Защо да плащам за доктор цели 3 години!

leonssss

Well-Known Member
Защо да плащам здравни за доктор цели 3 години без да имам право през това време да ме преглежда.Не говоря да ми даде направление.
Няма смисъл егаси и дърважата!Сега го разбрах!Значи сега почваш да се осигуряваш и 2017 година имам право на преглед.Къде е терминал 2? Има доста безработни ,които от години нямат работа и здравни.Сега започват да се осигуряват и пак го духат под вода да не се вдига прах!
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Какви са тези глупости, колега? Източник?

Имаш право на преглед. Просто трябва да си платиш клиентска такса - 2.90. Ако си пенсионер май 1.90, а ако си дете или студент - безплатно.

Може бе имаш предвид, ако не си си платил осигуровките повече от 3 месеца и са ти спрели правата? За да ти ги възстановят трябва да платиш дължимите, като те гледат последните 3 години. Ако не си платил последните 3 години - това възлиза на около 720 лв. Но си струва. Онзи ден имах един познат, който като теб се жалваше, щото не си е плащал осигуровките и му се наложи операция и му казаха - без осигуровки на частно - 1500 лв., с осигуровки - безплатно. И плати 720 лв. накуп и му направиха безплатно операцията.
 
От: От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Какви са тези глупости, колега? Източник?

Имаш право на преглед. Просто трябва да си платиш клиентска такса - 2.90. Ако си пенсионер май 1.90, а ако си дете или студент - безплатно.

Може бе имаш предвид, ако не си си платил осигуровките повече от 3 месеца и са ти спрели правата? За да ти ги възстановят трябва да платиш дължимите, като те гледат последните 3 години. Ако не си платил последните 3 години - това възлиза на около 720 лв. Но си струва. Онзи ден имах един познат, който като теб се жалваше, щото не си е плащал осигуровките и му се наложи операция и му казаха - без осигуровки на частно - 1500 лв., с осигуровки - безплатно. И плати 720 лв. накуп и му направиха безплатно операцията.

аз си имам осигуровки и не спомнавам за таксите
говоря принципно
не работиш 5 години, започваш работа и на 8мия месец ти се налага да идеш на доктор т.е джипито.Той не те преглежда изобщо безплатно,дори да си платиш таксата дане говорим за направление, дето нямаш право, защото нямаш пълни 3години.На 8мия месец ти се налага да идеш при същия доктор твоя джипи, но на частно,макар здравната каса да му отпуска за пациента дължимите му такси!Да не говорим, че чужденец шеф на фирма работеш от 4 години в България плаща си всичи такси и пак няма право на преглед.Терминал 2 !НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!
 
От: От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

аз си имам осигуровки и не спомнавам за таксите
говоря принципно
не работиш 5 години, започваш работа и на 8мия месец ти се налага да идеш на доктор т.е джипито.Той не те преглежда изобщо безплатно,дори да си платиш таксата дане говорим за направление, дето нямаш право, защото нямаш пълни 3години.На 8мия месец ти се налага да идеш при същия доктор твоя джипи, но на частно,макар здравната каса да му отпуска за пациента дължимите му такси!Да не говорим, че чужденец шеф на фирма работеш от 4 години в България плаща си всичи такси и пак няма право на преглед.Терминал 2 !НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!

А през тези 5 години плащал ли си осигуровки?

https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/selectService:6,2,rep.HealthStatus.home
Чрез този линк можеш да си провериш статуса. Всичко е ОК, ако си с НЕПРЕКЪСНАТИ права...

Но ако не си можеш да видиш кои месеци ти липсват. Ако за последните 3 години имаш повече от 3 месеца, в които не си платил здравни осигуровки, са ти прекъснати правата и за да ги възстановиш трябва да си ги платиш и да подадеш декларация някаква.
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Раразбира се, че няма смисъл да си ги плащаш. По-добре пъхай по 20 кинта в един буркан всеки месец и като ти се наложи си плащай - даже като си платиш може и да те третират като човек.

Всеки вика "Ааа ама един път да ти се наложи нещо сериозно" и не знам си какво... Пълни глупости. Един път да ти се наложи за нещо сериозно и ти казват, че трябва да си платиш или доплатиш, защото това разбираш ли не го покривала касата.

Майка ми е осигурена и колкото пъти й се е наложило да ходи за нещо, или няма легла в болницата, или няма направления, или това лекарство го нямало в списъка, трябвало да се купи и още една камара тарикатлъщини.

Пълнете им джобовете още на онея 200 човека дето си клатят мъдете по цял ден в палатите си и си вярвайте, че има смисъл. Да не говорим, че плащате и пенсиите и лекарствата на масата застаряващо население пенсионери, за които държава няма пари, понеже им е изхарчила фондовете много отдавна.

Аз няма да си плащам моите осигуровки и ще се възползвам докато мога, после терминала на летище София и айде сбогом.

п.с.
И преди време беше задължително да си си платил само няколко месеца назад. Бях се навил да си се изплатя, ама като разбрах, че вече са го направили за 3 години назад и ще има да вземат.
 
От: От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

не работиш 5 години, започваш работа и на 8мия месец ти се налага да идеш на доктор т.е джипито.

А през тези 5 години защо не си плащал здравни осигуровки? Или сега разбираш, че и безработните са длъжни да си плащат здравния рекет към държавата?

А декларация подал ли си за това, че си длъжен да си плащаш здравен рекет като безработен? Знаеш ли колко е глобата за недеклариране на задължението да плащаш здравен рекет като безработен?

Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Гаврят се с безработните - ще ги глобяват с 500 до 1000 лева, ако не подадат декларация

Безработните ще трябва да подават декларация за това, че са безработни до края на месеца, следващ месеца в който са прекратили работа. Който не подаде такава декларация ще се глобява с 500 до 1000 лв, а при повторно нарушение - с 1000 до 3000 лв. Напусналите работа преди 1 януари 2010 г. са длъжни да подадат декларацията в срок до 1 март 2010 г.

Здравната вноска за безработни скача от 10.40 до 16.80 лв.

Здравни осигуровки за самоосигуряващ се през 2010г
ЗЗО промени 18.12.2009
Нова декларация за здравното?

И знаеш ли кой е виновен?

Ти си виновен. Защото си бездействал когато са се гласували тези закони.

Ти позволяваш на законодателите да пишат всяка година един куп закони. Твое задължение като гражданин е да контролираш какви закони пишат законодателите.

Как да се протестира и защо? Кой (искаме да) страда от протестите?
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Раразбира се, че няма смисъл да си ги плащаш. По-добре пъхай по 20 кинта в един буркан всеки месец и като ти се наложи си плащай - даже като си платиш може и да те третират като човек.

Всеки вика "Ааа ама един път да ти се наложи нещо сериозно" и не знам си какво... Пълни глупости. Един път да ти се наложи за нещо сериозно и ти казват, че трябва да си платиш или доплатиш, защото това разбираш ли не го покривала касата.

Майка ми е осигурена и колкото пъти й се е наложило да ходи за нещо, или няма легла в болницата, или няма направления, или това лекарство го нямало в списъка, трябвало да се купи и още една камара тарикатлъщини.

Пълнете им джобовете още на онея 200 човека дето си клатят мъдете по цял ден в палатите си и си вярвайте, че има смисъл. Да не говорим, че плащате и пенсиите и лекарствата на масата застаряващо население пенсионери, за които държава няма пари, понеже им е изхарчила фондовете много отдавна.

Аз няма да си плащам моите осигуровки и ще се възползвам докато мога, после терминала на летище София и айде сбогом.

п.с.
И преди време беше задължително да си си платил само няколко месеца назад. Бях се навил да си се изплатя, ама като разбрах, че вече са го направили за 3 години назад и ще има да вземат.
Разбира се, че плащането на здравни е все едно си мяташ парите в кофата за боклук. Нали чакат на опашката хиляди гърла - правителствената администрация, лекари на заплата, чиновници блабла други паразити - всички те искат заплати на края на месеца... Когато/ако ти се наложи здравна помощ да ползваш, просто си правиш бакалска сметка, дали ти е по-изгодно да платиш здравните за 2 год назад или просто да си платиш таксите за здравното обслужване.
Сега включваме и мангалите на социални и ей го на - здравните са изразходвани:)

Хайде сега да мислим генерално:)
Добре сегашното бачкаторско поколение няма къде да иде, ще си бачка при заварени условия, но тяхното поколение масово емигрира в чужбина. И какво става като статистика - тук в момента има няма едни 1млн бачкат на профи работа, тоест квалифицирани кадри, не броим бакшиши, чистачки, подобни.
Ами като се пенсионират откъде бюджет:). Да не стане така, че след едни 10-на години тази държава да стане мултинационален бежански лагер и да ращат паплач от цял свят тук, като гледам вече налазват разни араби...
Само военен преврат май ще свърши работа тук тип 90-те години Латинска Амарика, иначе омагьосването на електората ще продължи во веки:)
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

значи преди около 2 години лежах за около 27 дена в болница с няколко операции и баща ми бая кинти остави накрая нищо, че съм осигурен и никога не са ми били прекъсвани или еди си какво даже караха баща ми да купува ръкавици, лепенки и други такива консумативи пълна трагедия.....
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Здравеопазването е под всякаква критика, особено административната част. Отивам за първи път на доктор от 8 години за направление - нямат... Викат ми другия мевец началото. Вдигнах скандал и ми дадоха. Кой знае колко хорица чакат да дойде "другия месец". След случая смених жи пи то
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Здравеопазването е под всякаква критика, особено административната част. Отивам за първи път на доктор от 8 години за направление - нямат... Викат ми другия мевец началото. Вдигнах скандал и ми дадоха. Кой знае колко хорица чакат да дойде "другия месец". След случая смених жи пи то

Според мен зависи от джипито.
На мен ми звънят в края на годината, ако не съм си направил профилактични изследвания, за да отида.
Никога не са ми отказвали направления.

Когато ходя с направление на преглед не плащам нищо... а тея без , първо дават 20 лева.

Освен това джипито има медицински център и има всякакви лекари в най-разнообразни направления. Има ренгени и всякаква апаратура.

Имам една роднина, която има парадонтоза и й извадиха над 20 зъба и плати 4лв с каса и 11 лв. без каса. Като има право на 2 манипулации с каса на година. А при други стоматолози е 20 лв. с каса и 50-80 лв. без... тоест, разликата е в лекуващия.
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Не съм много запознат, но мисля че здравните осигуровки имат 5 г. срок на давност. Тоест 5 г. не си плащал, отиваш в НАП и подаваш молба да ти се анулират задълженията и почваш на чисто и ако искаш си ги внасяш. Ако има някой запознат да сподели дали е така. По принцип за някой задължения срока е 3 г, за други 5, но не подадеш ли молба да ти ги анулират си преебан тотално, никой няма да ти каже подай молба в НАП и няма да плащаш ;)
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Аз с тия работи съм приключил.Плащам си на ръка и това е.Няма да храня държавата, има хора с направление и чакат на опашката пред кабинета, а тези с кеш влизат веднага.Прото всичко е под всякаква критика.
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

"Защо да плащам за доктор цели 3 години!"

Защото няма безплатен обяд.

И въпроса не е, защо да плащам на доктор цели 3 години, а защо като си плащам здравните осигуровки цял живот не получавам никаква услуга насреща когато ми потрябва. Въпреки, че това е риторичен въпрос, което също го прави безсмислен.
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Не съм много запознат, но мисля че здравните осигуровки имат 5 г. срок на давност. Тоест 5 г. не си плащал, отиваш в НАП и подаваш молба да ти се анулират задълженията и почваш на чисто и ако искаш си ги внасяш. Ако има някой запознат да сподели дали е така. По принцип за някой задължения срока е 3 г, за други 5, но не подадеш ли молба да ти ги анулират си преебан тотално, никой няма да ти каже подай молба в НАП и няма да плащаш ;)

Няма такова нещо като да почнеш на чисто.

Гледат се последните 3 години. В тези последни 36 месеца, можеш да пропуснеш не повече от 3 месеца, за да имаш непрекъснати здравни права.

Тоест, ако не си плащал цял живот и решиш, ще трябва да платиш последните 3 години. 16.50 е на месец, но има разни стотинки лихва и общо излиза към 720 лв.
 
От: От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Имам една роднина, която има парадонтоза и й извадиха над 20 зъба и плати 4лв с каса и 11 лв. без каса. Като има право на 2 манипулации с каса на година. А при други стоматолози е 20 лв. с каса и 50-80 лв. без... тоест, разликата е в лекуващия.

За зъболекарите да не говорим. Полагат ти се някакви смешни манипулации - вадене на зъб и пломба или нещо такова. Неща, които по принцип не се скъпи. Върви да ти правят мост или нещо по-специално и общо взето трябва да ходиш в банката за кредит, понеже избора е или да ходиш без зъби, или да си плащаш цената на зъбите в злато.
 
От: От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Според мен зависи от джипито.
На мен ми звънят в края на годината, ако не съм си направил профилактични изследвания, за да отида.
Никога не са ми отказвали направления.

Когато ходя с направление на преглед не плащам нищо... а тея без , първо дават 20 лева.

Освен това джипито има медицински център и има всякакви лекари в най-разнообразни направления. Има ренгени и всякаква апаратура.

Имам една роднина, която има парадонтоза и й извадиха над 20 зъба и плати 4лв с каса и 11 лв. без каса. Като има право на 2 манипулации с каса на година. А при други стоматолози е 20 лв. с каса и 50-80 лв. без... тоест, разликата е в лекуващия.

Всяко джипи има определен брой направления, като ги свърши почват ЗК да му удържат пари за всяко издадено от него напрaвление към 15 лв, има право над лимита да изаде до 10% още направления.Всяко следващо направление си е загуба на пари за джипито!

ЗА ЗЪБИТЕ ПАДАТ ТИ СЕ
2 ЗЪБА ПЛОМБА И 2 ДА ТИ ИЗВАДЯТ С ПО 5ЛВ ТАКСА



ПС. На везравотния държавата не плаща никакви осигуровки
ТЕРМНАЛ ДВЕ 2:-o
 
Последно редактирано:
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Безработни по степени на образование за трето тримесечие на 2013 г
Висше 6.6%
Средно 11.4%
Основно 24.6%
Начално и по-ниско 39.1%

Тоест 63,7% от безработните имат в най-добрия случай основно образование. За тези хора терминал 2 не е никакво решение.

Проблема е, че хората които напускат страната са с образование, инициативни, в активна възраст, но нямат желание да работят за жълти стотинки и най-малкия им проблем е, че ако са безработни ще трябва да плащат здравни осигуровки.
 
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Безработни по степени на образование за трето тримесечие на 2013 г
Висше 6.6%
Средно 11.4%
Основно 24.6%
Начално и по-ниско 39.1%

Тоест 63,7% от безработните имат в най-добрия случай основно образование. За тези хора терминал 2 не е никакво решение.

Проблема е, че хората които напускат страната са с образование, инициативни, в активна възраст, но нямат желание да работят за жълти стотинки и най-малкия им проблем е, че ако са безработни ще трябва да плащат здравни осигуровки.


тези последните с големия процент изобщо ТРЯБВА да им забранят да гласуват ,като нямат средно образование.Образования чиляк знае, кой и как да го дундурка 4 години :) умен или крадлив:)
 
Последно редактирано:
От: Защо да плащам за доктор цели 3 години!

Безработни по степени на образование за трето тримесечие на 2013 г
Висше 6.6%
Средно 11.4%
Основно 24.6%
Начално и по-ниско 39.1%

Тоест 63,7% от безработните имат в най-добрия случай основно образование. За тези хора терминал 2 не е никакво решение.

Проблема е, че хората които напускат страната са с образование, инициативни, в активна възраст, но нямат желание да работят за жълти стотинки и най-малкия им проблем е, че ако са безработни ще трябва да плащат здравни осигуровки.

Това по какви данни е? Защото е пълен абсурд. Доста голяма част от вишистите също са безработни. Дори по скоро за тези със средно образование има повече работа, тъй като шивачки, сервитьорки, охранители и продавачи се търсят постоянно и навсякъде.
 

Горе