Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

testkiwi

Well-Known Member
Начи, в пиринското се загледах преди дни - царевичен грис, в шуменското също. А аз обичах да пия тия двете предимно.
В Загорката и каменицата няма, както и в немските, които пише, че спазват закона за чистотата на бирата от еди си коя година. Бати мизерниците.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Това е новото ми изобретение Снимка 1 , снимка 2 и снимка 3

Работи от около месец, вече пия само наливна бира. Няма консерванти, мусове и боклуци. Не е евтино но пък качеството си заслужава.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Животът е твърде кратък за да пиеш евтина бира
 
От: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Това е новото ми изобретение Снимка 1 , снимка 2 и снимка 3

Работи от около месец, вече пия само наливна бира. Няма консерванти, мусове и боклуци. Не е евтино но пък качеството си заслужава.

ехе екстра е
 
От: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Това е новото ми изобретение Снимка 1 , снимка 2 и снимка 3

Работи от около месец, вече пия само наливна бира. Няма консерванти, мусове и боклуци. Не е евтино но пък качеството си заслужава.

Този кег не трябва ли да го изпиеш за 2 дни, за да не се развали?
 
Аз пия Старопрамен и Старобърно, обожавам ги и двете, но пия и Шуменско (което прави и Старопрамен) и Пиринско, като алтернативи. Не обичам Каменица и Загорка, ама грам. винаги като ми ги предложат търся алтернативи - Ариана, Астика, Амстел. Последно пих Загорка, но заради новата им бира, непасторизираната им. Не бих казал, че съм грабнат. ;)
 
От: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Да трябва да се изпие за 3-4 дена макс. Това е предизвикателството 60 бири за 3 - 4 дена :)
Но затова са приятелите да помагат нали така.

Този кег не трябва ли да го изпиеш за 2 дни, за да не се развали?



П.П.
По принцип пия Пиринско ако няма Шуменско. Стела артоа обичам ако е наливна :)

За машинката от по горе зареждам само пиринско засега.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Аз си правя сметка, че преди изпивах по една каса, а сега от 6 бири се занитвам, ама може и да остарявам:)
 
От: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Това е новото ми изобретение Снимка 1 , снимка 2 и снимка 3

Работи от около месец, вече пия само наливна бира. Няма консерванти, мусове и боклуци. Не е евтино но пък качеството си заслужава.

Много яко, евала! :) На мен също неколкократно ми е минавала мисълта за кег+автомат за бира :)

Колко ти излиза грубо на месец ?
 
От: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Много яко, евала! :) На мен също неколкократно ми е минавала мисълта за кег+автомат за бира :)

Колко ти излиза грубо на месец ?

Ами животното има 2 консуматива това са бирата и въглеродния диоксид. Цената на кег бира да си купиш е 52 лева. Чрез познати който имат заведение се ореждам на 42 лева. Което за 60 бири прави 70 стотинки бирата. Въглеродния диоксид мисля, че и той беше 40тина лева бутилката, но ще ви излъжа имам я от преди. От приятели знам, че заведения карат с една бутилка диоксид карат по месеци, което значи, че това което ще надкачи диоксида е доста малко аз го слагам по 10 стотинки на бира. Агрегата който охлажда не мисля, че харчи повече от хладиник тоест не повече от 10-15 лева на месец - ако предположим, че работи нон стоп.
Обаче кюфтета ми излизат скъпо .. а с тая бира върви много мръвка :p
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Това е маняшко, изрязана кофа за боклук ли е това или ми се привижда

Не ти се привижда. Пласмасов контейнер. Прорязан отпред, направени врати. Подсилен под, има направен сифон за да отича излишната вода.
Свален е капака и е поставена плоскост която стой като бар. Върху нея е монтирана колоната за бира и има достатъчно място и за голяма скара. На снимката е тостера ми .. но нямахме електрическа скара като пуснахме машината :)
Допълнително има инсталирана ел. мрежа по контейнера с 2 контакта отвън и 2 от вътре. За да не се търсят разклонители и глупости. Включва се контейнера в мрежата и всичко тръгва :)
Даже обмисляме да сложим и запалка от кола за пушачите в компанията :)
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

@spirosi кога ще ни поканиш на гости :D.

@testkiwi точно тия бири ги взеха едни мизерници, които даже изнесоха производствтоо в Сърбия. Тотално експлоатиране на фабриките докато ги затворят със закон и после скачат на друг клон.
Като цяло избягвам да пия бира правена в България, защото последните години всички фирми тука се издъниха жестоко с качеството.

В 90% от случаите в последните 2 години пия само чешка бира, а в останалото време избирам по малкото зло или тази която е студена :D.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Темата е за "Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете"

После защо хората правят теми като тази .... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=60784


натиснете Ctrl + F напишете "грис" или "цареви" и ще видите че нито в един отговор няма засегнатите думи в заглавието

Външен човек влиза през търсачката "Г" прочита 2-3 поста до първата страница може би вижда че се пишат щуротии и излиза на момента, вместо да прочете това което му трябва :beer:
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

А някой си правят и домашна бира ето тук има рецепта, ама това си е само за маняци и трябва много търпение и време; http://www.birata.net/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=31
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Хаха, много креативно. Браво! Приемаш ли гости? :D

Иначе за бирата... за вкъщи си взимам предимно немска бира но по заведенията в последно време наблягам на Астика и свински гърди :D Не пия само една, защото през определено време им променят качеството. Преди харесвах Арияна и Каменица но в последно време са бутнали качеството им.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

@spirosi кога ще ни поканиш на гости :D.

@testkiwi точно тия бири ги взеха едни мизерници, които даже изнесоха производствтоо в Сърбия. Тотално експлоатиране на фабриките докато ги затворят със закон и после скачат на друг клон.
Като цяло избягвам да пия бира правена в България, защото последните години всички фирми тука се издъниха жестоко с качеството.

В 90% от случаите в последните 2 години пия само чешка бира, а в останалото време избирам по малкото зло или тази която е студена :D.

Винаги съм готов за гости :) звънкаш и почваме.
Има една тема за срещата в Варна :) ако се направи една среща и в Банско :) нещата ще станат.

П.П.
Still Free и ти си добре дошъл :)
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Темата е за "Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете"

После защо хората правят теми като тази .... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=60784


натиснете Ctrl + F напишете "грис" или "цареви" и ще видите че нито в един отговор няма засегнатите думи в заглавието

Външен човек влиза през търсачката "Г" прочита 2-3 поста до първата страница може би вижда че се пишат щуротии и излиза на момента, вместо да прочете това което му трябва :beer:

Важно е качеството на хората, не количеството.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Преди малко попаднах на това видео и не мога да се сдържа да не шерна [video]https://www.facebook.com/4halves/videos/945356665485212/?fref=nf[/video]
Направо като го гледам и вече имам мокри сънища за него. Само се чудя кога ще дойде на нормална цена и в БГ.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Стана второ лято съм изхвърлил бирата - само анасонови напитки... направо не знам как съм карал лятото преди :D :D
Едно Plomari и ми оправя и най-напрегнатия ден :D
 

Горе