаи. И да ключовите думи трябва да са и там или тези, които искаш да сложиш <нямал си възможност да сложиш в тага за ключови думи>.

Хубаво е след тайтъла описанието ти да е като малко ревю на сайта и това какво да очаква посетителя. Иначе ще излезеш на добри позиции, но ако текста ти не е хубав, кликанията ти ще са малко.
 

Горе