Защо имам по 3 посещения от Google

elissabeth

New Member
Привет! Преди да пиша поизчетох темите във форума. Имам нужда от съвет за онлайн магазин. Домейнът е на година и половина, имам не малко продукти, но посещенията ми от google са ужасно малко - по 3-4 на ден. Какво ме е сполетяло и как да увелича трафика, някакви по-конкретни съвети? По ключова дума до преди няколко месеца се бяхме избутали до 2-3 страница, а сега дори не знам колко сме назад.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Трябва да имаш беклинкове към сайта иначе няма как да излизаш на позиции в google, а как да ги набавиш трябва да прочетеш още из форума :)
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Здравей и добре дошла,
Възползвай се от услугите на СЕО оптимизатор.
Можеш да намериш такива човечета в секция "Уебмастърски пазар"
Причините може да са много. Трябва да се направи анализ за да се посочи конкретната причина и следователно оптимизация.
Дай си и магазина все пак да го погледнем. Мога да помогна за вътрешна оптимизация и да потърся причината за отпадане.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Наистина ти трябва SEO човек
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Твърде конкурентна ниша си избрал "онлайн магазин" за всекиго по нещо.
По-добре би било да се съсредоточиш например само върху дрехи или само върху бижута. Колкото по тясна ниша толкова по-добре.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Много сериозна работа има по сайта, преди да се получат някакви резултати. Много четене - също. Чети и питай, питай и чети. И ще се случат нещата. Между другото, сайтът 100% е отнесъл наказание за дублирано съдържание.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Твърде конкурентна ниша си избрал "онлайн магазин" за всекиго по нещо.
По-добре би било да се съсредоточиш например само върху дрехи или само върху бижута. Колкото по тясна ниша толкова по-добре.

Кое му е конкурентното на онлайн магазин?
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

<meta name="description" content="подаръци идеи за подаръци ваучери за подарък онлайн магазин онлайн пазаруване online магазин евтини стоки мозайки икони масажи екстремни преживявания дрехи онлайн дрехи онлайн ниски цени изгодни оферти дрехи online чанти онлайн часовници онлайн пазарувай изгодно шопинг летене с делтапланер парапланер скок с парашут плодови букети цветя доставки оригинални подаръци бижута онлайн промоции намаления еротични подаръци маркови дрехи подаръци за рожден ден подаръци за мъже подаръци за жени подаръци за деца неповторими подаръци часовници реплика онлайн каталог търговия на дребно електронен магазин рафтинг езда ваучери за езда шампанско със златни частици златно шампанско шахове игри подаръци до 10 лева подаръци до 20 лева бижута сваровски атв под наем подари фотосесия ваучери за фотосесия катамаран плаване с катамаран " />

<meta name="keywords" content="подаръци идеи за подаръци ваучери за подарък онлайн магазин онлайн пазаруване online магазин евтини стоки мозайки икони масажи екстремни преживявания дрехи онлайн дрехи онлайн ниски цени изгодни оферти дрехи online чанти онлайн часовници онлайн пазарувай изгодно шопинг летене с делтапланер парапланер скок с парашут плодови букети цветя доставки оригинални подаръци бижута онлайн промоции намаления еротични подаръци маркови дрехи подаръци за рожден ден подаръци за мъже подаръци за жени подаръци за деца неповторими подаръци часовници реплика онлайн каталог търговия на дребно електронен магазин рафтинг езда ваучери за езда шампанско със златни частици златно шампанско шахове игри подаръци до 10 лева подаръци до 20 лева бижута сваровски атв под наем подари фотосесия ваучери за фотосесия катамаран плаване с катамаран преживявания дрехи онлайн чанти онлайн часовници онлайн пазарувай изгодно шопинг летене с делтапланер парапланер скок с парашут плодови букети цветя доставки оригинални подаръци бижута онлайн промоции еротични подаръци маркови дрехи подаръци за рожден ден часовници реплика онлайн каталог търговия на дребно електронен магазин " />

Това по-горе ти е описанието на сайта и ключовите думи...имаш из страниците изключително много дублирано съдържание (което пък и без това е изключително малко), имаш повторения от рода на "...ju.net/bijuta/bijuta-sv/..." - това не се обича много-много от гугъл...
Чети тук във форума, чети всички теми наред и след година ще си добре, гарантирам ти го! Аз така направих.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Така формулирани нещата от ваша страна се пораждат съмнения за наказние от Google. Само мога да гадая какво сте предприели като оптимизация на сайта (онлайн магазина) от момента на пускането му в мрежата. Вероятно щом сте чели темите във форума имате поне обща представа за това що е то SEO и до голяма степен в тях се крие отговорът на зададения въпрос. Наблегнете на съдържанието използвайки различни методи и със сигурност ще класирате сайта поне за няколко продукта, от което ще увеличите и трафика. Линкове към вътрешни страници, публикации в директории за статии, гест блогинг, употреба на социални мрежи тип ала Google+, Facebook, Twitter и т.н. Наемете копирайтър, който да напише качествени статии, платете за реклама, взимайте линкове от авторитетни източници и не след дълго ще видите положителни резултати.

Привет! Преди да пиша поизчетох темите във форума. Имам нужда от съвет за онлайн магазин. Домейнът е на година и половина, имам не малко продукти, но посещенията ми от google са ужасно малко - по 3-4 на ден. Какво ме е сполетяло и как да увелича трафика, някакви по-конкретни съвети? По ключова дума до преди няколко месеца се бяхме избутали до 2-3 страница, а сега дори не знам колко сме назад.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Кое му е конкурентното на онлайн магазин?
Има твърде много онлайн магазини в интернет. Google Adwords Tool също показва, че "онлайн магазин" е с Висока конкуренция.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Има твърде много онлайн магазини в интернет. Google Adwords Tool също показва, че "онлайн магазин" е с Висока конкуренция.

Пълни глупости.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Хубаво е когато се аргументираме преди да даваме квалификации.
Иначе по принцип знам, че съм глупак и не го крия!

оперирал съм в тая ниша.
 
От: Защо имам по 3 посещения от Google

Google Adwords Tool също показва, че "онлайн магазин" е с Висока конкуренция.

абе прави ми впечатление колко много хора бъркат значението на графата "конкуренция". Това не означава задължително, че има много сайтове в тази ниша, нито тези сайтове са силна конкуренция от гледна точка на SERP-a, нито каквото и да било нещо подобно. Показва единствено относителната конкуренция по зададената дума на база броя рекламиращите сайтове чрез google adwords .

Повече инфо тука
 
От: От: Защо имам по 3 посещения от Google

абе прави ми впечатление колко много хора бъркат значението на графата "конкуренция". Това не означава задължително, че има много сайтове в тази ниша, нито тези сайтове са силна конкуренция от гледна точка на SERP-a, нито каквото и да било нещо подобно. Показва единствено относителната конкуренция по зададената дума на база броя рекламиращите сайтове чрез google adwords .

Повече инфо тука

Буквално данните от AdWords сочат това, но не смяташ ли, че има доста голяма корелация между броя рекламиращи се сайтове и конкуренцията в SERP-a?
 
От: От: Защо имам по 3 посещения от Google

Буквално данните от AdWords сочат това, но не смяташ ли, че има доста голяма корелация между броя рекламиращи се сайтове и конкуренцията в SERP-a?

не винаги е така. има много ниши с убийствена конкуренция в SERP-a, без да ползват реклама от google. Обикновено такава реклама ползват сайтове директно обвързани с продажби - в случая има съвпадение, но въпроса е принципен. Това пък от своя страна не означава, че в SERP-a са силни. Може да има много онлайн магазини, но конкуренцията при тях е по кл. думи различни продукти, а не "онлайн магазин". Ако търся примерно тениска, няма да напиша онлайн магазин в google, и за това следва в тази насока да се оптимизира сайта - таргетиран трафик.
п.п. не съм се занимавал с тази ниша
 
От: От: Защо имам по 3 посещения от Google

има много ниши с убийствена конкуренция в SERP-a, без да ползват реклама от google.
В случая говорим за обратното - много реклама в Google без конкуренця в SERP-а - според мен това е на практика невъзможно.

Може да има много онлайн магазини, но конкуренцията при тях е по кл. думи различни продукти, а не "онлайн магазин". Ако търся примерно тениска, няма да напиша онлайн магазин в google
Това е така, но идеята ми беше, че по принцип има много онлайн магазини за всичко. И ако направиш поредния онлайн магазиин тип "кинкалерия" конкуренцията наистина е голяма. Използвах "онлайн магазин" и Adwords Tool за да вкарам малко конкретика, с която да се добие най-обща представа за състоянието на конкуренцията, което според мен се вижда и с просто око.
 

Горе