Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Maverick

Well-Known Member
Отговора не може да бъде по-прост. Или цял живот си късаш г*за от работа и изхранваш мързеливците или си мързелуваш (евентуално работиш на черно) и тези дето се бъхтят те изхранват. Не може аз и жената да си плащаме всички данъци и осигуровки (тя даже няма никакви облаги от това тъй като е чуждека и нищо не и се полага по закон) и да работим по 20ч. в денонощието, а като трябва да получим детски например да ни викат: "Оооо ама вие много пари взимате сега и детски искате - неможе!". Не ви ща кирливите детски. Дайте ги на мангала дето ви вика по националната телевизия: "кражба колкото може и това е!" Да не говорим, че жената работи на 2 места и от 2те места се осигурява, обаче за болнични (тъй като имаше усложнения) гледаме само от едната работа. Ако може и от тая дето взима по-малко. Получава се така, че тези дето пълнят хазната нямат никакви права, а тези дето я точат получават облаги. И аз за какво се боря в крайна сметка? Какъв ми е стимула? Щото ако кажа на жената "паля колата и отиваме в чужбина" веднага ще се съгласи, но това ли е начина? Трябва ли да оставим България на циганите и крадливите ни управници?
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Отговора не може да бъде по-прост. Или цял живот си късаш г*за от работа и изхранваш мързеливците или си мързелуваш (евентуално работиш на черно) и тези дето се бъхтят те изхранват. Не може аз и жената да си плащаме всички данъци и осигуровки (тя даже няма никакви облаги от това тъй като е чуждека и нищо не и се полага по закон) и да работим по 20ч. в денонощието, а като трябва да получим детски например да ни викат: "Оооо ама вие много пари взимате сега и детски искате - неможе!". Не ви ща кирливите детски. Дайте ги на мангала дето ви вика по националната телевизия: "кражба колкото може и това е!" Да не говорим, че жената работи на 2 места и от 2те места се осигурява, обаче за болнични (тъй като имаше усложнения) гледаме само от едната работа. Ако може и от тая дето взима по-малко. Получава се така, че тези дето пълнят хазната нямат никакви права, а тези дето я точат получават облаги. И аз за какво се боря в крайна сметка? Какъв ми е стимула? Щото ако кажа на жената "паля колата и отиваме в чужбина" веднага ще се съгласи, но това ли е начина? Трябва ли да оставим България на циганите и крадливите ни управници?

Най-правилното решение.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

В момента са 3 доходните професии в българия Депутат, циганин, мошеник! Останалите са донори на предните три групи!
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Отговора е прост - палиш и бягаш :)
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Вече има метро до терминал 2 - удобно бързо и лесно. Пълни куфарите и потегляй.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Получава се така, че тези дето пълнят хазната нямат никакви права, а тези дето я точат получават облаги.
Това е в цял ЕС, такава е солидарността на демокрацията.

Имам приятел женен за мома-англичанка, та е там. Та си лафих с него и ми разправя, че тя имала проблеми с един зъб, подава си направление и 6 месеца след това и насрочват преглед (не лечение). Та, тия миячи на чинии по-горе, дето говорят да си се махал, не ги слушай. Просто се постарай да внасяш колкото се може по-малко данъци с различни врътки, прави си сметката и бъди реалист. Ако обичаш това което си и нашата държава, някой ден може да доживеем по-добри дни. А според мен я обичаш, щом си тук :)
 
  • Like
Реакции: KA7
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Това е в цял ЕС, такава е солидарността на демокрацията.

Имам приятел женен за мома-англичанка, та е там. Та си лафих с него и ми разправя, че тя имала проблеми с един зъб, подава си направление и 6 месеца след това и насрочват преглед (не лечение). Та, тия миячи на чинии по-горе, дето говорят да си се махал, не ги слушай. Просто се постарай да внасяш колкото се може по-малко данъци с различни врътки, прави си сметката и бъди реалист. Ако обичаш това което си и нашата държава, някой ден може да доживеем по-добри дни. А според мен я обичаш, щом си тук :)

Кой точно наричаш мияч на чинии ? Това че не си излизал в други държави и ти разказват приятели - само доказва колко си заблуден и неадекватен по темата да сравняваш какво е в България и какво навън.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Човек и където да живее няма угодия. Мога да дам много примери за работещи около мен в чужбина, но ще дам пресен пример с приятел.

Той е със средно образование и бачкаше като зареждаше магазините с безалкохолно, късаше му се задника от бачкане за 600 лв. чисти не излизаше никъде, рядко идваше с нас по дискотеки и заведения, сега е в УК в фишен чипс ли как го водят и там му се къса задника от работа, но минимум пести 1000 лири на месец, не дава пари за храна и спане. Всяка година си идва за по един месец и ходи на почивка по света.

Мога да дам и хубави примери за приятели, които вземат доста , но хубавото всеки го харесва за това дадох пример с минимално заплащане.
За това, ако тука ще си роб по-добре бъди там роб, поне да знаеш за кво ;)
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Кой точно наричаш мияч на чинии ? Това че не си излизал в други държави и ти разказват приятели - само доказва колко си заблуден и неадекватен по темата да сравняваш какво е в България и какво навън.
Ти си мияч, а аз излизам само да харча пари и да видя свят, така че нямам лични наблюдения от здравната и социална система на Запада. Обаче имам приятели, които имат. А ти си купувай шоколад от супермаркета в Ирландия и се кефи, че е с 20 стички по-евтин.
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

За това, ако тука ще си роб по-добре бъди там роб, поне да знаеш за кво ;)
А най-добре да си свободен човек, който изкарва добри пари от интернет :)
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Ей тия комунистическата система: не си ли член на БКП и Вазов да си нямаш шанс за развитие!
Пълна глупост. Тук е пълно с хора, които се развиват. Кво праим?
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Пълна глупост. Тук е пълно с хора, които се развиват. Кво праим?

А колко са тези хора?
Тези хора според теб с какво са постигнали този успех, да не би без никакви връзки можеш да постигнеш особен успех? Да не би сайтове като emag.bg да се правят от "група доброволци"?!
Тука не става въпрос за създаване на сайт, който от 5 посещения дневно е станал на 50.
И не става въпрос за някакво развитие, пак казвам за от 0 посещения да скачат с по 2 дневно, говорим за някъкав наистина известен сайт, нещо, което в Германия съм правил,
след което съм го продал за добри пари, тука някой да е отишъл на екскурзия в чужбина и да се храни с прите си от найлна магазина? Ако се покаже такъв, евала му правя, но май, май ...няма!
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

От всички потребители тук само един ли се намери да каже "Остани!"? За всички останали това ли е решението? И ако да, то тогава какво правите тук?
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Ти сериозно ли ги пишеш тия неща или просто тролиш?
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Ти си мияч, а аз излизам само да харча пари и да видя свят, така че нямам лични наблюдения от здравната и социална система на Запада. Обаче имам приятели, които имат. А ти си купувай шоколад от супермаркета в Ирландия и се кефи, че е с 20 стички по-евтин.

Аз съм Field Tech. Ти когато работиш за Дел, Майкрософт, IBM и други големи компании , тогава ще се правиш на разбирач. Почти няма държава дето да не съм бил в Европа и най-вероятно за последната година имам повече полети отколкото ти - возения в метрото. Та съм видял малко по-добре от теб как седят нещата. Шоколада верно е по евтин в Дъблин , ама виж в Женава например е по-скъп. Само че там хората за ден , взимат това дето ти го взимаш за половин месец. Улавяш ли разликата смешник ?
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

С реване по форумите нищо не става.
Заминавай, не чакай, даже фащай влака
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Забравете филма " Заминавам на запад и ставам много богат " . Добре ето в момента си на летището в Париж или Лондон какво правиш ? За да се реализира един човек от източния блок на запад трябва да изгуби първо 5/10 години в подготовка. Днешно време има толкова много работа стига малко да си способен + това пазара е отворен. С лъжи и оправдания няма да вървиш напред. Относно ситуацията в държавата може да обвинявате единствено себе си и родителите си (хората над 40), защото те допуснаха това състояние на държавата със страха си. Един пресен случай от вчера (сериозно случайност) , един пенсионер се оплаква, че взима 100 и няколко лева пенсия, отговора ми беше следния - Ти си си виновен, преди 20 години си трябвал да мислиш как сега да си добре. " Осигурените хора" са само в няколко държави в света, които благодарение на бившите си колонии сега са добре.
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Зарежи ги, те тук в родната си страна не могат да просперират, че на вън ли...
Забравете филма " Заминавам на запад и ставам много богат " . Добре ето в момента си на летището в Париж или Лондон какво правиш ? За да се реализира един човек от източния блок на запад трябва да изгуби първо 5/10 години в подготовка. Днешно време има толкова много работа стига малко да си способен + това пазара е отворен. С лъжи и оправдания няма да вървиш напред. Относно ситуацията в държавата може да обвинявате единствено себе си и родителите си (хората над 40), защото те допуснаха това състояние на държавата със страха си. Един пресен случай от вчера (сериозно случайност) , един пенсионер се оплаква, че взима 100 и няколко лева пенсия, отговора ми беше следния - Ти си си виновен, преди 20 години си трябвал да мислиш как сега да си добре. " Осигурените хора" са само в няколко държави в света, които благодарение на бившите си колонии сега са добре.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Zdravko.Kapanov България е в това състояние заради младите, а не заради пенсиите. Тези дето сега са пенсии са бачкали много повече (говоря като маса, не като единици, винаги има кръшкачи) от колкото днешното работоспособно население. В това число не включвам циганите който от падането на Живков живеят на гърба на другите. Дали ще си тук или навън, ако искаш да успееш трябва цял живот да инвестираш. Та пенсиите са си дали своето, сега им се полага почива. Само, че в БГ не е точно така. Почивка няма има мизерия за тях.
 

Горе