Защо да се развиваш в България е трудно?!?

От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

май взехме излишно да спорим, всеки има глава на раменете да си прецени и да бачка където си иска и където му е изгодно нали сме едно голямо семейство - Европейски съюз ;)
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Добре де , самия въпрос на тема е - да работя в България или да работя в чужбина. Аз го разбирам като работа на пълен работен ден , да имаш шеф , той да ти плаща заплата. Ти ми говориш за онлайн доходи - естествено ако изкарваш онлайн доходи е най-добре да ги харчиш в страната с най-нисък стандарт - демек България. Но от въпроса аз разбирам , че се пита не за онлайн дейност. И там реалността е , че за еднаква работа в чужбина плащат много повече.

Темата е за работа попринцип. Без значение дали работиш за себе си или за някой друг. Аз ако изкарвам по 3к лв. тук или 5к евро навън не ме грее особено за себе си ли за някой друг ще работя. А това за мен са постижими заплати.

абе тука във Варна е пълно с хора, които ще работят за тия пари ти само имай желание да ги наемеш ;) Явно темата ще издребнява, ясно е че има лекари които тука вземат и по 20 , но аз говорих за 75% от населението , което е много зле

Който смята, че труда му е неоценен да заповяда. Само да не стане "те всички работодатели са еднакви - не плащат достатъчно" щото не е така. На тия работодатели им трябват хора който да работят за тях. И ако го правят както трябва работодателя няма да ги изпусне. Както казах по-рано сумите са напълно постижими и са заработвани от мен и още няколко души който се броят на двете ми ръце. Дори са работили повече от мен. Всички останали само се оплакват и си измислят оправдания.

прав си обърках се, тука във Варна хората с средно образуване за под 3000 лева не излизат от вкъщи за висшистите да не говоря ;)

Ти се майтапиш, ама най-редовно ми идват такива дето хем искат големите заплати, хем нищо немогат, хем всячески се мотат вместо да работят.

Аз пък съм наемал хора във Варна и за пари пак не искаха да работят :)

То масата са така. Като има за ракия и цигари не му трябват повече.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Новините по НОВА: Вдигат осигуровките, ще се пенсионираме по-късно!

Е за това става дума. Няма да измислят как да впрегнат на работа неработещото население ами мислят как да доят все повече и повече работещото. Вървим си в някаква измислена посока и затъваме все повече и повече. Според мен фалита на държавата е неизбежен.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Ха ха ха... Които сме родени във Варна естествено, че не бачкаме. То по плажа да тръгнеш да обикаляш ще намериш повече, ебаси.... Що да бачкаш!? Тука сме по далаверите, както съм казвал :)
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Новините по НОВА: Вдигат осигуровките, ще се пенсионираме по-късно!

Е за това става дума. Няма да измислят как да впрегнат на работа неработещото население ами мислят как да доят все повече и повече работещото. Вървим си в някаква измислена посока и затъваме все повече и повече. Според мен фалита на държавата е неизбежен.
Тя държавата е фалирала. За това, не мисли за осигуровки и пенсии, а мисли как да изкараш пари. Че ти два обекта имаш, които да даваш под наем, за какво ти е пенсия?
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

redrum, а ти от къде знаеш какво имам за даване под наем? :)
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Работата е такава, че тая държава отива към фалит, ако искате да сте реалисти вижте какво става навън, от много компютри и сайтове изглежда не забелязате какво се случва в държавата и на къде отиват нещата. Оправия няма, за това моят отговор беше да пали и да бяга...

Не, че рекламирам запада, вярно бил съм там, но сега работя и живея в БГ, вярно взимам европейска заплата и харча тука ама няма как да съм хепи като виждам какво става около мен. Само един щраус дето е забил главата в земята може да смята, че е ок да живееш тук.

Жалко е когато трябва да емигрираш на стари години, но по умните ще го направят рано или късно, ако не те децата им със сигурност.
 
Трудността да успееш специално в България е причинена по редица фактори - като започнем от общо-погледнатата картинка и обстановка, която няма да се лъжем е абсолютен шит и стигнем до малките далаверки, които някак успяват да стигнат до определени хора и все такива красоти. За това големите играчи гледат навън, и с право. ;)

Сещам се за няколко случая, в които доста кадърни специалисти и експерти биват някак прецаквани и пренебрегвани, за да могат някои поръчки или проекти бъдат пренасочени към "нашите" хора, което е не само демотивиращо, но и убива идеята за отворен пазар. Рекламният бизнес е в същото положение, може би и още много. Често има картелни договорики и куп други неща, които по една или друга причина също смачкват прохождащ или малък бизнес.

Отделно държавата и нейните дирекции и организации работят срещу вас, клиентите не са от най-читавите и в детайлите между всичко казано по-горе могат да изскочат още стотици други причини.

За това, моя личен съвет е просто да гледате навън при създаването на StartUp (както е сега модерно да се казва), за да си гарантирате 2 основни неща, които тук няма да са на лице никога - по-голям пазар и ясно изразени правила и действащи принципи.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Работата е такава, че тая държава отива към фалит, ако искате да сте реалисти вижте какво става навън, от много компютри и сайтове изглежда не забелязате какво се случва в държавата и на къде отиват нещата. Оправия няма, за това моят отговор беше да пали и да бяга...

Не, че рекламирам запада, вярно бил съм там, но сега работя и живея в БГ, вярно взимам европейска заплата и харча тука ама няма как да съм хепи като виждам какво става около мен. Само един щраус дето е забил главата в земята може да смята, че е ок да живееш тук.

Жалко е когато трябва да емигрираш на стари години, но по умните ще го направят рано или късно, ако не те децата им със сигурност.
О, сега тия дето не искали да се махнат не били умни. Че то целия запад е във фалит бе пич, Гърция фалира, Испания, Италия, англичаните искат да излизат от ЕС. Еврото пада, щото банката печата пари като луда.

Иначе държавата отдавна е фалирала. Не съществува търговско предприятие, което деситилетия да е на загуба и само да взима нови и нови заеми. И то това не е само държавата, а е целия западен свят.
 
От: Re: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

За това, моя личен съвет е просто да гледате навън при създаването на StartUp (както е сега модерно да се казва), за да си гарантирате 2 основни неща, които тук няма да са на лице никога - по-голям пазар и ясно изразени правила и действащи принципи.
За това не е задължително физически да си извън България.
 
Re: От: Re: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

За това не е задължително физически да си извън България.

Мда, много правилно. Просто един комп, знания и идея, това е. Теглиш им един среден тук и това е. То бате, иначе ще си умреш в мизерия. :) Говоря за някакви сериозни бизнес идеи, иначе за магазини и някакви по-малки неща, няма проблем, но пак си е тегаво. ;)
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

При уникалната възможност, която ни предоставя интернет да се върти старата плоча за работа в чужбина и за това как бил висок стандарта на живот там е меко казано несериозно.
Всъщност един интернет предприемач ще бъде по-беден в чужбина, отколкото тук, защото ще се налага наеми да се плащат и един куп други разходи възникват:)

Но това важи само за тези сектори, където не се изисква физическо присъствие. За останалото е напълно резонно да се търсят по-високите заплати в чужбина.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Преди време имах сайт от който печелех. Беше регистриран на Блогър. И след няколко години го спряха понеже е бил пиратски. Да но други български сайтове, където се качват цели филми си седят в нета и си печелят. Например оня ден гледах в този форум тема, че 50 нюанса е качен в Вибокс. Значи те могат да си правят импресии от пиратско съдържание а аз не мога.

Мисля, че проблема е в много от хората. Има много добри програми на ЕС но не ги усвояваме винаги както трябва. Кандидатстваш по младежката програма за зaетост и мениджъра ти вика търсим някой които да може това и това. Има работодатели които искат да извлекат максимума от програмата. Европейския съюз плаща на работодателите и на наетите от тях хора по програмата. Но някои от работодателите искат да си намерят работник или работници а не стажанти. А целта на програмата е да се назначат хора до 29 години на шест месечен стаж. Няма да споменавам имена. Питат те: какво работи майка ти и какво работи баща ти. Викат ти не ме интересува какво си завършил.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Нещо с условията за развиване на бизнес са скарани в бг. Преди около месец си отворих бизнес сметка в Бг банка. Имам опит и с бизнес сметки в Англия. В Англия, не само че първата година бизнес сметката ти абсолютно без никакви такси, даже ти дават между 30 и 60 паунда бонус да избереш съответната банка - сметка с електронно банкиране, дебитна карта, че и чекова книжка чак. А, и за електронното банкиране не се налага да се изръсиш още не-помня-колко-лева за "електронен подпис" (?!). В Бг за един месец и няколко дни сметка с карта и електронно банкиране, таксите са ми около 140 лева - годишна поддръжка, месечна поддръжка, такса елекронно банкиране, такса дебитна карта, такса кой знае какво. Да не говорим за тая простотия дето ти взимат пари за почти всяка парична трансакция. В Англия таксата след първата година е 5 паунда на месец, може и повече при разни други пакетни услуги, но елементарната е толкова. Само един малък пример, сигурна съм, че ще се сблъскам с още нашенски номера.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Проблема тук е елементарен. Има закони, но няма законност. Как да се развиваш тук след като виждаш какво става? Почваш бизнес, малък, квартален магазин, следва ходене по мъките. Документи, разрешителни, касов апарат, счетоводителка, осигуровки, данъци и нон стоп проверки (РИКОЗ,НАП, Защита на потребителя ит.н.). Същевременно до теб един с мургава кожа почва да продава всичко и то без документи, насипно, даже месо и бутчета от кашоните направо на терасата. На всичко отгоре бачка частно строителство, жена му продава. Зимата помощи за отопление, няма брак, детски, ваучери от неправителствени организации защото децата ходели на ясла всеки месец и т.н. Родителите му набръскани в разни програми. Прави 10 пъти по-голям оборот от теб и никой не може да го барне. Всички гета са така. Само тях да хванат бюджета ще се напълни и препълни. Вместо това "Болен здрав носи".

Лошото е, че всички ние ги хрантутим, но всеки си мисли "Манго краде ток от ЧЕЗ, да му мислят те!" Ама на ЧЕЗ печалбата е гарантирана и откраднатото е на наш гръб. С осигуровки и данъци същата история.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Да, това вчера го гледах, деба селяка долен, деба... Видях че тръгнаха след него, дано да са го хванали и да са го направили труден за рисуване, тоя долен селяндур.




 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

в КОМЕНТАРИТЕ ПИШЕШ, че тоя същия е влизал в насрещното срещу мотористи

Да, това вчера го гледах, деба селяка долен, деба... Видях че тръгнаха след него, дано да са го хванали и да са го направили труден за рисуване, тоя долен селяндур.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Мотористът неправилно изправарваше на забранено място, само отбелязвам. Иначе, нещата ще се стабилизират единствено, ако хората започнат на място да линчуват виновните. Аз гледах някакво друго клипче, където някакъв "прокурор" беше ударил велосипедисти. Бяха 10 човека и вместо да му разкажат играта, само мърмореха и ония си отпраши.
 
Re: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Мотористът неправилно изправарваше на забранено място, само отбелязвам. Иначе, нещата ще се стабилизират единствено, ако хората започнат на място да линчуват виновните. Аз гледах някакво друго клипче, където някакъв "прокурор" беше ударил велосипедисти. Бяха 10 човека и вместо да му разкажат играта, само мърмореха и ония си отпраши.

Саморазправата отдавна е в основата на уреждането на такива случаи. Просто когато няма закони и справедливост е така. Като едно време в дивия запад - всеки с оръжие и това е. То като гледам все едно няма полиция никаква.

А въпросното момче ми е бивш съсед от блока. Доста е читав и наистина това, което публикува и го видях ми стана криво. Аз щях да хвана един камък и да им разбия голфа. Да си знаят селяните му скапани.
 

Горе