Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Ти май говориш за спам коментари с линкове. Аз имам предвид, че каквото и да правиш ще е против правилата на Google. За да си по правилата трябва да оставиш другите да ти слагат линкове към сайта, което е възможно, но само в някои ниши. Например ако предлагате безплатен хостинг може някой да го хареса, да линкне към него и т.н. По-горе дадох пример за ниши, които не се линкват от потребители.
 
От: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

СЕО е 'оптимизиране за търсещи машини' на сайтове.

Има разлика нали?

Да, много са размити границите и опират нещата до лична преценка кое откъде е докъде е.

И да - последното, което би ми хрумнало е да кажа, че само на другите трябва да чака някой да му правят натурални линкове, разбира се, че трябва човек да си промотира .... но не може би сайта, ами това, което предлага. Но не ми се разтягат локуми.

Към примера с подриване класирането на сайт чрез кофти линкове искам да дам един друг пример.

Представи си самотна майка, работи като някаква няма значение, намерила си е нещо, иска да си изкара още някой лев онлайн и започва съвсем човешки - някой и пуска един блог и тя там пише, записва се за форуми, фб и тн, където има хора със сходни интереси или потенциални клиенти и започва да си говори с тях... много ще се отплесна, но с една дума сайта и се появява в гугъл след дълго време на комуникация с други хора, изграждане на връзки с други колеги или сродно мислещи и тн и тн...

И като се появи сайта и в гугъл какво става. Някой от сер*щите го скрейпва. После друг, после направо влиза в списък пуснат публично в някой ла*нян форум. И в резултат целия и сайт е ос*ан отвсякъде масово.

И страшното не е това. Страшното е, че сер*щите не си дават сметка че се*ат! Изобщо не се замислят! Затова никой не ни еб*ва тука източния блок, защото тука е голяма концентрацията на такива, за които това е нормално. СЕО спама е само много добър нагледен пример за нещата как са и колко може да се разчита на нас да сме хора. Ако в целия цивилизован свят започнат на всички нива такова безогледно с*ане просто ше сме дотам. Добре, че има големи общества с достатъчно голям процент свястни хора.

Пфф накрая леко се олях, да не го вземеш лично Валдес, ти си пич, вие с Ноке сте ми някак си много симпатични. Просто исках леко да ги мултиплицирам нещата за да се види кое ме дразни мен, а че трябва да си промотира човек нещата е ясно, но да го прави човешки и с мисъл.

Айде спирам, че не ми се пише роман още.
Лелеееееееее, ти да не си внук на Желю Желев, хапващия селяк печени прасенца, на чието лице се чете любов на лицето от оня клипа от 96'та. Ако си му внук, ще трябва да поднеса искрените си извинения :)
 
От: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Лелеееееееее, ти да не си внук на Желю Желев, хапващия селяк печени прасенца, на чието лице се чете любов на лицето от оня клипа от 96'та. Ако си му внук, ще трябва да поднеса искрените си извинения :)

Не, защо, ти на кой си внук?
 
От: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Не, защо, ти на кой си внук?
Ебеш ли мааата на кой съм внука, ти що засегна ли се нещо?
 
  • Like
Реакции: Alf
От: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Ебеш ли мааата на кой съм внука, ти що засегна ли се нещо?

Не, стана ми интересно кой ти е светлия пример на теб :) Ама вече много офтопик стана всичко с нашия диалог, дай да спрем, че и не ми се чатка вече стига за днес.
 
От: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Не, стана ми интересно кой ти е светлия пример на теб :) Ама вече много офтопик стана всичко с нашия диалог, дай да спрем, че и не ми се чатка вече стига за днес.
Яко оофтопик май настана. Блазе ни, че каруцарски потник - файтъри, в крайна сметка не се включиха. Определено това е голям плюс за това общество:)
 
От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Финиш темата, че се извози лайновоза. Блинки (демек фирма василка) да почисти талаша, след помията:)
 
Re: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Финиш темата, че се извози лайновоза. Блинки (демек фирма василка) да почисти талаша, след помията:)

Требе да сложат дрегер и с над определен брой промили да не те пускат във форума.
 
От: Re: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Требе да сложат дрегер и с над определен брой промили да не те пускат във форума.
А защо не и переманентно, дори да ме баннат? Всъщност, това е добра идея. По този начин ще останат във форума изявени личносни като Вас, с фейк оферти (пускаш конкурс за лого и накрая няма пари, всички го лапат) и статии. Вероятно ще се вдигне значително нивото на форума, след чистката:)
 
Re: От: Re: От: Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

А защо не и переманентно, дори да ме баннат? Всъщност, това е добра идея. По този начин ще останат във форума изявени личносни като Вас, с фейк оферти (пускаш конкурс за лого и накрая няма пари, всички го лапат) и статии. Вероятно ще се вдигне значително нивото на форума, след чистката:)

По принцип го казах на ебавка, а това че си станал с гъза нагоре изобщо не е мой проблем или на някой от форума. А ти г-н Ниво какво си развъртял? Знаеш ли, че сумата, която съм дал на хора оттук и която съм получил е може би колкото 5-годишната ти заплата?

Хал хабер си нямаш колко сериозни пичове с дебели портфейли и сериозни проекти се навъртат тук ;)
 

Горе