Защо не ми върви в Онлайн Бизнеса

peshko

New Member
От 1 месец е сайта и до сега никаква продажба...
Какво ли не правих и пак.. Започвам да си мисля че сайта като цяло не се харесва и мисля да премина към някоя друга aff програма с сайт за compare. Дали ще имам успех? За главната ключова дума съм на 6-то място иначе.
www.rapidweightlosspill.us
 
1) Премахни Google AdSense рекламите

2) Подобри продаващия текст - граматика, похвати, влияние върху съзнанието

3) На трето, не шесто място си в Google при търсенето на "rapid weight loss pill". Не се отказвай.
 
мдам митака е прав ;) освен това този киурд има много малко търсения на ден под 10 според моя инструмент за сджесчън. Продължаваи с оптимизацията samo за weight loss pill като не пипаш сегашните странички а добавяш нови по темата ...

винаги можеш да добавиш една страница за прайс компеър с линкове до други програми или вместо адсенс да сложиш банерчета до други програми с подходящи продукти а и 1 месец не е много веме аз като стартирах 4 месеца се занимавах с хостинг които не потръгна. след това ми отне около 50 дни докато направя прдажба с афилиейт програма
 
Weight Loss Pill | Rapid Weight Pill | Weight Loss Diet Pill

Здрасти, и се радвам че сайти ти постига добри езултати по търсачките - това е много важно, говорейки за трафик. Еми нека видиме какво може да направи по въпроса.

Първо: Съгласен съм с всичко казано от Митака, наистина Sales-Copy-то трябва да е силно, подсилено с хепи истории, силни тайтъли, и с този Google AdSense си мисля че много караш трафика ти да се чуди, в какво точно си специялизиран.

Сложи по-силни "затварящи" изречения. :)

П.П: Имаш лично. :)
 
Препоръчвам ти да прочетеш "Guerrilla Marketing - Право в подсъзнанието; Фокусирано убеждаване за постигане на печалби" на Джей Конрад Левнсън и Пол Ханли. Книгоиздателят е Класика и Стил.

Книгата съдържа всички познати и (научно) доказани методи за убеждаване и ускоряване на процеса на вземане на решения с цел повече продажби. Написана е от създателите на Guerrilla Marketing, като набляга върху методите за убеждаване и повишаване на печалби чрез трикове в продаващите текстове.

Важно е да се чете литература по темата, защото тя дава нужните знания за възможно най-ефективен бизнес, особено онлайн бизнес. Основната цена на книгата е 16 лева. Инвестиция, която ще върнеш двойно с първата продажба.

(Това не беше ли достатъчно убедително :wink: )
 
Re: Защо не ми върви

peshko каза:
От 1 месец е сайта и до сега никаква продажба...
Какво ли не правих и пак.. Започвам да си мисля че сайта като цяло не се харесва и мисля да премина към някоя друга aff програма с сайт за compare. Дали ще имам успех? За главната ключова дума съм на 6-то място иначе.
www.rapidweightlosspill.us


Здравей,
Няколко съвета от мен за по бърз успех:

- в мета таговете смени местата на Keywords и на Description. В смисъл Keywords да е след Description
- В Description -а ти липсват думите които имаш в Title. Много е добре да пръсъстват
- в ключовите думи: пропускаш много важни такива: добави си : weight loss(ЗАДЪЛЖИРЕЛНО), weight loss pill,rapid weight loss,
- МНОГО ВАЖНО: сайта ти не е популярен. Google дава най-голяма сила на това. погледни: link:http://www.rapidweightlosspill.us/
 
Благодаря ви за помощта, сега съм се захванал да правя всичко от начало с друг template. Поръчах си книгата, която каза Митака, очаквам да ми е полезна и да ми помогне. Seo book показва че keyword-a има повече търсения http://tools.seobook.com/general/keyword/suggestions/rapid weight loss pill#results
Имам толкова много линкове към мен, а link:http://www.rapidweightlosspill.us/ все още не дава и един резултат. Не знам защо.. на другия ми сайт също е така. За ключовата дума гоогле ми показва че съм на 5-то място, не знам кога е бил на 3-то?
 
peshko каза:
Благодаря ви за помощта, сега съм се захванал да правя всичко от начало с друг template. Поръчах си книгата, която каза Митака, очаквам да ми е полезна и да ми помогне. Seo book показва че keyword-a има повече търсения http://tools.seobook.com/general/keyword/suggestions/rapid weight loss pill#results
Имам толкова много линкове към мен, а link:http://www.rapidweightlosspill.us/ все още не дава и един резултат. Не знам защо.. на другия ми сайт също е така. За ключовата дума гоогле ми показва че съм на 5-то място, не знам кога е бил на 3-то?

Просто нямаш нито един линк към теб . А това е много лошо. Да не говорим да това че link:http://www.rapidweightlosspill.us/ не дава резултати. дори само http://www.rapidweightlosspill.us напиши в търсачката и ше видиш че единствените 3 връзки към тебе са от собствените ти страници. Работи в тази насока. Няма ли линкове към тебе не си полулярен - нямаш продажби. аз имам около 34 000 линка към моя сайт. 10-15 продажби дневно. Не забравяй че Гугъл подрежда сайтовете не по съвпадение с ключовата дума а по популярнос. По ключова дума ги подрежда Yahoo i MSN. Ама кой ти търси там?
 
peshko каза:
А я виж този search - http://www.google.com/search?q=www....&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a
А иначе няма 1 линк...
И само от директории ли си ги набави тези линкове?
Забравих и да кажа, че 38 човек са кликали на баннер-а и нито 1 не е купил.

Ами само да те ориентирам - аз имам средно 3000 посещения на ден. и да речем средно 10 продажби. това прави продажба на 300 посещения. Така че не бързай. 38 човека е малко. Сайта ми е на 5 место по ключова дума която е много яка и има 150 000 търсения на месец. Забравих да отбележа че се занимавам с директна продажба на стоки а не афилиеит или друго
 
peshko каза:
И все пак от директории ли имаш толкова много линкове?

Ами в началото директории и статии. Но после се популяризира сайта и сега сами си ме слагат по техните сайтове без да изкат размяна на линкове. е естествено и рекламирам - там също много връзки идват
 
ами според мен липсата на продажба идва от това че ти пращаш хората към сайта с надеждата там да бъдат убедени че си заслужава.По-скоро трябва да отиват към другия сайт вече убедени от това което са прочели в твоя,иначе всеки може да напише това прави еди какво си за повече инфо чукнете на банера :)
Според мен имаш нужда от едно силно заглавие,тестемониалс ли там кво е(ония дето разправят колко добра работа е свършил продукта за тях) но не като линк а в текста който се надяваш да продава :) също така можеш да споменеш ако се предлага връщане на парите при положение че не се хареса продукта за да успокоиш малко клиентите :)
Добре ще е и адсенса да премахнеш все пак по добре да кликнат на банера и евентуално да спечели6 $$ от колкото на адсенс мижатие 0,$ или даже 0,0$
 
"Не забравяй че Гугъл подрежда сайтовете не по съвпадение с ключовата дума а по популярнос. "

Ей това въобще не е вярно. Най-важни са контента и ключовите думи. Аз съм виждал сайтове без никакви линкове (съответно page rank) да излизат в челото. Затова и въпросният сайт излиза в челото всъщност...

Също така това че търсенето с link:.... не дава резултати не значи че няма линкове към сайта, просто гугъл не показва всички линкове по този начин.
 
Welkin каза:
"Не забравяй че Гугъл подрежда сайтовете не по съвпадение с ключовата дума а по популярнос. "

Ей това въобще не е вярно. Най-важни са контента и ключовите думи. Аз съм виждал сайтове без никакви линкове (съответно page rank) да излизат в челото. Затова и въпросният сайт излиза в челото всъщност...

Също така това че търсенето с link:.... не дава резултати не значи че няма линкове към сайта, просто гугъл не показва всички линкове по този начин.

АБСОЛЮТНА ГРЕШКА. Гугъл подрежда сайтовете по ПОПУЛЯРНОСТ. Не съм казал е ключовата дуам няма значение. Но при 10 сайта с еднаква наситеност на ключовата дума - по напред ще излиза по популярния. За справка - така наречения до скоро "Google Bombing" ефект. Ако не беше Буш - още щеше да работи. И между другото Google се гордееха с него и твърдяха че това е доказателство че подредбата им е по популярност а не по ключова дума. По ключови думи подрежда MSN например. Но Google подрежда по ПОПУЛЯРНОСТ. Да повторим пак: Google подрежда по ПОПУЛЯРНОСТ.
относно търсенето с Link: ами не значи че няма линкове към сайта но показва линковете който гугъл признава. така че ти може да имаш 10000 линка из разни скапани сайтове но гугъл преценява кои от тях са полезни и така нататък. И не е лошо да са повечко.
 
Въшност трябва да се блансира между онпеидж офпеидж оптимизацията но линковете са по-важни според мен а това че гугъл не ги показва всичкичките ползваите сайт експлоръра на яхо за да разучавате конкуренцията :)
 
E-Business, ти чуваш ли се какво говориш?
"при 10 сайта с еднаква наситеност на ключовата дума - по напред ще излиза по популярния."
Ами много ясно, че ще е така. Също толкова вярно е, че при 10 сайта с еднаква популярност, по-напред ще излиза този с по-добра "наситеност на ключовата дума". Така че абсолютно нищо не каза с постинга си. Идеята е, кое е по важно, а не някакви псевдо дрънканици какво щяло да стане при равни други условия, което си е ясно и без разсъждения. Абсолютен факт е, че сайтове с пейдж ранк 0 могат да излязат преди такива с 6 в резултатите и то при положение, че я има ключовата дума и в двата. Много псевдо разбирачи, много нещо...

И това за линковете също не е така, както казваш. Може link:... да дава нула резултата и пак сайта да е с пейдж ранк > 0
 
Пичове аз имам едно предложение искате ли да хванем един курд и да разнищим топ 10 от процентно съдържание на киурти до брои линкове отчитани в различните търсчки ;) Само че довечра че изчезвам по задачи след малко
 

Горе