Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Няма ли разклонители за LAN кабели че да го вържеш след компа ти?
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Виж тази тема също е подобна не съм я преглеждал, ако искаш си задай въпроса и в този форум там са по-големи разбирачи.
http://hardwarebg.com/forum/archive/index.php/t-221997.html
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

uphero, това не го разбрах.

websolut, мерси, разгледах и там, говорят за firmware явно и за друг рутер. Успях да обновя firmware на моя, но не се оправи.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Рутерът ти е слаб, просто си купи друг и няма да имаш проблем, нищо от настройките не може да ти помогне да вдигнеш по голяма скорост.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Благодаря на всички. Явно ще трябва нов рутер. Поздрави.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Определено рутера ти е слаб, затова реже пo WAN порт. Смени го! Имах такъв случай преди години с един D-LINK.Сложих един стар микротик и нещата се оправиха, влиза 100,излиза 100. Сега съм с TL 1043 ND V2, гигабитов е и нямам проблеми.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Определено рутера ти е слаб, затова реже пo WAN порт. Смени го! Имах такъв случай преди години с един D-LINK.Сложих един стар микротик и нещата се оправиха, влиза 100,излиза 100. Сега съм с TL 1043 ND V2, гигабитов е и нямам проблеми.

то не се знае къде реже, дали на wan порта или на lan портовете. KISS на всички LAN портове ли опита да преместиш кабела? Я направи няколко теста? Малко вероятно е, но все пак при китайците не се знае кой келеш какво е запоявал в час по труд и техника.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

А да си погледнеш lan карта на компа сети ли се? Проблема колкото в рутера, толкова може да бъде и в нея.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

vassy, и аз се замислям за гигабитов, че да може и в бъдеще ако ъпгредвам нета да бачка ;)

s1yf0x, бях пробвал на 2 от 4-те, но сега пробвах и на другите два, все така...

Krumov, какво да погледна по-точно? Работи си добре, когато я свържа директно към модема, за това сметнах че не е от нея. Ако кажеш нещо конкретно може да проверя. Иначе според мен си работи нормално.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

А да си погледнеш lan карта на компа сети ли се? Проблема колкото в рутера, толкова може да бъде и в нея.

Нали казва, че директно с кабел скоростта е добре, как ще е от lan картата? Според мен е най-добре да се тества с друг рутер и ще се види какъв е проблема.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Принципно възможно ли е кабела ми за връзка от модема към рутера да е ограничен до 25 мегабита :mrgreen:?
 
От: От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Принципно възможно ли е кабела ми за връзка от модема към рутера да е ограничен до 25 мегабита :mrgreen:?

Възможно е да му има нещо на кабела, може да е от захранването на рутера или нещо друго. Нямаш ли някой познат с рутер да тестваш с него. Пробвай с друг кабел и т.н. По този начин ще отхвърлиш някои варианти и ще стигнеш до истината :)
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

тея 100Мbit/s няма сайт който да ти ги даде, 25 са си достатъчно за всичко, освен торенти

сложи си локалното IP в DMZ, така прескачаш всички настройки в рутера и го ползваш само като бушон за токови удари от кабела.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

mvmrik, сега пробвах на другия компютър, който е свързан и с друг кабел към рутера, и там е около 23 мегабита. Единствено с друг рутер не съм пробвал още.

jkminkov, това нещо DMZ се показва като меню само като активирам защитната стена на рутера, а тя е спряна сега. Предполагам щом е спряна, няма нужда от това, което казваш (ако правилно съм разбрал идеята).
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

има и друго - как ги изчисли тия 23 мегабита?
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Тествай само към София в speedtest-a. Също влез в панела на рутера и изключи всички екстри. QoS и каквото видиш да е enable. Ако пак проблема остане. Варианта е просто да е остарял хардуерно или да имаш проблеми с вторичния кабел към рутера. Може да намериш нов кабел и да пробваш с него. До скоро едни клиенти ползваха същия рутер 3-4 години, зад които имаше DVR с 8 камери и доста компютри. Работеше безпроблемно и държеше в speedtest 50Mbps колкото им пускаше доставчика. Бачкаше безпроблемно, докато не го пенсионира една светкавица :wink:
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

И към София е същата скорост. QoS не откривам, спирах разни други неща, но без някои от тях нета ми спира напълно. От кабела не е, щото със същия работи ок когато го няма рутера. Сигурно ще трябва нов рутер.
 
От: От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

И към София е същата скорост. QoS не откривам, спирах разни други неща, но без някои от тях нета ми спира напълно. От кабела не е, щото със същия работи ок когато го няма рутера. Сигурно ще трябва нов рутер.

Как така. Имаш кабел влизащ в WAN, и после един от LAN към компютъра ти. Аз говоря за този от рутера до компютъра. Абе наи лесния вариант вземаш един TP-Link за 30 лв и всичко ще се оправи...
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

За от рутера до компютъра по-нагоре писах че тествах на друг компютър с друг кабел свързан.
Еми ще купя, ама не точно сега. За сега ще стоя на тази скорост известно време.
 

Горе